شاقول

شاقول چیست؟ روش استفاده شاقول یا پاندول ابن سینا 17

شاقول یا پاندول به انگلیسی Pendulum یا Plumb Bob جسمی مخروطی شکل از جنس فلز یا سنگ است که به قسمت انتهایی آن ریسمان یا زنجیری آویزان می کنند و به صورت عمود بر زمین قرار می گیرد. استفاده از پاندول در بنایی یا کشف آب های زیر زمینی شهرت و سابقه زیادی دارد، ولی در علوم ماوراء الطبیعه سابقه ای طولانی تر، اما نه به آن معروفیت، برای آن در نظر گرفته شده. با کمی ذوق و علاقه و صرف زمان میتوان از این وسیله ساده اطلاعات بسیار زیادی کسب کرد.

شاقول چیست؟

شاقول یا پاندول ابزاری است که می تواند ما را به سوی بخش الهام گر وجودمان راهنمایی کند و پاسخ سؤالات ما را بدهد. بسیاری از سیستم‌ها و روش‌های پیشگویی از جمله ستاره بینی, تاروت و آچینگ و… مراسم و تشریفاتی هستند که به انسان ها کمک می‌کنند تا فرد بتواند به سوی قدرت‌های درونی و روحی خویش هدایت شود یا بر آن‌ها تمرکز نماید. برخی از این روش‌ها دارای فلسفه پیچیده و مشکل هستند ولی برای آنکه با تکیه به دریافت‌های خارجی و احساسی خویش به انجام ارتباط و دریافت پاسخ دست پیدا کنید, نیازی به مطالعه و درک این اصول و مفاهیم ندارید.

tigers-eye-pendulum-401031-پاندول سنگ چشم ببر جواهر لوکس-javaherlux.com
پاندول سنگی جواهرلوکس از جنس سنگ چشم ببر اصل و طبیعی _ کد 401031

برای مشاهده قیمت و خرید انواع شاقول سنگی اینجا کلیک کنید

بسیاری از کسانی که به علوم پوشیده و انواع دریافت‌های خارجی عشق می ورزند، این انتظار را دارند که افرادی که از این دانش‌ها و تکنیک‌ها اطلاعاتی دارند، خلاصه و نتیجه تمرین‌ها و دریافت‌های خویش را به صورت چند جمله مختصر و مفید در اختیار آنان بگذارند. موقعی که صادقانه به آن‌ها گفته می شود برای رسیدن به این مدارج بالا باید قبلا در هیپنوتیزم، خودهیپنوتیزم، مدیتیشن، یوگا، پاراسایکولوژی، تاروت و روش های کاربردی مانند استفاده از کریستال‌ها، دستنویسی اتوماتیک و… اطلاعات داشته بلکه تسلط پیدا کنند، این مطالب را مانع تراشی می پندارند.

علوم پوشیده یک مساله اجتماعی و گروهی نیست، بلکه یک ذوق فردی است و همانطور که هر فرد می‌تواند در خلوت خانه به نقاشی، آموزش موسیقی، گفتن شعر و… بپردازد می‌تواند در رشته‌های پاراسایکولوژی، مدیتیشن، یوگا، مراقبه، خودهیپنوتیزم و… هم به مطالعه و تمرین مشغول باشد. برای کسانی که به مطالعه و تجربه در تمرکز بر روی گوی کریستال یا پاراسایکولوژی هم می پردازند، این کارها با معنا و مفید خواهند بود.

نحوه در دست گرفتن پاندول یا شاقول
نحوه در دست گرفتن پاندول یا شاقول

شاقول ابن سینا (ابو علی سینا)

همه ما کم و بیش با ابن سینا دانشمند بزرگ و فرزانه ایرانی آشنایی داریم. کسیکه در سن 18 سالگی همه علوم را فرا گرفت. آثار ارزشمند او در زمینه‌های مختلف از جمله پزشکی، ریاضیات، نجوم و… بسیار قابل توجه است. ابن سینا یکی از دانشمندان بزرگی بوده که در زمینه استفاده از شاقول مهارت بالایی داشته و از آن در زمینه‌های مختلفی از جمله درمان بیماری‌ها و… استفاده کرده و کتابی هم از وی به نام شاقول ابو علی سینا منتشر شده است.

برای مشاهده قیمت و خرید انواع شاقول سنگی اینجا کلیک کنید

پاندول سحرآمیز یک وسیله کوچک و ساده است، چیزی که ابو علی سینا با آن برخی بیماری‌ها را تشخیص میداد و درمان میکرد، پیشگویی میکرد. یک سری دستوراتی دارد که اگر انجامش بدهید به راحتی می توانید نتیجه اش را ببینید و خودتان تجربه کنید می‌توانید پیشگویی کنید یا مسائل پنهانی رو کشف کنید و… شاید باورکردنی نباشد اما یک واقعیت و مثل همیشه این چیزها دست غربی هاست و ما در جهانی زندگی می کنیم که بر تفکر منطقی تاکید دارد و به ما یاد داده که برای یافتن پاسخ‌های درست همیشه باید به بخش منطقی یا تحلیلی مغز خودمان مراجعه کنیم.

استفاده ابن سینا از شاقول برای تشخیص و درمان بیماری
استفاده ابن سینا از شاقول برای تشخیص و درمان بیماری

اما همانگونه که بخش منطقی و تحلیلی مغز را با آموزش های خود پرورش داده ایم می توانیم به پرورش حواس درونی یا بخش الهام گر مغز خود نیز اقدام کنیم با استفاده از پاندول می توانیم با حواس درونی یا بخش الهام گر خودمان به پاسخ برخی مسائل که با ذهن همیشگی مان قابل شناسایی نیست برسیم. بخش الهام گر ما همیشه تحت تأثیر مشغله‌ها و درگیریهای روزانه و … قرار گرفته و منفعل مانده حالا دوست دارید فعالش کنید؟ استاد ابو علی سینا راهش را نشان داده است.

انواع شاقول یا پاندول فلزی یا برنجی - جواهرلوکس
انواع شاقول یا پاندول فلزی یا برنجی – جواهرلوکس

انواع شاقول یا پندولوم

انواع شاقول و پندولوم که مورد استفاده و متداول است شامل

شاقول آهنی یا فلز

شاقول آهنی که از آن برای کارهای بنایی، معماری و ساختمانی، تراز کردن و پیدا کردن مرکز ثقل و زاویه عمود استفاده می‌شود.

پاندول یا شاقول برنجی

نوعی از پندولوم دارای مخزن جیوه که از آن اکثرا برای اکتشافات زیر زمینی و حفاری ماننده کشف و احداث چاه آب، پیدا کردن فلزات و گنج یابی استفاده می‌شود.

شاقول سنگی

شاقول سنگی یا پندولوم کریستال که از جنس سنگ‌های طبیعی قیمتی یا نیمه قیمتی ساخته شده و از آن در تشخیص بیماری و هاله درمانی، ارتباط با ناخودآگاه و آگاهی برتر و چاکرا درمانی استفاده می‌شود. البته نوعی دیگر از شاقول سنگی هم وجود دارد که از آن هم برای کارهای بنایی و معماری استفاده میشود ولی جنس آن سنگ معمولی است و از کریستال یا سایر سنگ‌های قیمتی نیست.

برای مشاهده قیمت و خرید انواع شاقول سنگی اینجا کلیک کنید

شاقول سنگی آمیتیست اصل و طبیعی جواهرلوکس _ کد 401061
شاقول سنگی آمیتیست اصل و طبیعی جواهرلوکس _ کد 401061

طرز کار شاقول و روش استفاده از پاندول ذهنی

روش پاندول یا شاقول روشی برای ارتباط با ذهن ناخودآگاه و حقیقت درون هست. و جالب اینجاست از طریق ابن سینا به علوم روانشناسی جدید راه یافته است. احتمالا ابن سینا هم از علوم قدیمی تر با آن آشنا شده بود.

مغز انسان شبيه يک سرو مكانيزم (كامپيوتر زنده) است. با اين تفاوت كه اين سرو مكانيزم، زنده است و قابليت برنامه ريزی آن از طريق احساسات ما انجام مي گيرد. هر سرو مكانيزمی اطلاعاتی را در درون خود ذخيره مي كند و در موقع نياز از اين اطلاعات استفاده می نمايد. هر عملی كه ما انجام دهيم یا اطلاعاتی که به هر روشی دریافت میکنیم با تمام جزئيات در قسمتی از مغزمان ذخيره مي شود. ضبط اطلاعات در كامپيوتر تنها با استفاده از اعداد صفر و يك است. اما اطلاعات در ذهن ما با تمام جزئيات، رنگ، بو، مزه، احساس، خوب، بد، ترس، نگرانی، لذت، شادی و… ذخيره مي شود. ميزان اين اطلاعات بسيار زياد است.

7 Chakra stone Pendulum necklace-400512-شاقول هفت سنگ چاکرا مدل گردنبند جواهر لوکس-javaherlux.com
شاقول هفت سنگ چاکرا جواهر لوکس – کد 400512

تقريباً 90 درصد اطلاعات ذهن ما در قسمت ضمیر ناخودآگاه ذخیره شده. طريقه بكارگيری كلمات، لهجه، لحن بيان و ديگر اعمال در كنترل ناخودآگاه است. هدف در استفاده از پندولوم راهی برای برقراری ارتباط و دستیابی به اطلاعات ضمیر ناخودآگاه هست.

دانشمند معروف اروپایی یونگ معتقد است كه ناخودآگاه همانند كوه يخی می‌ماند. قسمت اعظم اين كوه يخی در زير آب است و پيدا نيست و فقط قسمت اندكی از آن از آب بيرون آمده است. آنچه كه هم اكنون به خاطر می‌آوريم و قابليت به خاطر آوردن دارد، قسمت خودآگاه ذهن ما است و آنچه را كه به خاطر نمی‌آوريم مربوط به ناخودآگاه ماست. به طرق مختلف مي‌توان از ناخودآگاه استفاده كرد و آن را به كار گرفت.

آموزش کار و استفاده از شاقول کریستال - جواهرلوکس
آموزش کار و روش استفاده از شاقول کریستال – جواهرلوکس

اجازه بدهید یک مثال بزنیم، فرض کنید میخواهید از خانه بیرون بروید اما کلید خودرو خودتان را پیدا نمی‌کنید، ضمنا آخرین نفر خود شما روز قبل از خودرو استفاده کرده و به خانه آمده اید ولی یادتان نیست کلید را کجا گذاشتید این در حالیست که محل دقیق کلید خودرو در ضمیر ناخودگاه شما ثبت شده، ولی ضمیر خودآگاه یا ذهن هوشیار شما به آن دسترسی ندارد.

برای مشاهده قیمت و خرید انواع شاقول سنگی اینجا کلیک کنید

با استفاده از روشهای هيپنوتيزم و خود هيپنوتيزم مي‌توان از نوشته ها و اطلاعات ذخيره شده در ناخودآگاه استفاده نمود و آن‌ها را به قسمت خودآگاه آورد و از آنها در جهت يادگيری، آموزش و درمان بيماريهای سايكوسوماتيک (روان تنی) استفاده نمود. همانطور كسانيكه در زمینه هيپنوتيزم فعالیت و آشنایی دارند مشاهده نمودند که با استفاده از هیپنوتیزم سوژه می‌تواند تمام مطالب فراموش شده را دوباره بخاطر بیاورد. فردی که تحت هیپنوتیزم قرار گرفته می‌تواند خاطرات كودكی خود را تا سن 3 سالگی و گاهی اوقات پائين‌تر از آن را بخاطر آورد. با استفاده از روش‌های آناليز و هيپنوتيزم در روشی بنام هيپنوآناليز از قدرت‌های اين دو تكنيک استفاده می‌شود و مشكلات را از قسمت ناخودآگاه بيرون آورده و آن‌ها را درمان می‌نمایند.

تشخیص بیماری‌ها و عملکرد چاکرا‌های بدن و هاله درمانی و چاکرا درمانی - جواهر لوکس
تشخیص بیماری‌ها و عملکرد چاکرا‌های بدن و هاله درمانی و چاکرا درمانی – جواهر لوکس

برای خرید شاقول هفت سنگ اینجا کلیک کنید.

در ادامه با مطلب آموزش استفاده از شاقول و پاندول با شما خواهیم بود.

آموزش استفاده از پندولوم برای ارتباط با ضمیر ناخوداگاه و دریافت پاسخ بله / خیر

مرحله اول: آمادگی ذهنی

ذهن خود را آماده کنید. خود را از سر و صدا، مزاحمت و حواس پرتی‌های داخلی و خارجی تخلیه و رها کنید. ذهن خود را از نگرانی ها پاک کنید. همزمان کار دیگری انجام ندهید. آرام باشید و تمرکز کنید. موسیقی آرام و بی‌کلام ممکن است به همراه سایر وسایل مدیتیشن مانند شمع ، بخور و سنگ‌ها و کریستال‌های طبیعی به شما کمک کند. این موارد ضروری نیست و شما می توانید از آونگ خود در هر کجا، در هر زمان، با یا بدون آن‌ها استفاده کنید. این موارد برای شروع می‌تواند کمک کننده باشد.

مرحله دوم: تنظیم و تثبیت وضعیت

وضعیت خود و پندولوم خود را تنظیم و تثبیت کنید. در حالت ایده آل، صاف بنشینید و در صورت امکان، هر دو پا را روی زمین قرار دهید. دنباله شاقول را بین انگشت شست و سبابه خود بگیرید محل گرفتن دنباله (نخ یا زنجیر مهم نیست) ولی بهتر است بین 15 تا 25 سانت اندازه را حفظ کنید. مچ دست خود را کمی قوس دهید، قسمت ساعد دست خود را روی لبه میز یا دسته صندلی ثابت قرار دهید. فقط بگذارید پاندول به راحتی آویزان شود. سعی کنید خیلی آرام و کم تحرک بمانید، نیازی به منقبض کردن عضلات یا اعمال زور و فشار نیست. اگر دستتان کمی تکان خورد نگران نباشید. این بر نتیجه تأثیر نمی‌گذارد.

مرحله سوم: شناخت رفتار شاقول

شاقول با توجه به ارتعاش‌هایی که از شما دریافت می‌کند میتواند 4 حالت حرکت داشته باشد. جلو به عقب و برعکس، چپ به راست و برعکس، حرکت دورانی در جهت عقربه‌های ساعت و حرکت دورانی در خلاف جهت عقربه‌های ساعت. که این حرکت‌ها می‌تواند در جواب به سوالات شما به صورت پاسخ مثبت یا بله، منفی یا خیر و خنثی یا نمیدانم باشد. در این مرحله شما باید با شاقول خود ارتباط برقرار کنید و نوع حرکت و پاسخ پندولوم خود را درک کنید.

جهت‌های حرکتی پاندول برای نشان دادن جواب بله ، خیر و نمیدانم که میتواند برای هر فرد و یا شاقول متفاوت باشد.
جهت‌های حرکتی پاندول برای نشان دادن جواب بله ، خیر و نمیدانم که میتواند برای هر فرد و یا شاقول متفاوت باشد.

مرحله چهارم: درک رفتار و برقراری ارتباط با پاندول

زنجیر یا نخ پاندول را بین انگشت شست و سبابه خود به آرامی نگهدراید فقط به اندازه‌ای فشار وارد کنید که از افتادن شاقول جلوگیری کند. پندولوم باید بتواند آزادانه حرکت کند، حالا آرام و راحت بگذارید پاندول همانطور که می خواهد بچرخد تا بی حرکت و ثابت شود. فقط آن را تماشا کنید و ذهن خود را آزاد کنید. وقتی بی حرکت شد، به کلمه “بله” فکر کنید و از پندولوم بخواهید جهت حرکتی بله را به شما نشان دهد.

از خود سوالاتی بپرسید که در آنها پاسخ مثبت “بله” است. مثل من زنده ام؟ اسم من سارا است؟ امروز شنبه است؟ و سوالاتی از این دست. آونگ در نهایت شروع به حرکت می کند در ذهن خود روی پاسخ مثبت یا بله متمرکز شوید. مهم نیست که سوالات را با صدای بلند بگویید یا فقط در ذهن خود بیان کنید آنچه شما به دنبال آن هستید این است که در حرکت آونگ یک نتیجه ثابت برای پاسخ “بله” برسید.

انواع پندولوم کریستال و سنگی
انواع پندولوم کریستال و سنگی

رسیدن به نتیجه ممکن است بین چند دقیقه تا چند روز طول بکشد و برای هر فرد متفاوت است. پس صبور باشید و تمرین و تمرکز داشته باشید. در مرحله بعد، ما باید واکنش پاندول به “نه” یا پاسخ منفی را یاد بگیریم. همان روش قبلی را اینبار برای پاسخ های منفی یا نه دنبال کنید. به جواب “نه” فکر کنید، سوالاتی بپرسید که پاسخ آنها “نه” است. در نهایت، پاندول به روشی ثابت و متفاوت از زمانی که به “بله” فکر می‌کردید حرکت می‌کند و واکنش نشان می‌دهد.

این روند ممکن است یک تا چهار یا پنج روز طول بکشد. پس نگران نباشید، باید یاد بگیرید که در لحظه ذهن خود را فقط روی یک سوال و جواب مشخص متمرکز کنید. حالا باید تمرین کنید، هنگامی که بتوانید در پاسخ به سوالات که پاسخ آن را میدانید برای “بله” و “خیر” به یک حرکت نوسانی ثابت و قابل اعتماد برسید، پس برای استفاده از پاندول آماده‌اید. برای اکثر افراد این کار چند روز طول می کشد. در تمرین‌های خود صبور باشید و به تمرکز و مدیتیشن و ذهن و پاندول خود ایمان داشته باشید.

خوب حالا که برای بله و خیر به ثبات و قطعیت رسیدیم زمان کار بر روی پاسخ “نمی‌دانم” یا “نمیخواهم پاسخ را بگویم” است.

شاقول سنگی کریستال کوارتز اصل و طبیعی _ کد 401060 - جواهرلوکس - javaherlux.com
شاقول سنگی کریستال کوارتز اصل و طبیعی _ کد 401060 – جواهرلوکس – javaherlux.com

مرحله پنجم: ارتباط با ناخودآگاه یا خود برتر

بر خلاف مرحله چهار این مرحله را باید هربار که قصد استفاده از پاندول خود را دارید تکرار کنید. هدف ارتباط با ناخودآگاه یا ذهن برتر است. هر جلسه را با گفتن این جمله آغاز کنید: “من از خود برتر (یا آگاهی برتر یا هرطور شما راحت هستید که ناخودآگاه خود را صدا کنید) می‌خواهم تا به این سوالات پاسخ دهد. من فقط به دنبال پاسخ‌های صادقانه هستم که بیشترین درستی را برای خواسته‌هایم داشته باشد.”

اینکه آیا این را با صدای بلند بیان کنید یا در ذهن خود می‌گویید بستگی به شما دارد. هرطور راحت هستید انجام دهید و البته با خیال راحت، نیازی برای بکار بردن عین عبارت بالا نیست، این جملات را طوری تنظیم و بیان کنید که با اصطلاحات و نحوه صحبت کردن خود شما مطابقت داشته باشد.

روی سوال تمرکز کنید نه روی جواب!

به این فکر نکنید که چه جوابی خواهید گرفت یا اینکه دوست دارید چه جوابی دریافت کنید. فقط روی سوال و دریافت یک پاسخ درست و عادلانه و بی‌طرف تمرکز کنید. گاهی اوقات ما در ذهن خودمان به یک جواب مشخص تمایل داریم. فرض کنید در زمینه ادامه دادن رابطه دوستی با یک شخص یا انجام یک فعالیت خاص از پندولوم خود سوال میپرسید. اما خودتان دوست دارید جواب مثبت دریافت کنید و شاقول به شما جواب مثبت بدهد. این حس و خواسته روی گرفتن جواب درست تاثیر گذار است و شما را از دریافت پاسخ واقعی دور میکند.

مرحله ششم: نحوه پرسش سوال

سوالات خود را طوری مطرح کنید که جواب مشخص “بله” یا “خیر” داشته باشد. از سوالاتی مثل نظر خواهی یا سوالاتی که پاسخ آن بیشتر از بله و خیر است بپرهیزید. بگذارید با مثال “پیدا کردن کلید خودرو” ادامه دهیم. نمیتوانیم از پاندول سوال کنیم “کلید خودرو کجاست؟” چون شاقول نمی‌تواند پاسخی مثل اینکه “کلید خودرو را در پارکینگ جاگذاشتی” بدهد. جواب‌ها تنها بله و خیر است. پس شما باید سوالات خود درست و بادقت انتخاب کنید تا پاندول شما را به آنچه میخواهید برساند.

بنابراین در مثال کلید خودرو باید بپرسیم “آیا کلیدهای خودروی من در خانه هستند؟” اگر در جواب حرکت نوسانی “نه” را دریافت کردیم. پس در مرحله بعد بپرسیم “آیا کلیدهای خودروی من در حیاط هستند؟” ممکن است دوباره جواب “نه” بگیریم. پس بپرسیم “آیا کلید‌های خودروی من در گاراژ هستند؟” اگر جواب “بله” بود در نتیجه می توانیم کلید را در آنجا پیدا کنیم.

پاندول سنگی عقیق گردنبند سنگ عقیق اصل و طبیعی جواهرلوکس _ کد 401063
پاندول سنگی عقیق اصل و طبیعی جواهرلوکس _ کد 401063

مرحله هفتم: منتظر جواب باشید

هنگامی که پاندول تاب می خورد، به آن نگاه کنید، جهت آن را مشاهده کنید. این جواب شماست. اگر بلافاصله حرکت نمی‌کند، به آن زمان بدهید، یا اگر جهت نوسان مشخص نیست، سعی کنید سوال را مجدد بیان کنید و مراحل را دوباره انجام دهید. وقتی آونگ با نیروی زیادی تاب می خورد، با صدای بلند جواب می‌دهد. اگر نوسان کم و ضعیفی دارد، این را به عنوان یک پاسخ نرم و شاید کم قطعیت تفسیر کنید.

مرحله هشتم: شاقول خود را آزاد کنید

در انتهای مراحل هر سوال با تماس و لمس کف دست با نوک شاقول آن را تخلیه کنید. این نشان می‌دهد که شما پاسخ سوال خود را دریافت کرده‌اید و آماده هستید تا به سوال بعدی بروید. زمان مراقبه و مدیتیشن پندولوم را به صورت گردنبند استفاده کنید این‌کار باعث میشود پاندول انرژی شما را دریافت کند و به راحتی با انرژی و سطح ارتعاشی بدن شما هماهنگ می‌شود. در سایر اوقات آن را در یک کیسه پارچه‌ای یا جعبه قرار دهید و در اختیار دیگران نگذارید.

فراموش نکنید که تمام اتفاقات و وقایع و اطلاعاتی که در طول زندگی دریافت میکنیم با دقیق ترین جزئیات در ناخودآگاه شما ضبط شده و در کار و تمرین با شاقول ما قصد داریم راهی برای برقراری ارتباط و دسترسی به این اطلاعات پیدا کنیم.

برای مشاهده قیمت و خرید انواع شاقول سنگی اینجا کلیک کنید

این نوشته همواره در حال تکامل پیدا کردن هست و امیدورایم با همراهی و نظرات شما عزیزان روز به روز کامل تر و جامع تر بشه پس لطفا اطلاعات و تجربه هاتون رو در زمینه نحوه کار و استفاده از شاقول با ما و دیگران خوانندگان به اشتراک بگذارید. ❤️

4.5/5 - (32 امتیاز)

17 دیدگاه

 1. سلام. من نیاز به شاقول مسی دارم. آیا شما موجود دارید؟

  1. درود
   نه متاسفانه شاقول مسی موجود نداریم

 2. سلام درمورد اشخاص دیگه میتونیم بپرسیم؟؟؟ ایا فردی مثلا متاهل هست یا مجرد؟؟؟

 3. چرا شاقول ما تکان نمی‌خورد!؟

  1. سلام
   عیدتون مبارک 🌻🌼🌷🌺
   طبق تمرین ها پیش برید، این کار نیاز به تمرکز بالا همراه با مدیتیشن و مراقبه داره تا بتونید با ناخودآگاه ارتباط بگیرید و به طور کلی تمرین زیاد همراه با صبر و تمرکز رو فراموش نکنید.

 4. سلام
  می تونم سوال 4گزینه ای از پاندول بپرسم؟

  1. ن دادا بشین بخون درستو

 5. ممنون از توضیحات کامل و جذابتون. من منابع مختلفی رو درباره شاقول و طرز استفاده شاقول مطالعه کردم. جالبه که در هیپنوتیزم هم استفاده داره و کلا همه جای دنیا و به زبان های مختلف نوشته هایی در این باره استفاده ازش هست که با همچین جسم یا شی ای آونگ گونه مسائل ماورایی انجام میشه و چیز هایی اندازه گیری بشه که به صورت فیزیکی قابل سنجش نیست یا با قدرت ها و نیروهایی ارتباط برقرار بشه که به صورت عادی ممکن نیست. به نظر من فراگیر بودن این موضوع و اینکه جاهای مختلف دنیا استفاده های مشابهی داره خودش نشون میده که بی هیچ نیست و واقعا یک چیزی هست. حالا نمیدونم این استفاده از پاندول از ابوعلی سینا و ایران شروع شده و جاهای مختلف دنیا پخش شده یا نه ابوعلی سینا فقط چون دانشمند بوده و معروف بوده و این موارد رو مکتوب کرده به اسم اون ثبت شده. نظر خودم این هست که استفاده از انواع آونگ ها به این حالت از خیلی گذشتگان بوده و کلا به انسان ها کمک میکرده که با نگاه کردن و تمرکز بهش به خلصه برن و به ناخودگاه خودشون متصل بشن اونجا الهاماتی رو دریافت کنند و کلا اعتقاد دارم یک موضوع اگر کلا الکی باشه به مرور از بین میره و فراموش میشه به قول قدیمی ها تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها

  مسعود اولیایی
 6. آیا جنس و شکل یا همون مهندسی شاقول هم در استفاده از اون تاثیر داره؟ یا اینکه جنس قسمت آویز از چی باشه؟ در مورد شاقول های جیوه ای هم توضیح بدین لطفا

  1. شکل کلی شاقول یا پندولوم در همه موارد باید حالت مخروطی یا هرمی به صورتی که جهت بالا به پایین داشته باشه، شکل و طراحی فیزیکی شاقول بیشتر از همه در موارد مهندسی مهم هست که برای مواردی مثل اندازه گیری و مقیاس و… استفاه میشه.
   جنس قسمت آویز مهم نیست از چه نوعی باشه میتونه بند نخی یا چرمی یا زنجیر باشه ولی طوری باشه که پندولوم بتونه به راحتی حرکت داشته باشه.
   شاقول های جیوه ای معمولا برای موارد کشف های زیر زمینی و ابزار مهندسی استفاده میشه.

 7. ممنون از شما فوق‌العاده عالیییییی بود..

  1. سپاس از لطفتون

 8. سلام
  برای کار و استفاده از شاقول ابن سینا احتیاج ب استاد راهنما دارم
  در صورت امکان شماره تماس ارسال فرمایید
  ممنون مشکین ور

  وحید مشکین ور
  1. سلام جناب مشکین ور عزیز
   آموزش عمومی استفاده از شاقول قرار داده شده و سایر آموزش ها در رابطه با نحوه کار و استفاده از پاندول و شاقول ابن سینا هم به زودی در همین صفحه قرار داده می‌شود. در این زمینه امکان ارائه آموزش خصوصی نداریم. می‌توانید سوالات خودتان را همینجا در قسمت نظرات مطرح کنید.

   1. سلام شاقول برنجی جیوه ای باید نوکش سولاخ بشه دباره کار بشه روش یا فقد شاقول های چوبی فولادی باید سولاخ بشه نوکش وتوش برنج کار بشه

    1. سلام
     بستگی به این داره که برای چه موردی بخواید استفاده کنید. انواع شاقول برنجی و جیوه ای بیشتر برای کشف منابع زیر زمینی اعم از آب، فلزات، طلا، گنج و… استفاده میشه. در این شاقول ها کیفیت ساخت شاقول و آلیاژ و خلوص برنج استفاده شده مهم هست. همینطور خلوص جیوه در دقت شاقول بسیار تاثیرگذار است ولی در مورد سوراخ کردن نوک شاقول اطلاعی ندارم.

  2. سلام و درود لطفاً پیج منو در اینستاگرام فالو کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad