خواص و فواید سنگ آمیتیست یا آمتیست Amethyst سنگ درمانی + سنگ ماه تولد + قیمت

خواص و فواید سنگ آمیتیست یا آمتیست Amethyst سنگ درمانی + سنگ ماه تولد + قیمت 12

آمیتیست (Amethyst) یکی از محبوب ترین گوهر سنگ‌های استخراج شده توسط بشر است، این محبوبیت به خاطر جذابیت ظاهری و زیبایی‌ آن است یا حس خوب آرامشی که با همراه داشتن آمیتیست به ما دست می‌دهد. به نظر من دلیل محبوبیت آمتیست حس آرامشی خاصی هست که این گوهر بی‌نظیر در اولین برخورد به انسان منقل می‌کند.

خواص و فواید سنگ آمیتیست یا آمتیست Amethyst
خواص و فواید سنگ آمیتیست یا آمتیست Amethyst

در این نوشته از جواهرلوکس باهم به برسی گوهر سنگ زیبای آمیتیست خواهیم پرداخت و سعی میکنیم به سوالات متداولی که راجب به این سنگ وجود دارد مثل اینکه: تشخیص آمتیست با کیفیت چطور است؟ قیمت سنگ آمیتیست در بازار چند است؟ چطور آماتیس اصل را از نوع بدل و تقلبی آن تشخیص دهیم؟ آمیتیست سنگ ماه تولد کدام ماه است؟ آمیتیست سنگ کدام چاکرا است؟ سنگ درمانی با آمیتیست و مقدار زیادی سوال های مشابه بپردازیم و به دنبال پیدا کردن جواب باشیم.

سرگذشت و داستان نام گذاری سنگ آمیتیست

 این روز‌ها ما به در دسترس بودن آمیتیست عادت کرده‌ایم و آن ‌را در گروه سنگ‌های نیمه قیمتی دسته بندی میکنیم، اما شاید تعجب کنید که آمیتیست‌های با کیفیت جواهری قبلا به اندازه یاقوت و زمرد ارزشمند بودند و اگر 300 سال قبل به دنیا می‌آمدیم داشتن آمیتیست برای خیلی از ما یک آرزو بود.

گردنبند آمیتیست رویال جواهری - جواهرلوکس - javaherlux.com
گردنبند آمیتیست رویال جواهری

پس قدر گوهر سنگ‌های خودتون رو بدونید و اطلاع داشته باشید آمتیست در گذشته سنگ اشراف و ثروتمندان بوده و در افسانه‌ها وجود آن را به خدایان کهن نسبت داده‌اند و سنگی رویال و سلطنتی محسوب میشده تا اینکه در حدود 1800 میلادی معادن با ذخایر عظیمی از آمتیست در آمریکای جنوبی کشف و شروع به استخراج شد (خبری خوب برای اون‌هایی که میخوان برای خودشون آمیتیست بخرند!)

نام سنگ آمیتیست از کجا آمده؟

افسانه‌ای از دوران یونان باستان درباره آمتیست وجود دارد که آمیتست دختری زیبا‌ و پاکدامن و از عبادت کنندگان دیانا (ایزد بانوی ماه و جنگل و شکار) روزی در راه معبد برای عبادت دیانا در مسیر دیونیسوس (ایزد شراب، میگساری و مستی) قرار گرفت و حاضر به عبادت او نشد، بنابراین دیونیسوس به ببر‌های خود دستور داد تا آمیتیست را تعقیب و آمیتیست را در اختیار او قرار دهند، آمیتیست در حال فرار از دیانا کمک خواست و دعا کرد تا تبدیل به سنگ شود ولی دست دیونیسوس به او نرسد.

افسانه نام گذاری آمیتیست و خدایان یونان باستان - Amethyst - جواهرلوکس - javaherlux.com-04
افسانه نام گذاری آمیتیست و خدایان یونان باستان

بنابراین دیانا او را به گوهر سنگی پاک، شفاف و درخشان تبدیل کرد. بعد از این اتفاق دیونیسوس از کرده خود پشیمان شد و در پای مجسمه سنگی آمیتیست گریست خواست که دیگر هیچ وقت مست نباشد، گریه او که از شراب بود رنگ مجسمه کریستالی آمیتیست را به ارغوانی تغییر داد و به این ترتیب گوهر سنگ آمیتیست با اثر ضد مستی به وجود آمد.

دیونیسوس (Dionysus) یا باکخوس (Bakchos) ایزد شراب، برداشت انگور، جشن‌های مقدس و حاصلخیزی طبیعت. نقاشی رنگ روغن - کاراواجیو ، 1596؛ فلورانس ، ایتالیا.
دیونیسوس (Dionysus) یا باکخوس (Bacchus) ایزد شراب، برداشت انگور، جشن‌های مقدس و حاصلخیزی طبیعت در یونان و روم باستان. نقاشی رنگ روغن – کاراواجیو ، 1596؛ فلورانس ، ایتالیا.

نکته جالبی برای من در این داستان وجود داشت، همانطور که مطلع هستید آمیتیست همان کوارتز یا کریستال کوارتز است که به وسیله کنش‌های طبیعی به رنگ بنفش در‌ می‌آید (در قسمت نحوه پیدایش آمتیست توضیح میدم) و در این افسانه هم به این مورد اشاره شده که آمیتیست ابتدا گوهر سنگی پاک و شفاف بوده و سپس به رنگ ارغوانی در آمده.

باتوجه به اینکه این یک افسانه باستانی است نمیدانم در آن زمان مردم از گوهر شناسی و کانی شناسی کوارتز و آمیتیست آگاه بودند که این داستان به این شکل روایت شده یا این موضوع اتفاقی است. نظر شما در این باره چیست؟

دیانا (Diana) یا آرتمیس (Artemis) ایزد بانوی ماه، طبیعت حیات وحش، بکارت و حاصلخیزی.
دیانا (Diana) یا آرتمیس (Artemis) ایزد بانوی ماه، طبیعت حیات وحش، بکارت و حاصلخیزی.

به این ترتیب نام (Amethystos) در یونانی به معنی “مست نبودن” یا عدم مستی به این سنگ داده شد و بعد در زبان انگلیسی به Amethyst تغییر پیدا کرد. طبق افسانه آماتیس این عقیده در بین مردم به وجود آمد که همراه داشتن سنگ آمیتیست مانع از مستی می‌شود و تصور می‌شد چنانچه فردی آن را چه به عنوان گردنبند یا دستبند همراه خود داشته باشد دچار مستی نخواهد شد.

کاروینگ یا حجم تراشی سنگ آمتیست
کاروینگ یا حجم تراشی سنگ آمتیست با الهام از داستان پیدایش این سنگ

در روم و یونان باستان، اشراف زادگان و سیاستمدارن به‌دلیل خاصیت ضد مستی آمیتیست یک قطعه از آن را درون لیوان شراب خود می‌گذاشتند. یا جام‌های خود را با این سنگ تزئین می‌کردند و یا برا خود جام‌هایی به رنگ بنفش یا از سنگ آماتیس می‌ساختند.

جام ساخته شده به شکل باخوس و رنگ آمتیست
جام ساخته شده به شکل باخوس و رنگ آمتیست

(مجدد نکته و سوالی که اینجا مطرح میشه این هست که چرا بنوشی که باز سنگ رو همراهت کنی؟ یا اگر میخواستی مست نشی پس چرا نوشیدی؟ جواب این سوال رو آقای “تام استندج” در کتاب “تاریخ جهان در شش لیوان” شرح داده و در این کتاب عنوان میشه یکی از دلایل استفاده مردم قدیم از نوشیدنی‌های الکلی، عدم دسترسی آسان به آب سالم و بهداشتی بوده و به همین دلیل مشکل مستی و عدم توانایی در تصمیم گیری درست برای تجار و اشراف و افراد مهم اون زمان مشکل بزرگی محسوب میشده.)

کانی شناسی سنگ آمیتیست

این کانی گونه بنفش رنگ کوارتز است.گران بهاترین سنگ در گروه کوارتزها به شمار می رود .

خواص سنگ آمتیست
خواص سنگ آمتیست

آمتیست (به انگلیسی: Amethyst) با فرمول شیمیایی SiO2 از مجموعه کانی هاست و از واژه آماتیس به معنای بنفش اخذ شده‌است. محلول در HNO۳ و مقدار Mg تحت تاثیر اسیدها کم می‌شود. MgO:۲۳٫۴۱٪ FeO:۴۱٫۷۱٪ SiO۲:۳۴٫۸۸٪ (خالص ۱/۱: Mg / Fe) (سری ایزومورف فورستریت تافایالیت) برای اولین بار در رومانی کشف شد و از نظر شکل بلور: منشوری – بی پیرامیدال – پسودوکوبیک، رنگ: سیاه – خاکستری – قهوه‌ای – بنفش – تیره – سبز- صورتی، شفافیت: شفاف – نیمه کدر، شکستگی: صدفی – تراشه ای(خشن)، جلا: شیشه‌ای – صدفی، رخ: ناقص – مطابق با سطح و در رده‌بندی اکسید است همچنین خاصیت مغناطیسی ندارد و منشأ تشکیل آن ماگمایی – هیدروترمال است.

بیشتر در آلمان غربی وشرقی، چک اسلواکی، رومانی، روسیه، برزیل، آمریکا، ماداگاسکار، مکزیک و نامبیا یافت می‌شود.
از لحاظ شیمیایی دارای ترکیب اکسید سیلیسیوم است .در قرن نوزدهم تصور بر این بوده، که رنگ آمتیست به علت وجود منگنز می‌باشد ولیکن دانشمندان دریافتند که مقدار بسیار اندکی آهن سه ظرفیتی موجب ایجاد رنگ بفش می شود.
سيستم تبلور آن تريگونال است . رنگ خط ساييدگي آن سفيد است. رخ ندارد. شفاف است. رنگ آن در زیر چلسی فیلتر(نوعی دستگاه گوهر شناسی) به رنگ قرمز است. سختی این سنگ 7 و در نتیجه برای استفاده در جواهرسازی سنگ مناسبی است.
بلورهاي آميتيست از خانواده سنگ های آذرین است که در نهشته هاي رسوبي و ژئودها يافت ميشوند.

خواص سنگ آمتیست
گردنبند سنگ آمیتیست

جواهر لوکس : بهترین نوع آمتیست به نام Deep Russian و یا Deep Siberian نامیده می شود که مقدار کمی رنگ قرمز دارد و قیمت آن افزون بر قیراطی 50 هزار دلار است. ارزش سنگ آمتیست با میزان افزایش رنگ آن نسبت مستقیم دارد.
گونه ای از آمتیست به نام رز فرانسوی Rose De France نامیده می شود که در حقیقت آمتیست بنفش مایل به صورتی است.
سنگ آمتیست چنانچه حرارت داده شود(تحت شرایط آزمایشگاهی) به رنگهای زرد، نارنجی، زرد، قهوه ای و یا قهوه ای تیره در می آید. آمتیست با حرارت 572 درجه فارنهایت بی رنگ شده و در حرارت 932 درجه فارنهایت رنگ آن زرد می شود .
آمتیست می تواند در اثر بهسازی از نوع پرتوافکنی ایجاد شود به طوریکه کوارتز بی رنگ را تحت پرتوافکنی اشعه گاما و اشعه ایکس قرار می دهند و چنانچه این نوع از آمتیست در معرض حرارت واقع شود رنگ آن به زرد و با حتی سبز تبدیل می شود و رنگ آن شبیه کوارتز نوع کرینگرم Cairngorm (کوارتزی دودی با رنگ زرد – قهوه ای) می شود که در جواهرسازی آمتیست سوخته نیز نامیده می شود.
نوع مصنوعی این سنگ به روش هیدروترمال1 ساخته می شود و اغلب فاقد ناخالصی می باشد روش شناخت نوع مصنوعی از طبیعی آن شناخت ناخالصی های نوع طبیعی و یا مصنوعی آن است .
به طوریکه آمتیست مصنوعی می تواند داری ناخالصی های ویژه ساخت هیدروترمال مانند ناخالصی خرده نانی 2 Breadcrumd باشد. به طور کل نمی توان نوع مصنوعی وطبیعی آنرا به راحتی تشخیص داد ونیاز به آزمایشگاه های بسیار مجهز گوهرشناسی دارد.
برخی از ناخالصی ها می تواند نمایانگر نوع منشا و معدن سنگ باشد به گونه ای که ناخالصی کانی کاکوکسنایت cacoxenite که عبارت است از ناخالصی سوزنی شکل به رنگ طلایی، زرد و قهوه ای و قرمز و ترکیب شیمیایی آن فسفات آلومینیوم آهن است متعلق به آمتیست های معدن برزیل می باشد.

خواص سنگ آمتیست
خواص سنگ آمتیست

تاریخچه

نام این کانی از واژه ای لاتین به معنای هوشیار ” مست نبودن”برگرفته شده است و ریشه در باور یونانیان باستان دارد که معتقد بودند این سنگ تاثیرات الکل را بی اثر می کند.
يونانيان معتقد بودند كه هرگاه آمتیست را به هنگام نوشيدن شراب زير زبان بگذارند مانع از مستي مي‌شود. گفته مي‌شود اين سنگ بسيار مورد توجه سنت ولنتاين بوده و سنگ آمتیستی با چهره حكاكي شده “كوپيد” (خداي عشق كه به‌صورت كودكي برهنه مجسم شده است) بر گردن مي‌آويخته اند. شايد از اين روست كه امروزه نيز جشن ولنتاين (روز عشق) در اين ماه برگزار مي‌شود (چهاردهم فوريه -بيست و پنجم بهمن).
آمتیست به عنوان جواهر توسط مصریان باستان به کار گرفته می شده و بر روی آن حکاکی انجام می شده است. مهره هایی از آمتیست از قبرهای آنگلوساکسون ها در انگلستان یافت شده است.سربازان یونان باستان اعتقاد داشتند سنگ آمتیست باعث حفظ خونسردی انها شده و از آنها درجنگ محافظت می کند.

تا قرن 18 به دلیل کمیابی سنگ آمتیست این سنگ فقط به اشراف و کاردینال ها تعلق داشت واز نظر قیمت با الماس و یاقوت و زمرد برابری می کرد ولی با کشف معادن بزرگ آن از جمله در کشور برزیل قیمت آن کاهش پیدا کرد.

خواص سنگ آمتیست
خواص انگشتر سنگ آمیتیست

خواص و فواید سنگ آمتیست

تاثیر مثبت آمیتیست بر چاکرا‌ها در بدن

برای کسانی که به دنبال جهشی به سوی بیداری معنوی هستند، آمتیست یکی از مهم ترین سنگ‌های درمانگر است. این سنگ در ارتباط مستقیم با چاکرای تاج است و حتی گفته می‌شود که شکاف بین قلمرو فیزیکی و معنوی را پر می‌کند و همچنین با چاکرای چشم سوم که به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای بصری نا‌مشهود شناخته شده است. همه موهبت شهود را دارند همه چیز به نحوه برقرای ارتباط و استفاده از آن بر‌میگردد.

همانطور که آمیتیست چشم سوم را برای بیدار شدن روشن می‌کند، حس ششم در فرد ایجاد و شکوفا می‌شود. در فلسفه‌های شرقی گفته می‌شود چشم سوم مرکز معنوی وجود انسان است. همچنین مسئول ادراک و درک واقعیت دنیا و اینکه افراد چقدر برای باز کردن درها و گام نهادن به سوی روشنگری معنوی باز هستند.

رنگ مرتبط با چاکرای چشم سوم نیلی است که با رنگ آمیتیست مرتبط است. وقتی چاکرای چشم سوم مسدود می شود، افراد ممکن است با احساس افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم کنند و شاید سنگینی انرژی منفی را بر روح و جسم خود احساس کنند. با فعال کردن چشم سوم، می توان شهود را بیدار کرد و اجازه داد خرد درونی جاری شود و درخشش را به تخیل دعوت کند.

چاکرای تاج مرکز انرژی روحانی است و این چاکرا به طور پیچیده با سنگ آمتیست در ارتباط است. چاکرای هفتم جایی است که آگاهی کیهانی در آن قرار دارد و افراد پیام و ادراک مورد نیاز را از جهان هستی و ارتباط با کائنات دریافت می‌کنند. هنگامی که از قدرت چاکرا تاجی استفاده نمی‌شود یا انسدادی در این چاکرا وجود دارد، افراد ممکن است احساس بیگانگی یا قطع ارتباط با دنیای اطراف خود را داشته باشند. وقتی چاکرای تاج باز و آماده پذیرش است، تعادل، رفاه، ارتباط عمیق‌تر و اعتماد به خرد ناخودآگاه وجود دارد.

با شهرت طولانی آمیتیست به عنوان یک طلسم محافظ برای هاله انرژی، جای تعجب نیست که در فنگ شویی از این سنگ برای مقابله با انرژی های منفی محیط اطراف استفاده می‌کنند. آمتیست می‌تواند از حملات عصبی جلوگیری کند. سپری در برابر ارتعاشات منفی در سطح معنوی و همچنین در محافظت از ذهن در برابر افکار منفی و ضربات روحی و عاطفی کمک می کند.

خواص ماورائی آمتیست

استفاده از این سنگ سبب برکت در کسب و کار می شود.

آمتیست سبب تقویت اراده می شود لذا از آن در ترک اعتیاد و عادات ناپسند استفاده می گردد.

به دلیل ارتباط این سنگ با چاکرای پیشانی و سر، استفاده از آن سبب بهبود سردردهای عصبی، میگرن و حمله های صرع می شود.

استفاده از این سنگ در بهبود کابوس های شبانه و بی خوابی نیز سفارش شده است.

آمتیست به سبب داشتن رنگ بنفش در زمینه رنگ درمانی، سبب از بین بردن انرژی های بد و منفی شده و آن ها را به انرژی مثبت تبدیل می کند.

قرار دادن یک تکه از سنگ آمتیست در محیط کار و با منزل هر شخص می تواند از لحاظ روحی و ذهنی به وی آرامش ببخشد و اضطراب، هراس و تشویش را از افراد به دور سازد.

آمتیست سنگی برجسته و قابل توجه در تمرکز حواس به شمار می رود. این سنگ افراد را در ارتباطات روحی و معنوی حمایت می کند. ارتباطات و دوستیها را سهولت می بخشد و باعث انصاف و منطق در فرد می شود و نیز به اشخاص تسلی، قدرت، شادی و شجاعت می دهد. آمتیست بهترین مداوا برای مشکلات روانی و استرس ها است.
آمتیست ترس و تنش عصبي را كاهش مي‌دهد و افكار منفي و ترديد را از ذهن پاك مي‌كند. موجب افزايش قدرت ذهني و بدني مي‌شود. گفته مي‌شود آمتیست باعث به حقيقت پيوستن روياها شده و عشقي راستين را به ارمغان مي‌آور‌د.
آمتیست سمبل صميميت, صلح و آرامش است.
اين سنگ زيبا, سنگ مخصوص چهارمين و ششمين سالگرد ازدواج مي‌باشد.
اين گوهر, سنگ ماه متولدين فوريه میلادی (دوازدهم بهمن تا نهم اسفند) است.

همانطور که گفته شد ، سنگ آمتیست خشم، طغيان، ترس، تشويق، نگرانى و اضطراب را در ما از بين میبرد. احساسات فوق موانعى هستند كه نمیگذارند روح ما نا محدود را تجربه كند. سنگ آمتیست روياهاى ما را تصفيه میكند. سنگ آمتیست بدليل نور بنفشى كه از خود بيرون مى دهد ارزش فوق العاده اى را در شفا بخشى خصوصاُ در زمينه درمان با رنگ ها ارائه مى دهد.

خواص سنگ آمتیست
سنگ درمانی آمتیست

خواص معنوی سنگ آمتیست Amethyst

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای ششم و هفتم

نماد خوشبختي

ضد جادو و امواج منفي

استفاده جهت مديتيشن

متعادل کننده جسم و روح

آرام بخش

روشن نمودن چهره

الهام بخش

کمک به کنترل افکار منفی

برای کمک به بهبود تمرکز

تقویت سیستم ایمنی

متعادل کردن و شفای همه چاکراها

افزایش فعالیت مغز در سمت راست و کاهش توهم

کمک به افزایش توانایی های روانی

تقویت و توسعه شهود ، الهام ، شفا

بالا بردن افکار و آرمان های معنوی

خواص سنگ آمتیست
خواص و فواید سنگ آمیتیست

سنگ درمانی آمیتیست

جواهر لوکس : این سنگ مخصوص دردهای ناحیه سر، میگرن و فشارهای عصبی است و سیستم کلی بدن را بهبود می دهد همچنین برای بیماری دیابت موثر است. ما را در برابر بی خوابی، اضطراب ها و کابوس ها محافظت می کند. این سنگ عملی کاهنده بر روی فشارهای شریانی دارد و برای کم خونی و سایر بیماریها ی خونی موثر است. استفاده از آن می تواند کمک به کودکانی باشد که دستخوش حمله های عصبی و خشم می شوند. همچنین کمک بزرگی به بیماران هیستری، روان رنجور، صرع و سایر بیماری های روانی غیر عادی می کند. آمتیست سر گیجه  مربوط به حالت روانی، اختلالات چشمی و نا هماهنگی های آن را تسکین می دهد.
برای استفاده بهتر از خواص مختلف آن می توانید تکه ای از سنگ آمتیست  را در گوشه ای از اتاق یا محل کار خود قرار دهید تا علاوه بر پراکنده شدن انرژی های مثبت در فضا و ذهن و روح شما، به تعادل و آرامش دست یابید و از تشویش، اضطراب و هراس، دور گردید.

همچنين آمتیست براى بيمارى ديابت موثر است و فرد را در برابر بى خوابى ،اضطرابها و كابوس ها محافظت ميكند.

سنگ آمتیست غدد و هورمونها ی شخص را تقويت ميكند و سوخت و ساز سلولى بدن را افزايش ميدهد.

از دیگر خواص این سنگ:

تصفيه خون

تسکين سردرد

درمان بي خوابي

درمان اگزما و جوش و لک و پيس

تقويت مجراهاي تنفسي و مغز و موها و سيستم ايمني

کاهش مشکلات ناشي از مصرف الکل

از بين برنده خشم و اضطراب و اندو

دارای اثر تسکین دهنده

اثر پاک کنندگي پوست

گفتنی است که:

اعتقاد علما بر این است که این سنگ برای رفع عادات ناپسند بسیار مفید است.

نکته جالب در این است که نام این سنگ هم از این ویژگی گرفته شده است که به معنی ترک شرابخواری است. بنابراین کسی که قصد ترک عادات ناپسند خود را دارد میتواند از ویژگی بسیار مفید این سنگ کمک بگیرد.

خواص سنگ آمتیست
سنگ ماه تولد آمیتیست

سنگ ماه تولد آمیتیست

سنگ مخصوص برای متولدین آذر و بهمن و اسفند ،آمتیست می باشد.

نگهداری، شارژ و پاکسازی سنگ آمیتیست

لازم است آنرا یک بار در هفته در زیر آب روان بشویید و تخلیه کنید. سپس در مقابل نور ملایم خورشید حدود دو ساعت شارژ نمایید.

بهترین روش برای تمیز کردن آن آب ولرم و صابون است ، اسید موجب آسیب دیدن آن می شود و همینطور حرارت و نور آنرا بی رنگ می کند.

شکنندگی، از دیگر ویژگی های این سنگ است .بنابرین باید با دقت بسیار آن را نگاه داشت .

خواص سنگ آمتیست
مجسمه فرشته ساخته شده از سنگ آمیتیست

منابع معتبر این مطلب جهت مطالعه ی بیشتر

سنگ درمانی 1 و 2 – نویسنده شوفل برگر – لاندهر
تغییر سرنوشت و درمان با سنگ های قیمتی و جواهرات – نویسنده دایا ساری چکرن
سنگ ها و خواص اعجاب انگیز – نویسنده : موحد ابطحی
خواص سری و درمانی جواهرات و سنگ ها – نویسنده : جمشید مبین
معجزه نگین – نویسنده : علیرضا اسداللهی فرد
حلیه المتقین، چاپ هفتم/1390، صفحه 33
ویکی‌پدیای انگلیسی

برای مشاهده و خرید محصولات آمیتیست اینجا کلیک کنید

3.7/5 - (3 امتیاز)

12 دیدگاه

 1. ممنون بابت اطلاعات مفید در مورد سنگ آمیتیست سپاس فراوان.

 2. ممنون بابت اطلاعات مفید در باره سنگ آمیتیست سپاس فراوان.

  بنیامین موسی نژاد
 3. به نظرم آمیتیست یکی از قشنگ ترین سنگ ها هست و با اینکه این سنگ برای ماه تولد من نیست ولی عاشق آمیتیست هستم خصوصا ژئود های طبیعی آمیتیست که واقعا دلبری میکنند. ممنون از سایت خوب شما. قصه پیدایش و به وجود آمدن این سنگ هم با اینکه افسانه هست خیلی جالبه

 4. مطلب خیلی مفید و جالبی بود خصوصا افسانه آمیتیست و خدایان باستانی یونان و روم
  احتمالا به خاطر دو رنگ بودن آمیتیست که معمولا قسمت پایین سفید رنگ هست و بعد مایل به بنفش میشه

 5. تشکر از مطالب خوب شما، امتس به زبان مردم عامیانه افغانستان لال میگن که همان لعل هست، در بدخشان، غور به وفور معادن آن استـ

  1. درود
   ممنون از شما مهری عزیز که اطلاعات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید، افغانستان غنی‌ترین کشور خاورمیانه در زمینه سنگ‌های قیمتی است، صد افسوس که مورد تاراج بیگانگان قرار گرفته و مردم شریف افغان از این نعمت‌های طبیعی بی بهره مانده اند.

 6. مطالبی راکه ذکرنمودیدبسیارارزشمند است وازشماسپاسگذارم

  وحیدتبریزنیا
  1. سپاس از لطف شما

 7. مطلبتون واقعا ارزشمند بود ممنون
  کارتون واقعا حرف نداره مقالات خیلی خوبی دارین

  بدلیجات ارزان
  1. ممنون دوست عزیز

 8. شفا با خداست ، سنگ ها وسیله میتوانند باشند اگر خدا بخواهد
  عنوان خدایی فقط لایق خدای یکتاست و بس
  و اگر خدا بخواهد سنگها خاصیت بر انسانها میگذارند.

  1. درود بر شما
   واقعا زیبا فرمودید
   خداوند هرگونه بخواهد از نعمت‌های خود می‌بخشد (مائده/۶۴)
   شفاعت برای هر کس که خدا بخواهد سود می‌بخشد (نجم/۲۶)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad