trumpet brass-javaherlux.com-جواهرلوکس

تاریخچه برنج ثبت نظر شما

برنج یکی دیگر از فلزات مهم و تاثیر گذار بسیاری از صنعت هاست، این فلز که عمدتا از مس و روی مشتق می شود امروزه در صنایع مهمی همچون لاستیک سازی، ابزار آلات ساختمانی، آلات موسیقی و اسلحه سازی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این فلز نسبت به مس استحکام و مقاومت بهتر آن است و به راحتی می توان به آن شکل داد. در این قسمت از جواهر لوکس می خواهیم شما را با تاریخچه این فلز آشنا کنیم.

تاریخچه برنج
تاریخچه برنج

تاریخچه برنج

فلزکاران باستان در منطقه ای که امروزه به نام سوریه  یا ترکیه شرقی شناخته می شود، در اوایل 3000  قبل از میلاد می دانستند که چگونه مس را همراه قلع ذوب کرده تا فلزی به نام برنز تولید نمایند. گاهی مواقع حتی بدون اینکه آگاه باشند برنج هم تولید می کردند، چراکه خاکه های سنگ معدن  قلع و روی گاهی باهم یافت می شود و هر 2 فلز رنگ و ساختار مشابهی دارند.

حدود سال های 20 قبل از میلاد تا 20 بعد از میلاد، فلزکاران کناره دریای مدیترانه  توانستند سنگ معدن روی را از سنگ هایی که شامل قلع بودند تشخیص داده و شروع به آسیاب کردن روی همراه با مس به منظور ساخت سکه های برنجی و موارد دیگر کردند.  بخش اعظم روی از گرمادهی ماده معدنی به نام کالامین بدست می آید، که شامل ترکیبات مختلف از روی می باشد. از سال 300 میلادی، صنعت فلزکاری برنج در آنچه امروزه آلمان و هلند نامدار هستند، پیشرفت کرد.

جواهر لوکس : باوجودی که  فلزکاران اولیه می توانستند تفاوت بین سنگ معدن روی و سنگ معدن قلع را تشخیص دهند، ولی هنوز نمی دانستند که روی هم یک فلز است. تا اینکه در سال 1746  دانشمندی آلمانی به نام آندریاس سگیسموند مرگراف(1782-1709) هویت روی (زینک)، مشخصات و خصوصیات آن را تعیین کرد. فرآیند ترکیب فلز مس و روی به منظور ساخت برنج در سال 1781 در انگلستان به ثبت رسید.

تاریخچه برنج
تاریخچه برنج

اولین خشاب  فلزی که در سلاح های گرم استفاده می شد در سال 1852 مرسوم شد. باوجودیکه فلزات گوناگون متعددی مورد آزمایش قرار گرفتند، برنج از بقیه موفق تر بود. زیرا قابلیت انبساط  داشت بنابراین زمانیکه اولین گلوله از تفنگ شلیک می شد خشاب تولید شده از برنج توانایی تحمل فشار وارده را داشت. سپس فلز برنج به سرعت منقبض شده تا خشاب خالی امکان خروج از سلاح گرم را پیدا کند. این ویژگی به توسعه سلاح های تیربار اتوماتیک منجر گشت.

برای عضویت در کانال تلگرام جواهر لوکس و اطلاع از تخفیف های ویژه این فروشگاه اینجا کلیک کنید

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad