چاکرا چیست؟ هفت چاکرا و حوزه های انرژی بدن کجاست؟

چاکرا چیست؟ 7 سنگ چاکرا چه کاربردی دارد؟ 14

چاکرا چیست؟ هفت چاکرای بدن کجاست؟ حوزه های انرژی بدن چیست و چطور کار میکند؟ کار هفت چاکرا در بدن چیست؟ چاکرا های بدن کجا قرار دارد و چطور کار میکند؟ اگر شما هم با هرکدام از این سوالات به اینجا آمدید در ادامه با ما در جواهرلوکس همراه باشید تا در کنار هم بررسی جامعی در این زمینه داشته باشیم.

این مقاله توضیح چاکرا‌ها در بدن و تاثیر و نحوه کار آن ها است، اگر به دنبال خرید محصولات هفت سنگ چاکرا هستید اینجا کلیک کنید.

نمایش محصولات هفت سنگ چاکرا

https://javaherlux.com/product-category/7-chakra-stones

همه عرفا و باطن گرایان بر این عقیده هستند که انسان، موجودی دو بعدی یا دو وجهی ست، یعنی از بخش فیزیکی و ماورائی به وجود آمده است. کالبد جسمانی انسان همین جسمی ست که در این دنیای مادی قادر به درک و احساس آن با حواس پنج گانه هستیم و کالبد معنوی بعد ماورائی، بخش درونی یا آسمانی ماست که محور اصلی آن همان روح است.

آگاهی در کالبد دوم انسان نهفته است و همه عملکردهای ذهن و بدن را کنترل می‌کند، به دلیل مشابهت با کالبد اول به آن اصطلاحا همزاد یا جفت اتریک یا اثیری گفته میشود.

فهرست محتوا

چاکرا چیست؟

چاکراها مراکز انرژی در حال چرخش و جریان در کالبد معنوی هستند که اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می‌کنند و به آنها انرژی می‌دهند. چاکراهای اصلی درست مانند نیروگاه‌هایی هستند که انرژی کائنات را برای اعضای حیاتی و اصلی تامین می‌کنند و جذب، گوارش و توزیع ( انرژی حیاتی ) در بخش‌های مختلف بدن بر عهده آنهاست.

هنگامی که چاکراها از تعادل خارج شوند و بخوبی کار نکنند، مشکلات و بیماریهای زیادی در جسم، عواطف، ذهن و روان و همین طور زندگی مادی و معنوی فرد ایجاد میشود که ناشی از انسداد جریان انرژی حیاتی در بدن است. در کالبد بدن انسان در حدود 72 هزار نادی وجود دارد که چاکرا ها بر روی نادی های اصلی قرار داشته و در ستون فقرات امتداد دارند.

هرم هفت سنگ چاکرا _ کد : 400025
هرم هفت سنگ چاکرا _ کد : 400025

نادی چیست؟

کلمه ی سانسکریت نادی از ریشه ی ناد گرفته شده است. که به معنای حرکت، جریان یا ارتعاش است. در آیورودا (طب سنتی هند به معنای علم زندگی) نادی ها کانال یا راه های عبور و ارتباط انرژی بین روح، جسم و کائنات هستند. آن ها پرانا یا نیروی حیاتی را در سرتاسر بدن عبور می دهند.

چاکرا کجاست و نحوه کار چاکرا ها در بدن چگونه است؟

در بدن هرموجود زنده مناطقی برای دریافت انرژی الهی (پرانا) وجود دارد که به این مناطق چاکرا می گویند. چاکرا ها در بدن انسان در واقع چرخه های انرژی هستند و انرژی از طریق این چاکراها به درون ما جریان می یابد و بین ما و جهان هستی در گردش و تبادل است. انرژی موجود در هر چاکرا بر قسمت خاصی از بدن تأثیر می گذارد و در صورت انسداد یا به هم خوردن تعادل انرژی در یک چاکرا همان قسمت خاص از بدن تحت تأثیر قرار میگیرد و این انسداد یا آشفتگی به صورت مشکل و بیماری در کالبد فیزیکی آشکار می شود. بنابراین چاکراهایی باز، متعادل، قوی و پر انرژی باعث به جریان در آمدن انرژی حیات در بدن و احساس سلامت و شفا میگردد به عبارتی از دیدگاه جریان و تاثیرات انرژی حیاتی چاکراها مسئولیت درست کار کردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف آن را برعهده دارند.

7-chakra-raw-stones-package-401032-javaherlux.com-پکیج 7 سنگ چاکرا خام و تراش نخورده مناسب سنگ درمانی جواهر لوکس
پکیج 7 سنگ چاکرا خام و تراش نخورده مناسب سنگ درمانی جواهر لوکس

در آیین هندو به مراکز انرژی بدن انسان چاکرا می گویند، چاکرا به معنای چرخ است و مضمون آن چرخش مراکز انرژی هستند و مهمترین بخش های کالبد انرژی را تشکیل می دهند. در کنار کالبد فیزیکی که همه ما آنها را می شناسیم به عنوان اعضای حیاتی و کم اهمیت تر تشکیل شده اند، کالبد انرژی دارای چاکرای اصلی و فرعی و چاکراهای بسیار کوچکی هستند که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشند.در بدن انسان 7 چاکرا وجود دارد که هر یک از این چاکراها یکی از هفت غده بدن را تشکیل و با گروهی از اعصاب که شبکه نیز نامیده می شوند مرتبط هستند. هر یک از این چاکراها به یکی از قسمتهای بدن و وظایف مخصوص درون بدن پیوسته هستند که بوسیله شبکه عصبی یا غددی که به آن چاکرا می گویند، کنترل می شوند.

چاکراهای اصلی

چاکراهای اصلی مراکز انرژی در حال چرخش هستند که به طور معمول ۳ تا ۴ اینچ قطر دارند و اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می‌کنند و به آنها انرژی می‌دهند. چاکراهای اصلی درست مانند نیروگاه‌هایی هستند که انرژی حیاتی را برای اعضای حیاتی و اصلی تامین می‌کنند. اگر این نیروگاه‌ها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می‌شوند، زیرا برای درست کارکردن، انرژی حیاتی کافی ندارند.

چاکراهای فرعی

قطر چاکراهای فرعی یک تا دو اینچ است و چاکراهای بسیار کوچک، بخش‌های کم اهمیت تر کالبد جسمانی را کنترل کرده و به آنها انرژی می‌دهند. چاکراها در داخل کالبد فیزیکی نفوذ می‌کنند و در ورای آن نیز امتداد می‌یابند. چاکراها از دو طریق غدد درون ریز و سیستم عصبی بر جسم اثر متقابل دارند.

اینفوگرافیک هفت چاکرا اصلی بدن - seven chakras infographic
اینفوگرافیک هفت چاکرا اصلی بدن – seven chakras infographic

وظایف چاکرا

۱) جذب، گوارش و توزیع پرانا (انرژی حیاتی) در بخش‌های مختلف بدن بر عهده آنهاست.

۲) کنترل، تقویت و مسئولیت درست کار کردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف آن را برعهده دارند. غدد درون ریز به وسیله بعضی از چاکراهای اصلی تنظیم می‌شوند و انرژی می‌گیرند. با کنترل و دستکاری چاکراهای اصلی می‌توان غدد درون ریز را تحریک یا مهار کرد. تعداد زیادی از ناخوشی‌ها، تا حدودی ناشی از خوب کار نکردن چاکراها هستند.

۳) بعضی از چاکراها مراکز استعدادهای روانی هستند. فعال سازی چاکراهای خاص ممکن است باعث توسعه یافتن استعدادهای روانی خاص شود. برای مثال چاکراهای کف دست برای فعال کردن، آسانترین و امن ترین چاکراها هستند. با فعال کردن چاکراهایی که در مرکز کف دستها قرار دارند فرد می‌تواند توانایی خود را در احساس کردن انرژی‌های لطیف، هاله درونی، هاله تندرستی و هاله بیرونی توسعه دهد. این کار با تمرکز کردن به سادگی انجام می‌شود.

فعال سازی چاکرا

فعال سازی چاکرا ها نیازمند تمرینات و تکنیک های متعدد و ویژه ای هستند که این مورد هم نیاز به کسب مهارت طی چندماه تا چند سال را دارد. این توانایی ها و قدرتهای حاصل از فعال شدن انرژی چاکراها، کرامت یا سیدهی نامیده می شود و به معنای قدرت های روحی است.

با جواهر لوکس همراه باشید تا به سراغ چاکراها برویم و هفت چاکرای بدن انسان را شرح دهیم:

چاکرا اول - چاکرا ریشه – چاکرا تکیه‌گاه – چاکرا مولادهارا - Base Chakra – Muladhara Chakra – Root Chakra
چاکرا اول - چاکرا ریشه – چاکرا تکیه‌گاه – چاکرا مولادهارا - Base Chakra – Muladhara Chakra – Root Chakra

چاکرای اول

چاکرا ریشه – چاکرا تکیه‌گاه – چاکرا مولادهارا – Base Chakra – Muladhara Chakra – Root Chakra

چاکرای اول که معروف به چاکرای ریشه، تکیه گاه و یا پایه ستون فقرات شناخته می شود و در آیین هندو به آن مولادهارا می گویند. این چاکرا محل ورود پرانا یا انرژی حیاتی است. طیف رنگی این چاکرا قرمز می باشد که نشانه قدرت، زندگی و نیروی جسمانی است. این رنگ روی کم خونی و فقر غذایی اثر خوبی دارد و ارتعاشاتِ تقویت کننده و درمان کننده با خود به همراه دارد. غدد مرتبط با این چاکرا فوق کلیوی می باشد که آدرنالین را به خوبی تولید می کند. عضو وابسته به چاکرای اول استخوانها، دندانها، ناخن، پا، روده، مقعد و پروستات می باشند. چاکرای اول چاکرای اتصال و ارتباط با زمین و مانترای آن من هستم است.

سمبل چاکرا ریشه ، کالبد و تاثیر

سمبل چاکرای اول نیلوفر چهار پر است و کالبد آن اتری و عنصر خاک می باشد. تاثیرات چاکرا ریشه امنیت، بقا، ایمان، ارتباط، پول، خانه. توانایی بنا کردن و حاضر بودن در زمان و مکان. همچنین این چاکرا ارتباط مادر با شخص را منعکس می‌کند و با احساسِ شخص در رابطه با بودنش بر روی زمین در ارتباط است. تنش‌هایی که در جسم بوسیله این چاکرا کنترل می‌شود در قسمتهایی که به این چاکرا ارتباط دارد نشان داده می‌شود. منطقه اصلی چاکرای اول بین مقعد و دستگاه تناسلی (نشیمنگاه) می باشد.

ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در چاکرای مولادهارا

تمرین چاکرا اول برای ایجاد تعادل و برقراری جریان انرژی در مولادهارا کدورت ها و ناراحتی های گذشته را پایان دهید، ببخشید و فراموش کنید یا حل کنید و پایان دهید. توجه به مادیات را کم کنید و منفی نگری و بی اعتمادی را کنار بگذارید. ارتباطات و دوستی های خود با دیگران را بیشتر کنید

سنگ های چاکرای اول یا ریشه شامل حدید – ابسیدیان – گارنت – کوارتز دودی – عقیق سیاه – سنگ خون – مرجان قرمز (Red Coral) – یاقوت – جاسپر – لابرادوریت – زبرا جاسپر (Zebra Jasper) می باشد.

تسبیح هفت سنگ چاکرا پلاس _ کد : 500090 - جواهر لوکس - javaherlux.com
تسبیح هفت سنگ چاکرا پلاس _ کد : 500090 – جواهر لوکس
چاکرا دوم - چاکرای خاجی – چاکرا مرکز کلیه – چاکرا سواد هیستانا - Sacral Chakra – SwadHisthana Chakra
چاکرا دوم - چاکرای خاجی – چاکرا مرکز کلیه – چاکرا سواد هیستانا - Sacral Chakra – SwadHisthana Chakra

چاکرا دوم

چاکرای خاجی – چاکرا مرکز کلیه – چاکرا سواد هیستانا – Sacral Chakra – SwadHisthana Chakra

چاکرای دوم که به خاجی یا مرکز کلیه معروف است و در آیین هندو به آن سواد هیستانا می گویند. این چاکرا در قسمت پایین شکم قرار دارد و طیف رنگی آن نارنجی است. در روانشناسی رنگ نارنجی علامت انرژی بوده و نشانگر قدرت ارتباطی، دفع خشم و کنترل بر خویشتن می باشد. همچنین رنگ نارنجی رابطه مستقیمی بر هضم غذا و گردش خون دارد.

هندو ها بوی این چاکرا را چوب صندل می دانند، وظیفه اصلی این چاکرا تولید میل جنسی بوده و غدد مرتبط با آن غدد جنسی، پروستات و گنادها است، همچنین عضو وابسته چاکرای دوم کلیه ها، تخم دان، مثانه، اسپرم، بیضه ها و مایعات بدن، و اعضای جنسی می باشند. چاکرا دوم چاکرای شور و لذت است و مانترا آن من حس میکنم است.

ارتباط این چاکرا با درون است و اینکه جسم به چه چیزی نیاز دارد و چه چیزی او را خشنود می‌سازد. توانایی شخص برای داشتن بچه نیز در ارتباط با این چاکرا است. همچنین این چاکرا با احساسات و خواسته‌های احساسی شخص پیوسته است. منطقه این چاکرا انتهای ستون فقرات ۱ تا ۱۲ اینچ زیر استخوان خارجی می باشد.

سمبل چاکرا خاجی ، کالبد و تاثیر

سمبل چاکرای خاجی نیلوفر شش پر و جنس کالبد آن عاطفی می باشد. تاثیرات عمده این چاکرا بر روی آگاهی مربوط به غذا و روابط جنسی بدن است و عدم تعادل در این چاکرا موجب بروز مشکلات جنسی مثل بی میلی یا مشکلات فکری و عقده جنسی می شود، ناباروری یا شب ادراری نیز از مشکلات عدم تعادل در این چاکرا است.

ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در چاکرای سواد هیستانا

برای باز شدن چاکرای دوم و ایجاد برقراری جریان انرژی سواد هیستانا عادات و رفتار های ناپسند خود را کنار بگذارید در عین حال دست از سرزنش و ملامت خود بردارید، خوش بین و امیدوار باشید و با خوبی و کمک به دیگران انرژی های منفی را از خود دور کنید.

سنگ های چاکرای دوم عقیق کارنلیان – سیترین – گلدستون – چشم ببر – عقیق قهوه ایی – لابرادوریت – آونتورین نارنجی (Orange Aventurine) – جاسپر چوبی (Wood Jasper)

دستبند هفت سنگ چاکرا جواهرلوکس
چاکرا سوم - چاکرا شبکه خورشیدی – چاکرای شبکه عصبی زیر معده – چاکرا مانی پورا - Solar Plexus Chakra – Manipura / Nabhi Chakra
چاکرا سوم - چاکرا شبکه خورشیدی – چاکرای شبکه عصبی زیر معده – چاکرا مانی پورا - Solar Plexus Chakra – Manipura / Nabhi Chakra

چاکرای سوم

چاکرا سوم – چاکرا شبکه خورشیدی – چاکرای شبکه عصبی زیر معده – چاکرا مانی پورا – Solar Plexus Chakra – Manipura / Nabhi Chakra

چاکرای سه معروف به چاکرای شبکه خورشیدی یا عصبی زیر معده، هندوها به این چاکرا مانی پورا می گویند و طیف رنگی زرد و زرد طلایی را تشکیل می دهد که نشان از عقل، هوش و ذهنیت دارد. رنگ زرد تاثیر مثبتی بر روی کبد، طحال، کیسه صفرا و اعصاب دارد، و قدرت درمانی آن برای بیماری مرض قند، یبوست و کنترل کننده چاقی استفاده می شود. غدد مرتبط با این چاکرا پانگراس و عضو وابسته به آن نیز شکم، معده، طحال، دستگاه گوارش، صفرا، کبد و سیستم عصبی خودکار است. چاکرا سوم چاکرای قدرت و عزم راسخ و مانترای آن من انجام میدهم است.

سمبل چاکرا شبکه خورشیدی ، کالبد و تاثیر

تاثیرات این چاکرا بر روی بدن شامل، احساس قدرت، آزادی و کنترل کردن می باشد که با فعالیت های ذهنی و ذهن انسان پیوسته است، همچنین چاکرای شبکه خورشیدی با قسمتی از وجود که به آن شخصیت یا خود می گویند مرتبط نیز هست. مکان اصلی چاکرای سوم در پشت و امتداد ستون فقرات مقابل ناف و پشت شکم می باشد.

ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در چاکرای مانی پورا

برای ایجاد تعادل و برقراری جریان انرژی چاکرا مانی پورا تمرین های ریلکسیشن انجام دهید در مواقع اضطراب و هیجان، آرامش و خونسردی خودتان را حفظ کنید. بهانه جویی های بی مورد را کنار گذاشته و به خودتان و دیگران احترام بیشتری بگذارید.

سنگ های چاکرای سوم سیترین – یشم – مون استون – زبرجد – پرنیت – کوارتز دودی – چشم ببر – عقیق خزه ایی – عقیق کارنلیان – موکائیت – آونتورین زرد (Yellow Aventurine) – جاسپر چوبی (Wood Jasper)

گردنبند 7 سنگ چاکرا درخت زندگی کوچک-7-chakra-stone-necklace-life-tree-javaherlux.com
گردنبند 7 سنگ چاکرا درخت زندگی کوچک
چاکرا چهارم - چاکرا قلب – چاکرا عشق الهی – چاکرا آناهاتا - Heart Chakra – Anahata Chakra
چاکرا چهارم - چاکرا قلب – چاکرا عشق الهی – چاکرا آناهاتا - Heart Chakra – Anahata Chakra

چاکرای چهارم

چاکرا چهارم – چاکرا قلب – چاکرا عشق الهی – چاکرا آناهاتا – Heart Chakra – Anahata Chakra

چاکرای چهار معروف به قلب یا عشق الهی که در زبان سانسکریت آناهاتا نام گذاری شده، این چاکرا در وسط جناق سینه و بالای قلب قرار دارد و طیف رنگی مربوط با آن رنگ سبز می باشد. غدد مرتبط با این چاکرا تیموس است و بیشتر با رنگ سبز یا صورتی شناخته می شود. وظیفه این چاکرا عشق خالص و عضو وابسته قلب، قفسه سینه، گردش خون، حفره شکم و پوست است. تاثیرات این چاکرا ارتباط با مردم و احساس عشق می باشد. مکان چاکرا چهارم در پشت و بین دو کتف و بالاتر از قلب می باشد. چاکرای چهارم چاکرای عشق و صمیمیت است و مانترای آن من عشق می ورزم است.

سمبل چاکرا قلب ، کالبد و تاثیر

سمبل این چاکرا نیلوفر 12 پر است، جنس کالبد اثیری، عنصر آن هوا و فصل بهار می باشد. چاکرای قلب مرکز احساس عشق بوده و عملکرد چاکرای قلب عشق و ارتباط، بخشندگی و دلسوزی، صلح و تعادل می باشد.

ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در چاکرای آناهاتا

عدم تعادل در چاکرای آناهاتا موجب مشکل در اعتماد به نفس و اعتماد به دیگران می شود. مشکل در تصمیم گیری و ارتباط با دیگران، درد در ناحیه سینه و شکم و مشکلات قلبی از علایم عدم تعادل در این چاکرا می باشد.

برای فعال کردن و تمرین چاکرا آناهاتا سعی کنید احساسات خود را بروز دهید، بخشنده باشید و خودتان و دیگران را ببخشید، عاشق خودتان باشید و خودتان را دوست بدارید، ارتباطاتی که شما را اذیت می کند خاتمه دهید.

سنگ های چاکرای چهارم آمازونیت – زمرد – گارنت – آونتورین – فلوریت – کیانیت – سفایر – تورمالین – یشم – مالاکیت – زبرجد – رودونیت – پرنیت – رودوکروزیت – رز کوارتز – فیروزه – اوناکیت – عقیق سبز – عقیق خزه ای – جاسپر امپریال (Imperial Jasper) – سرپانتین (Serpentine) است.

چاکرای پنجم - چاکرا گلو – چاکرا حلق – چاکرا ویهودها – Throat Chakra – Vishuddha Chakra – Vishuddhi Chakra
چاکرای پنجم - چاکرا گلو – چاکرا حلق – چاکرا ویهودها – Throat Chakra – Vishuddha Chakra – Vishuddhi Chakra

چاکرای پنجم

چاکرا گلو – چاکرا حلق – چاکرا ویشودها – Throat Chakra – Vishuddha Chakra – Vishuddhi Chakra

معروف به گلو یا حلق که در آیین هندو به آن ویشودها می گویند. محل این چاکرا گلو حلق بوده و طیف رنگی آبی را تشکیل می دهد. همانطور که می دانید رنگ آبی نماد جادوانگی، اخلاص و الهام بوده و این رنگ تاثیر مستقیمی بر روی گرفتگی گلو و ناراحتی های عصبی دارد. غدد مرتبط با این چاکرا تیروئید است.  عطر چاکرای پنجم گل سرخ شناخته می شود و وظیفه آن بیان و بودن است. چاکرا پنج چاکرای ارتباطات و خلاقیت و مانترای آن من بیان میکنم است.

سمبل چاکرا گلو ، کالبد و تاثیر

سمبل چاکرای گلو نیلوفر شانزده پر می باشد و عضو وابسته چاکرای پنجم گردن، گلو، فک و بازوها است و به عصبهای بازویی یا گردنی بسیار مرتبط هستند. نشان دهنده بیان کردن و دریافت کردن از تاثیرات اصلی این چاکرا است. عنصر این چاکرا اثیر و جنس کالبد آن کلیشه یی است،

با توجه به منطقه چاکرای پنج در پایین مهره گردن و بین گودی گلو و حنجره، عدم تعادل در این چاکرا موجب مشکلات فیزیکی در ناحیه حلق و گلو و تیروئید شده و مشکل در برقراری ارتباط کلامی مثل پرحرفی یا ناتوانی در سخنوری و بیان احساسات را ایجاد می کند.

ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در چاکرای ویشودها

برای ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در چاکرای ویشودها احساسات درون خود را بیان کنید، در اینجا بیان کردن می تواند از طریق ارتباط برقرار کردن با چیزی که می‌خواهید و یا چیزی که احساس می‌کنید باشد و همچنین می‌تواند بصورت هنری مانند نقاشی هنرمند، موسیقی یک موسیقیدان و استفاده از اشکال برای بیان درون خود باشد.

سنگ های چاکرای پنجم آمازونیت ، آکوامارین ، فلوریت ، کیانیت ، لاجورد ، مالاکیت ، سفایر ، سودالیت ، توپاز ، فیروزه ، جاسپر امپریال (Imperial Jasper) ، جاسپر دریایی یا فیروزه آفریقایی (Sea sediment Jasper) است.

pyramid-seven-chakra-stones-400025-javaherlux.com-هرم هفت سنگ چاکرا جواهر لوکس مناسب سنگ درمانی _ کد : 400025
چاکرا ششم - چاکرا آجنا - چاکرای پیشانی – چاکرا چشم سوم – آجنا دید بیرونی و درونی Ajna Chakra Stone – Guru Chakra Stone – Third-Eye Chakra Stone
چاکرا ششم - چاکرا آجنا - چاکرای پیشانی – چاکرا چشم سوم – آجنا دید بیرونی و درونی Ajna Chakra Stone – Guru Chakra Stone – Third-Eye Chakra Stone

چاکرای ششم

چاکرا ششم – چاکرا آجنا – چاکرای پیشانی – چاکرا چشم سوم – آجنا دید بیرونی و درونی Ajna Chakra – Guru Chakra – Third-Eye Chakra 

چاکرای ششم معروف به چشم سوم در آیین هندو به آجنا شناخته می شود. این چاکرا در پیشانی و کمی بالاتر از بین دو چشم قرار داد. این چاکرا طیف رنگی آبی نیلی را در بر می گیرد که باعث باز شدن چشم سوم و دید بیرونی و درونی می شود. رنگ آبی نیلی برای آرامش، بیماریهای ذهنی، بالا بردن آگاهی و زنده کردن خاطرات فراموش شده مفید است. غدد مرتبط با این چاکرا هیپوفیز صنوبری و عضو وابسته به آن صورت، چشم، گوش و بینی می باشد. چاکرای ششم چاکرای شهود و روشن بینی و مانترای آن من میبینم است.

سمبل چاکرا پیشانی ، کالبد و تاثیر

تاثیرات این چاکرا با درونی ترین قسمت وجودی انسان ( ناخودآگاه ) یا روح و معنویت در ارتباط است. این مکانی است که محرک ما و میزانی از آگاهی که فعالیتها و در واقع زندگی ما را هدایت می‌کند در آن قرار دارد. همچنین منطقه این چاکرا بین دو ابرو به پهنای یک بند انگشت بالای بینی و جلوی سر می باشد.

ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در چاکرای آجنا

عدم تعادل در چاکرای ششم باعث فراموشی و حواس پرتی، دور شدن از منطق و عمل بدون تفکر، گیجی و سردر و همینطور مشکلات بینایی می شود. برای باز شدن این چاکرا سعی کنید به احساس خودتان اعتماد کنید، مراقبه کنید و تمرینات تجسم را انجام دهید، عقاید خود را ابراز کنید. سنگ های چاکرای ششم آمتیست ، فلوریت ، لاجورد ، مون استون ، مروارید ، سودالیت ، سفایر ، تورمالین ، فیروزه ، هولیت، پیکاسو جاسپر (Picasso Jasper) است.

پکیج هفت سنگ چاکرا جواهرلوکس خام و تراش نخورده مناسب سنگ درمانی
چاکرا هفتم - چاکرا بالای جمجمه – چاکرا تاج سر – چاکرا ساهاسرارا - Crown Chakra Stone – Sahasrara Chakra Stone
چاکرا هفتم - چاکرا بالای جمجمه – چاکرا تاج سر – چاکرا ساهاسرارا - Crown Chakra Stone – Sahasrara Chakra Stone

چاکرای هفت

چاکرا هفتم – چاکرا بالای جمجمه – چاکرا تاج سر – چاکرا ساهاسرارا – Crown Chakra – Sahasrara Chakra 

آخرین چاکرا معروف به چاکرای بالای جمجمه یا تاج سر (چاکرای تاجی) که در آیین هندو به آن ساهاسرارا (Crown chakra – Sahasrara) می گویند. محل چاکرا هفتم در قسمت میانی بالای سر قرار دارد و غدد مرتبط با این چاکرا صنوبری و مخاطی می باشد. عضو وابسته این چاکرا مغز و مخچه می باشد و طیف رنگی مربوط به آن بنفش است. این رنگ مختص بیماریهای ذهنی است و خواب را تنظیم می کند. چاکرای هفت چاکرای دانش و آگاهی هستی و مانترا آن من آگاه هستم است.

سمبل چاکرا تاجی ، کالبد و تاثیر

شکل چاکرای هفت نیلوفر هزار پر و عنصر آن عقل و اراده می باشد. چاکرای هفتم از نوع کالبد کلیشه ای کتری یا کالبد علی می باشد. عنصر چاکرای هفتم عقل و اراده و احساسات مربوط به این چاکرا سعادت و خلاقیت است. عدم تعادل و پرکاری این چاکرا باعث دور افتادن از حقیقت و عدم احساس تعلق به زمین و کم کاری چاکرا هفت باعث عدم توجه و ارزش نهادن به ارزش های والا و معنوی می شود.

ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در چاکرای ساهاسرارا

برای باز شدن این چاکرا سعی کنید در آگاهی و خرد پیشرفت کنید، به معنویت خود بیشتر بپردازید و مراقبه کنید. سنگ های چاکرای هفتم آمیتیست، کریستال کوارتز، عقیق سلیمانی، سیترین، الماس، یاقوت کبود و سودالیت، پیکاسو جاسپر (Picasso Jasper)، هولیت (Howlite)، زبرا جاسپر (Zebra Jasper) است.

برای اطلاع از نحوه تاثیر هر کدام از سنگ های چاکرا پیشنهاد می کنیم مطلب هفت سنگ چاکرا اینفوگرافیک هرم هفت سنگ چاکرا را بخوانید.

لطفا نظرات، تجربیات خودتون رو درباره کار کردن با هفت چاکرا در اختیار ما و دیگر خوانندگان قرار دهید. از چه روش هایی برای فعال کردن و باز کردن درگاه های انرژی بدن خود استفاده می کنید یا کردید؟ تجربه شما در این مورد چطور بود؟

گردنبند هفت سنگ چاکرا درخت زندگی بزرگ _ کد : 400597

تست چاکرا بررسی میزان باز بودن چاکرا ها در بدن

برای تست چاکرا و بررسی باز بودن و یا میزان باز بودن چاکرا و فعالیت هرکدام از چاکرا ها در بدن خود کافیست به بررسی علایم عدم تعادل جریان انرژی آن چاکرا در خود بپردازید، اگر علایم مشترکی را در خود مشاهده می کنید احتمالا در آن چاکرای خاص دچار مشکل هستید. برای باز شدن چاکرا و گشایش جریان انرژی در چاکرای مورد نظر تمرینات مخصوص ایجاد تعادل و گشایش جریان انرژی در آن چاکرا را که در توضیحات هر چاکرا داده شده انجام دهید و برای برقراری تعادل می توانید از سنگ های مخصوص آن چاکرا استفاده کنید.

تست باز بودن چاکرا با پاندول یا شاقول

روشی برای تست باز بودن چاکرا های بدن با پاندول یا شاقول معرفی شده که به زودی به شرح آن خواهیم پرداخت.

بازکردن و فعال سازی چاکرا های انرژی و برقراری تعادل و پاکسازی چاکرا ها با استفاده از هفت سنگ چاکرا

انرژی هستی بخش مادر طبیعت همیشه در برگیرنده انسان ها و تمام موجود زنده روی زمین است و یکی از راه های دریافت این انرژی پاک و خالص استفاده از سنگ هایی هست که هدیه های مادر طبیعت برای دریافت انرژی برای ما هستند. در اینفوگرافیک هفت سنگ چاکرا سنگ های مخصوص هر چاکرا و وظایف آن را مشخص کردیم. با وارد کردن اسم هر سنگ در قسمت جستجوی بالای سایت می توانید محصولات مرتبط با آن سنگ را ببینید و با ورود به هر محصول اطلاعات بیشتر درباره خواص و اثرات آن سنگ را ببینید. همچنین در محصولات هفت سنگ چاکرا بهترین و موثرترین سنگ های مرتبط با هر چاکرا را در قالب یک محصول کامل برای شما عزیزان آماده کردیم.

بازکردن و فعال سازی چاکرا های انرژی و برقراری تعادل و پاکسازی چاکرا ها با استفاده از هفت سنگ چاکرا
بازکردن و فعال سازی چاکرا های انرژی و برقراری تعادل و پاکسازی چاکرا ها با استفاده از هفت سنگ چاکرا

 

جدول هفت سنگ چاکرا جواهرلوکس
جدول هفت سنگ چاکرا جواهرلوکس

نمایش محصولات هفت سنگ چاکرا

هفت سنگ چاکرا | جواهر لوکس (javaherlux.com)

این نوشته همواره در حال تکامل پیدا کردن هست و امیدورایم با همراهی و نظرات شما عزیزان روز به روز کامل تر و جامع تر بشه پس لطفا اطلاعات و تجربه هاتون رو در این زمینه با ما و دیگران خوانندگان به اشتراک بگذارید. ❤️

5/5 - (11 امتیاز)

14 دیدگاه

 1. بعضی افراد متعصب کلا همیشه دنبال فرعیات و حاشیه هستند. این ها همون هایی هستند که شغل دولتی دارند از 8ساعت در روز 2 ساعتش رو در محل کار مشغول صبحانه و گپ و گفتند و دنبال کردن اخبار و روزنامه هستند، بعد سرسال میرن دنبال خمس و ذکات و حساب مال و حساب اینکه چند دونه برنج خوردن که مالشون حلال باشه تازه تو همون هم دنبال راه در رو و دور زدن قوانین هستند. کاربر REZA شما اگر خدای خودت رو شناخته باشی میفهمی که این سنگ هم نعمت همون خدا هست و چهار تا دونه سنگ از راه به درت نمیکنه و کافر نمیشی.

  1. سلام
   ممنون از شما دوست عزیز
   لطفا بحث‌های اعتقادی و مذهبی نفرمایید، بیاید به نظر هم احترام بگذاریم و اصل موضوع رو به انحراف نکشیم. موضوع این نوشته درباره چاکرا‌ها و انرژی و سنگ‌ها و ارتباط این موارد باهم هست که در سراسر جهان و به صورت عمومی پذیرفته شده هست و در آیین‌ها، مذهب‌ها، سنت‌ها و تمدن‌های مختلف بهش اشاره شده ولی یک اصل دقیق علمی کاملا اثبات شده نیست پس هر شخصی میتونه قبول داشته باشه یا رد کنه این موارد رو.

 2. اینکه از یه تیکه سنگ توقع انرژی داشته باشیم یه نوع بت پرستیه همه قدرت ها مختص خداست نه این سنگا روح خودمون هم تیکه ای از خداست قدرت خاستن از این سنگا مثل بتپرستی میمونه

  1. سلام مجدد دوست عزیز
   پاسخ کامل شما رو در نظر قبلی که ثبت کردید دادم.

   1. سلام،بله فکرکردم ارسال نشده عذر خواهی میکنم.خدا خیرتون بده

  2. شما میرید زیارت چی کار میکنید
   ضریح رو به صورت خودتون نمیمالید
   سنگ پرت نمیکنید سمت شیطان

  3. شما میرید زیارت چی کار میکنید
   ضریح رو به صورت خودتون نمیمالید
   سنگ پرت نمیکنید سمت شیطان
   اینو چجوری توجیح میکنید؟

 3. سلام و عرض ادب،میخاستم بدونم این یک سنگ ها یک جور بت پرستی محسوب نمیشه؟چون از چنتا تیکه سنگ انتظار دریافت انرژی داریم!همه قدرت ها مختص خداست روح مون هم تیکه ای از خداست پس چرا از این سنگا انتظار قدرت و انرژی داشته باشیم؟

  1. درود بر شما دوست عزیز
   خیر، هیچ ارتباط یا شبهاتی به بت پرستی و کفر و… نداره، چون ما فقط انرژی سنگ هارو دریافت میکنیم و نعوذ بالله قرار بر پرستش اونها نیست. به درگاه سنگ دعا و نیایش نمیکنیم و یا چیزی از اون ها نمیخوایم، سجده و عبادتش هم نمیکنیم که شباهتی به بت پرستی داشته باشه. از سنگ لذت میبریم و انرژی میگیریم، همونطور که از گل و گیاه لذت میبریم و انرژی اون ها رو دریافت میکنیم.
   به عنوان مثال اگر گفته میشه گل محمدی گلی معنوی هست و عطر و بوی اون آرامش بخش و یکسری اثرات درمانی و بر بهبود حالات روح و جسم داره و استفاده ازش مفید هست و یکسری فواید و اثرات مثبت داره، آیا اینکار گل پرستی یا بت پرستی هست؟
   شما اگر زمانی که یک میوه مثلا سیب رو میبینید که زیبا هست و لذت میبرید از نعمت خدا یا از عطر و بوش یا از طعم و مزه و خواص و فوایدش استفاده میکنید، آیا سیب رو پرستش هم میکنید!؟ احیانا به درگاه سیب راز و نیاز و عبادت میکنید و چیزی از اون میخواید؟؟؟
   مردم فقط سیب رو میل میکنند و لذت میبرند و از سیب انرژی دریافت میکنند روحی و جسمی. سنگ هم دقیقا به همین ترتیب هست، نعمتی هست از دریای بیکران نعمت های خدا روی زمین. اتفاقا در بسیاری از روایات اسلام هم به همراه داشتن و استفاده از سنگ ها توصیه شده که در سایت جواهرلوکس به اون ها اشاره کردیم.

   1. خیلی ممنون،متوجه شدم،خدا خیر و برکت بهتون بده

 4. مطلب خیلی کامل و خوبی تهیه کردید، من قبلا شاقول چشم ببر رو ازتون گرفته بودم در مورد تست باز بودن چاکرا با پاندول یا شاقول توضیحاتش رو قرار بدید لطفا و بگین فقط با شاقول هفت سنگ چاکرا میشه یا با هر شاقولی مثل شاقول چشم ببری که من ازتون خریدم هم میشه؟

  1. سلام
   ممنون از لطفتون
   مطلب تست باز بودن چاکرا با شاقول رو به زودی کامل میکنیم و روی سایت قرار میدیم
   در جواب سوال دوم، با هر شاقول یا پندولوم که داشته باشید میشه ولی گقته میشه در مورد کار بر روی چاکرا ها و ارتباط با ناخوداگاه استفاده از شاقول سنگی بهتر از شاقول فلزی جواب میده و در مواردی مثل گنج یابی یا حفر قنات یا چاه آب با شاقول برنجی و فلزی بهتر هست و در موارد ابزار مهندسی هم که تفاوتی وجود نداره و بیشتر از همه دقت ساخت، فرم و تراش هست که مهم میشه.

 5. خیلی عالی دمتون گرم انشالله پر انرژی و با سلامت و عشق کار کنید.
  خیلی ممنون از سایت خوبتون.
  من هفت سنگ چاکرا رو تهیه کردم.

  1. ممنون از لطف و محبتتون و انرژی خوبی که میدین
   انشاالله براتون خیر و شادی به همراه بیاره و همیشه حالتون عالی باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad