یاقوت کبود بیسمارک

یاقوت کبود بیسمارک ثبت نظر شما

یکی از خاص ترین و جذابترین سنگ های قیمتی در کره زمین، سنگ یاقوت کبود می باشد، این سنگ که پس از الماس به عنوان سخت ترین سنگ شناخته می شود در اکثر جواهرات سلطنتی به چشم می خورد و محبوبیت فراوانی در بین ثروتمندان دارد، سنگ های یاقوت کبود با سایز بزرگ بسیار کمیاب هستند، نمونه های موجود و پیدا شده در سالیان دراز بیشتر در جواهرات سلطنتی و گاها تاج های پادشاهی دیده می شود.

یاقوت کبود بیسمارک

جواهر لوکس: این سنگ بیشتر در کشورهای سریلانکا، برمه، هند، چین، کامبوج، استرالیا، کنیا، زامبیا، تانزانیا، آنگولا، فنلاند، چک و اسلواکی استخراج می شود. به دلیل سختی بسیار این سنگ استفاده های صنعتی آن بسیار مرسوم است. در ادامه میخواهیم به یکی از یاقوت های مشهور اشاره کنیم که در سال 1926 توسط کنتس منا بیسمارک خریداری شد و به همین دلیل به یاقوت کبود بیسمارک نامگذاری شده است.

یاقوت کبود بیسمارک
یاقوت کبود بیسمارک

وزن اولیه این سنگ مشخص نیست، اما در سال 1935 بسیمارک این سنگ را به شرکت کارتیه داد تا آن را تراش بدهد و به وزن کنونی خود یعنی 98.6 قیراط رسید (19.72 گرم)، این سنگ در حال حاضر بر روی یک گردنبند از جنس پلاتین نصب شده است که دور تا دور سنگ یاقوت را الماس های ریز و درخشان پوشانده اند. این یاقوت کبود در سال 1967 توسط خود بیسمارک به موسسه اسمیتسونیان اهدا گردید.

برای مشاهده خواص یاقوت روی عکس کلیک کنید
برای مشاهده خواص یاقوت روی عکس کلیک کنید
برای مشاهده محصولات یاقوت روی عکس کلیک کنید
برای مشاهده محصولات یاقوت روی عکس کلیک کنید
به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad