الماس قلب ابدیت

الماس قرمز موصیف و قلب آبی ابدیت 2

الماس گرانبهاترین و ارزشمندترین سنگ جهان است که به عنوان یکی از سخت ترین اجسام نیز شناخته می شود، سنگی بسیار زیبا و خوشرنگ که دنیای جواهرات را دگرگون کرده است. الماس یکی از قیمتی ترین سنگهای حال حاضر جهان و از خانواده آلوتروپ های کربن می باشد که در فشارهای بالا پایدار می شود.

این سنگ قیمتی در حالت پایدار دارای ساختار بلندروی (مکعبی) است که ساختار منشوری آن این سنگ را بیش از پیش فوق العاده کرده است. این ساختار بصورت شبه‌پایدار در طبیعت به صورتکانی لونسدالنیت وجود دارد.

متاسفانه وجود چنین خواص منحصر به فردی باعث شده است که این سنگ دارای قیمت بالایی باشد و به دلیل هزینه های بالای کاربرد گسترده آن در صنایع مختلف مقرون به صرفه نباشد. با این حال دانشمندان بسیاری به دنبال پیدا کردن روش های تازه برای جایگزینی آن هستند. در ادامه میخواهیم به دو عدد از معروفترین الماس های جهان بپردازیم که شهرت جهانی زیادی دارند. با فروشگاه جواهر لوکس همراه باشید.

الماس موصیف
الماس موصیف

الماس قرمز موصیف (که به الماس قرمز شیلد معروف است) الماسی به وزن ۱۱/۵ قیراط (۰۲۲/۱ گرم) با تراش برلیان سه گوش (برخی اوقات به این تراش تراش تریلیون و یا تریلینت کات می گویند.) است. درجه رنگی این الماس در موسسه گوهرشناسی امریکا (GIA) قرمز فانتزی (fancy red) مشخص شده است. این الماس بزرگترین الماس قرمز شناخته شده در جهان می باشد.

این الماس در اواسط دهه ۱۹۹۰ توسط یک کشاورز برزیلی در رودخانه آبائیتنزینهو در منطقه ای به نام آلتو پاراناییبا کشف شد. شکل تراش نخورده این گوهر ۹/۱۳ قیراط (۷۸/۲ گرم) وزن داشت. این الماس قرمز رنگ زیبا توسط ویلیام گلدبرگ خریداری و تراشیده شد. در آن زمان اسم این الماس شیلد قرمز بود. زمانیکه توسط شخصی به نام سولومن موصیف جواهرشناس فلسطینی در سال ۲۰۰۱ یا ۲۰۰۲ خریداری گشت، به این نام مشهور گردید. اکنون این جواهر در اختیار جواهری موصیف است.

الماس موصیف در کنار الماس قلب ابدیت در ستاره میلیوم دبیرز در سال 2003 به نمایش گذاشته شد. ارزش این الماس 20 میلیون دلار تخمین زده شده است که پس از گذشت این همه سال از پیدا شدن آن هنوز معدن اصلی آن مشخص نیست.

الماس قلب ابدیت
الماس قلب ابدیت

در کنار الماس موصیف یک سنگ قیمتی دیگر قرار دارد که بسیار مشهور است و به الماس قلب ابدیت (Heart of Eternity) معروف است. این الماسی دارای وزن ۶۴/۲۷ قیراط (۵۲۸/۵ گرم) می باشد که توسط موسسه گوهرشناسی امریکا (GIA) در درجه رنگی Fancy Vivid Blue قرار گرفته است. الماس قلب ابدیت توسط گروه گوهرتراشی استینمتز قبل از اینکه به تملک گروه جواهری د بیرز در بیاید، تراشیده شد.

این الماس به دلیل رنگ منحصر به فردش در رده الماس های فوق العاده کمیاب قرار می گیرد و برچسب قیمتی بسیار بالایی را با خود به یدک می کشد. این الماس در معدن الماس پریمیر در افریقای جنوبی کشف شد. میزان استخراج الماس آبی رنگ در معدن الماس پریمیر کمتر از ۱/۰ درصد است؛ با این وجود این معدن، تنها معدنی است که در آن الماس آبی قابل استخراج می باشد. از میان ۱۰ الماس رنگی که بیشترین قیمت در مزایده ها را داشته اند، ۶ عدد از آنها به رنگ آبی بوده که بین ۵۵۰ هزار دلار تا ۵۸۰ هزار دلار بابت هر قیراط ارزشگذاری شده اند.

الماس قلب ابدیت در ژوئن ۲۰۰۰ به عنوان یکی از گوهرهای مجموعه د بیرز پرده برداری گردید. الماس قلب ابدیت همراه با ۱۰ الماس آبی رنگ دیگر به مجموع وزن ۱۱۸ قیراط (۶/۲۳ گرم) در گنجینه د بیرز نگهداری می شود. در سال ۲۰۰۰ برای سرقت این الماس اقدام شد که خوشبختانه این تلاش ناکام ماند.

در نمایشگاه برگزار شده توسط سیمتسونیا، قلب ابدیت توسط یک کلکسیونر شخصی قرض گرفته شد و در همان نمایشگاه این الماس به فروش رفت.

در سال ۲۰۱۲ این شایعه به وجود آمد که بازیکن معروف بوکس به نام فلوید مای ویدر این الماس را که بر روی گردنبندی سوار بود، برای نامزدش خریداری کرد. مجموعه د بیرز این حرف را رد کرد اما هیچگونه اطلاعی از خریدار این الماس منتشر ننمود. خریدار الماس آبی رنگ قلب ابدیت، هنوز مشخص نیست.

جواهر لوکس را در تلگرام دنبال کنید، برای عضویت در کانال تلگرام جواهر لوکس اینجا کلیک کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

2 دیدگاه

 1. چرا نمیشه خرید کنیم؟ به درگاه بانک وصل نشد چرا؟؟؟
  جواب سوالمو همین جا بدین لطفا!!!

  لیلا ربانی نژاد
  1. سلام
   با تشکر از توجه و پیگیری شما، مشکل برطرف شد میتوانید خرید کنید
   ضمنا بابت تشکر و قدردانی از اطلاع رسانی شما یک کد تخفیف 10% ویژه به آدرس ایمیل شما ارسال شد
   برای استفاده از کد تخفیف در صفحه سبد خرید کد تخفیف را وارد کرده و کلید اعمال کوپن را بزنید
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad