راهنمای خرید النگو – آنچه باید برای خرید النگو بدانید

اگر قصد خرید النگو یا تک پوش دارید یه شما پیشنهاد می کنیم حتما راهنمای خرید النگو جواهر لوکس را مطالعه کنید. النگو یا دستبند و بازو بند یکی از نمونه های اولیه انواع زیوراآلات و جواهرات ساخت بشر است که از دوران کهن مورد استفاده زنان و مردان قرار می گرفته، ابتدایی ترین نوع زیور که در زمان مصر باستان زینت بخش مچ زنان زیبا و دختر خانم های جوان و بازوان مردان تنومند بوده به صورت طوق هایی از جنس فلز مس، نقره و طلا یافت شده است.

خرید النگو ایرانی

النگو به عنوان هدیه ای چند منظوره و دوست داشتنی برای تمام سنین شناخته شده، در ادامه این مطلب نکات خرید یک النگو شیک و زیبا به همراه راهنمای بدست آوردن سایز النگو مناسب با دست شما را آماده کرده ایم، تا پایان مطلب همراه ما باشید.

النگو ها یا انواع دستبند دارای مدل های مختلف و متنوع زیادی می باشند از نمونه های کوچک و ظریف کودکانه گرفته تا مدل های پهن و سنگین مناسب دست آقایان و حلقه های رنگارنگ که متناسب خانم های جوان می باشد. النگو تقریبا در تمامی سنین کاربرد دارد. این نوع زیور را می توان در طرح های ساده و غیر رسمی تا مدل های منحصر به فرد و شیک و از جنس انواع فلزات گران بها و یا سنگ های قیمتی ساخت، نکته مثبت در مورد النگو این است که این نوع زیور هرگز از مد نمی افتد.

javaherlux gold bangle-javaherlux.com-جواهرلوکس

بدست آوردن اندازه دست برای النگو

النگو نوعي دستبند است كه قابليت تغيير سايز مانند دستبند هاي زنجيري را ندارد از این رو هنگام خريد النگو باید به سايز آن دقت کنید. در هنگام خرید النگو همواره باید نکات زیادی را مد نظر قرار داد یکی از نکات مهم داشتن اطلاعات از اندازه مچ شخص استفاده کننده می باشد. النگوهای كودكان نباید خیلی گشاد باشند كه از دست آنها به راحتی خارج شوند یا اینكه آنقدر تنگ باشند كه در صورت رشد دستشان به سرعت برایشان تنگ شوند. در این مورد می توانید به مطلب راهنمای بدست آوردن سایز النگو مراجعه کنید.

بدست آوردن سایز النگو

انجام انواع حکاکی روی النگو

بر روی النگوهای ضخیم تر می توان حکاکی هایی از مناظر و جلوه های زیبای طبیعت یا حكاكی‌ها و جملاتی كه بیانگر واقعه‌ایی خاص در زندگی شخص هستند انجام داد. طرح هایی مانند نمادهای اجدادی، نماد های بیانگر اعتقادات مذهبی یا تنها طرحی ظریف برای جلوه بخشیدن به النگو. در ادامه مطلب نکات مهم در رابطه با خرید النگو را خدمتتان عرض خواهیم کرد.

حکاکی روی النگو جواهرلوکس

خرید النگو برای استفاده روزانه

اگر قصد استفاده روزانه از النگو را دارید بهتر است بدانید النگوی شما می‌تواند به بخشی از وجهه‌ی اجتماعیتان تبدیل شود. به همین دلیل همواره باید صدایی كه بر‌ اثر بر‌خورد النگو‌ها ایجاد می‌شود و رنگ و تعداد النگو های دستتان را در نظر داشته باشد. النگوهای بسیار ظریف و یا جواهر نشان مناسب استفاده روزانه نیستند، اگر النگوی شما النگویی ظریف بود باید در نگهداری از آن دقت کنید. جالب است بدانید گاه النگوها می توانند مکمل شخصیت فرد باشند و میتوان شخصیت افراد را از نوع النگویشان پیش بینی کرد.

النگو خانگی جواهرلوکس

نگهداری از النگو و سایر جواهرات و زیورآلات

در مورد نگهداری زیورآلات نکات بسیار مهمی مانند نحوه تمیز کردن، تاثیر فلزات و مواد بر روی هم، نگهداری و شارژ سنگ ها و جواهرات و… وجود دارد که برخی از مصرف کنندگان طلا و جواهر از آن بی اطلاع اند . اگر زیورآلات ساخته شده را به دو قسمت تقسیم کنیم و آنهایی که تنها از فلزات قیمتی مانند طلا و نقره ساخته شده اند را زیورآلات فلزی و آن دسته که به سنگ های قیمتی مزین شده اند به عنوان جواهرات بخوانیم، همواره نگهداری از نوع زیور از نوع جواهرنشان راحت تر است. در مورد جواهرات علاوه بر نگهداری از بخش فلزی باید توجه ویژه ای هم به بخش جواهر و نحوه نگهداری و شارژ سنگ به کار رفته در آن داشت.

برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید به مطالب بخش مجله طلا و جواهر مانند نحوه تمیز کردن جواهرات نقره و یا نوشته نگهداری از جواهرات مراجعه کنید.

راهنمای خرید النگو جواهر جواهرلوکس

استفاده از سنگ های جواهر بله یا خیر!؟

استفاده از گوهر سنگ ها در النگو و یا سایر جواهرات باعث جلوه بخشیدن و نوعی دادن روح به بخش فلزی زیور شما می گردد که علاوه بر ایجاد زیبایی فزاینده و خیره کننده در آن باعث بهره مندی صاحبش از انرژی ها و اثرات مثبت سنگ یا سنگ های به کار رفته در جواهر خواهد بود. علاوه بر این خرید النگویی که در آن سنگ های قیمتی با کیفیتی مناسب کار شده باعث بالا رفتن ارزش زیور شما شده و می تواند آن را به جواهری ارزشمند با قیمتی چندین برابر قبل تبدیل کند. جواهراتی که در آن ها سنگ های قیمتی به کار رفته به مرور زمان افزایش قیمت پیدا کرده و به یک شی ارزشمند تبدیل می شوند.

اما مشکلی که در استفاده از سنگ های قیمتی وجود دارد در ابتدا بحث نگهداری آن است. اگر قصر استفاده روزمره از النگوی خودتان را دارید پس بهتر است دور استفاده از سنگ های جواهری را خط بکشید، مسلما النگو یا دستبندی که در آن تخمه های یاقوت و برلیان کار شده مناسب انجام کار های خانه یا رفتن به باشگاه ورزشی نیست. مورد بعدی در بحث استفاده از سنگ های قیمتی در النگو یا سایر زیورآلات اطمینان از خرید سنگ اصلی و قیمت گذاری آن است، زیرا سنگ های جواهری قیمت مشخص و ثابتی ندارند و همین موضوع باعث سر در گمی مشتریان و سوء استفاده برخی افراد سودجو می شود.

در قیمت گذاری سنگ های راف (Rough) امتیازاتی مانند بزرگی سنگ ، پاکی سنگ ، تلالو در رنگ و جلا بسیار با اهمیت می باشد . اما وقتی به کارخانه های برش می رسند و به ابعاد مختلف برش داده می شوند آن وقت است که ویژگی نوع تراش ، قطر سنگ از سطح رو ( Table) تا سندانچه ( Pavilion) و شعاع میدان سنگ و بسیاری از عوامل دیگر، می تواند موجب اختلاف قیمت زیاد سنگ ها با هم گروه خود گردد. این تمایزات به قدری حساس و نزدیک به هم است که گاه با یک پرده رنگ روشن و یا سیرتر در سنگ موجب چند برابر شدن ارزش آن سنگ جواهر با سنگ مشابه اش خواهد شد. گاهی خبرگان این حرفه برای ارزشیابی دقیق سنگ، آن را با سنگ مشابه اش زیر ذره بین در زمان های مختلف به مقایسه می گذارند، تا بتوانند به پاکی و رنگ واقعی آن سنگ پی برند .

توصیه می شود وقتی جنس جواهری را از مغازه دار مورد اعتماد خود با فاکتور و مشخصات دقیق آن خریداری می کنید، به مغازه دار دیگری برای ارزیابی نشان ندهید. چرا که منطقی نیست با توجه به نکات فوق و پیچیدگی صفات سنگ، آن فرد بتواند با یک نگاه، قیمت واقعی آن جنس را اعلام نماید. طبیعی است این تضادگویی همکاران آرامش شما را بر هم خواهد زد و احیاناً از نظر روحی شما را نسبت به مغازه دار مورد اعتمادتان بدبین می سازد .

النگو رزین جواهرلوکس

النگو در دست چپ یا راست؟

همواره یکی از سوالات خریداران النگو از ما این است که النگو را کدام دست میندازن؟؟؟؟؟ دست چپ یا راست؟

خوب جواب این سوال این است که اول از همه خودتان چه طور راحت تر هستید؟ راست دستید یا چپ دست؟ النگو یا النگوهایتان را همراه با چه زیورآلات و جواهرات دیگری استفاده می کنید؟

اگر همراه با النگو هایتان قصد استفاده از ساعت یا دستبند را دارید بهتر است النگو را دست راست و ساعت یا دستبند را در دست چپ ببندید ولی اگر فقط از النگو استفاده می کنید دست چپ می تواند گزینه مناسب تری باشد.

هنگام خرید النگو این مورد را در نظر داشته باشید که مخصوصا النگو های ظریف یا جواهر نشان می توانند بر اثر ضربه آسیب ببینند یا بشکنند پس بهتر است برای راست دست ها النگو در دست چپ باشد و بلعکس.

خرید النگو سواروسکی جواهرلوکس

دستبند النگویی یا تک پوش

 دستبند النگویی یا تک پوش نوع دیگری از دستبند است، پیش از خرید النگو باید تصمیم بگیرید آیا مي خواهيد النگو را همراه با چندین النگو ديگر يا به صورت تك پوش استفاده کنید. دستبند النگویی که به نام تک پوش نیز شناخته می شود نوعی دستبند شبیه به یک النگوی پهن است. اگر مي خواهيد فقط از يك النگو استفاده كنيد، تك پوش بهترين گزينه است. وقتي النگو را به صورت تكي مي اندازيد، النگو بايد ضخيم و بزرگ باشد تا بتواند به تنهايي زیبا باشد، بنابراين تك پوش هاي ضخيم و بزرگ مي توانند انتخاب مناسبي باشند.

 

راهنمای خرید النگو نقره جواهرلوکس

خرید النگو نقره یا النگو طلا

با توجه به قیمت بالای طلا در سال های اخیر و افت درآمد ها خرید النگوی طلا در این سال ها کاهش پیدا کرده و اکثر خانوم ها و دختر خانم های جوان به خرید نمونه های بدلی یا نقره روی آورده اند که در بین این دو گزینه یعنی بدلی و نقره ما نقره را به شما پیشنهاد میکنیم زیرا نقره علاوه بر خواص و فوایدی که برای مصرف کننده خود دارد (به مطلب خواص و فواید استفاده از نقره مراجعه کنید) هیچ وقت ارزش خود را از دست نخواهد داد و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به نمونه بدلی خود دارد.

النگو نقره ضرر کمتر سود بیشتر

خیلی از خانم ها و خانواده های ایرانی خرید طلا را به جهت نوعی سرمایه گذاری و پس انداز در نظر می گیرند، که البته تا حدودی هم همینطور هست ولی به شرطی که طلای خرید داره شده طلای دست دوم یا مستعمل باشد که اجرت ساخت و مالیات و سود و… در آن نپردازید و در واقع فقط پول وزن طلا را به گرم بدهید در غیر این صورت قطعا در زمان فروش مخصوصا در کوتاه مدت ضرر خواهید کرد. مثلا خود بنده چندین سال پیش انگشتری را به وزن 7 گرم به قیمت 2 ملیون تومان خریدم، البته از خریدم راضی هستم و انگشترم را خیلی خیلی دوست دارم اما همین امروز به هر دلیل اگر مجبور به فروش انگشترم بشوم نهایت قیمت آن حدود 800 هزار تومان می شود. اما بنا بر اعلام رسانه ای خبری و تحلیلی اقتصادی در سالیان اخیر نقره میانگین رشد قیمتی بیشتری را در برابر طلا داشته ضمن اینکه زمان فروش نقره به دلیل پایین بودن اجرت ساخت و مالیات و سایر هزینه ها ضرر شما کمتر خواهد بود.

النگو نقره هزینه کمتر

در حالی که میانگین قیمت خرید یک النگو طلا در این روز ها بیشتر از 1 میلیون تومان است همان النگو را از جنس نقره و با آبکاری نانو طلا سفید یا زرد که به هیچ عنوان قابل تشخیص از نمونه طلای آن نیست مگر در آزمایشگاه زرسنجی! می توان با قیمت کمتر از 100 هزار تومان تهیه کرد که این به معنی کاهش هزینه ها برای ما خانم هاست، علاوه بر این هر زمان از طرح النگو هایمان خسته شدیم یا برایمان تکراری شدند می توانید با هزینه ای خیلی کمتر از طلا آن ها را تعویض کنیم و به این ترتیب هر 4 یا 6 ماه یک ست انگو یا تکپوش جدید داشته باشیم.

برای مشاهده و خرید انواع النگو و تک پوش های فروشگاه جواهر لوکس اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دارای
نماد اعتماد
الکترونیک