سنگ قیمتی بنیتوئیت - جواهر لوکس

سنگ قیمتی بنیتوئیت ثبت نظر شما

سنگ قیمتی بنیتوئیت

سنگ های زیادی در کره خاکی پیدا می شوند که امروزه در دسته های مختلف قرار گرفته اند، بعضی از این سنگ ها استفاده صنعتی دارند و بعضی از مدلها به عنوان سنگ قیمتی و جواهرات استفاده می شوند، در این بین سنگ هایی هستند که به وفور پیدا شده و قیمت معقول و ایده آلی برای قشر متوسط دارد، اما در این بین سنگ های بسیار هستند که بسیار کمیاب بوده و قیمتی نجومی دارند.

سنگ بنیتوئیت سنگی با سختی 7 در مقایس سختی مواد معدنی در معیار موس است، این سنگ که ساختاری شش ضلعی دارد از ماده معدنی سیلیکات تیتانیوم تشکیل شده و ترکیب شیمیایی آن Ba TiSi3O9 است. بنیتوئیت سنگ جواهر کمیابی است و هنگامیکه توسط نورهای سیاه، روشن می شود از خود نور مهتابی برمی گرداند. این گوهر نام خود را از سن بنیتو کانتی (San Benito County) در ایالت کالیفرنیا(California) – یعنی جائی که یافت شده – دارد.

این سنگ قیمتی در اکثر موارد آبی رنگ است و در ابتدای کشف تصور می شد، این سنگ همان یاقوت کبود باشد، اما طیف رنگی آن که شامل ارغوانی، صورتی و شیشه ای می باشد این معادله را حذف کرد. بنیتوئیت در حال حاضر با قیمتی در محدوده چند صد دلار برای هر نیم قیراط معامله می شود، علت قیمت بالای این سنگ می تواند این باشد که سنگ های با کیفیت تنها در کالیفرنیا یافت می شوند، و هیچ جای دیگری در جهان نمونه آنها را نمی توان پیدا کرد.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad