سیترین و خواص آن

سیترین و خواص آن ثبت نظر شما

جواهر لوکس : سیترین یکی از مجموعه کانی ها به شمار می رود و خواص فیزیکی و شیمیایی آن مشابه کوارتز است. نام این سنگ از رنگ لیموئی آن گرفته شده است و به عنوان یکی از انواع کوارتز شناخته می شود. این سنگ مانند دیگر سنگهای قیمتی طرفداران زیادی دارد و در جواهرات به طور محسوس به کار می رود. در ادامه با جواهر لوکس همراه باشید تا بیشتر درباره سیترین بدانید.

سیترین و خواص آن
سیترین و خواص آن

درباره اسم این سنگ از کلمه ی لاتین سیتروس به معنای لیمو گرفته شده است، این سنگ به خاطر رنگ جذابش و قیمت متوسط آن نسبت به دیگر سنگها یکی از مناسب ترین سنگها برای جواهرات می باشد و مشتریان زیادی نیز دارد.

اکثراً سیترین به صورت سنتی گرد و فنسی تراش فست می خورد ولی گاهی هم به صورت مدرن و نا متداول تراشیده و حکاکی می شود. پیشگامان طراحی جواهرات از سیترین هم به تنهایی و هم در ترکیب با الماس  و در مدل های چندرنگی ترکیبی با گوهرهایی همچون آمتیست، آکوامارین، توپاز آبی و … استفاده می کنند.

تاريخچه سیترین :

رنگ اين سنگ معمولاً زرد طلايي کمرنگ است. در شهر رُم سيترين به عنوان هديه اي ارزشمند بوده است و در فرهنگ هاي مختلف به نامهاي ديگري به مانند سنگ تجارت يا سنگ طلايي ثروت ناميده شده است.

سیترین و تاثیر آن بر بدن :

اين سنگ سيستم هاضمه را تقويت مي کند. دردهاي معده را سنگين مي دهد و حساسيت هاي مربوط به مواد غذايي را کاهش مي دهد. سيستم هاي پاک کننده بدن مانند طحال، کليه، کبد، سيستم ادراري و روده ها را تقويت مي کند.

سیترین و خواص آن
سیترین و خواص آن

سیترین و خواص سری و فوق العاده آن:

اين سنگ فرد را در مقابل انرژيهاي منفي حفظ مي کند بلورهاي سيترين بسيار نيروبخش و مثبت هستند و به تمام جنبه هاي زندگي شادي و انرژي مي افزايند. باعث افزايش انگيزه مي شود و آرامش دروني را افزايش مي دهد. باعث کاهش اضطراب مي شود. اين سنگ نبايد از انرژي منفي تخليه شود چون خود انرژي منفي جذب شده را دفع مي کند. باعث دست يابي به اهداف مي گردد.

جواهر لوکس : را در تلگرام دنبال کنید، برای عضویت در کانال تلگرام جواهر لوکس اینجا کلیک کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad