تمیز کردن جواهرات نقره

تمیز کردن جواهرات نقره ثبت نظر شما

جواهر لوکس : شاید شما هم با کدر شدن جواهرات و به خصوص نقره روبرو شده باشید، جواهراتی که پس از گذشت چند وقت کمی کدر و یا سیاه می شوند و شما را از خرید این گونه جواهرات دل زده می کنند. اما نباید سریع تصمیم بگیرید. جواهرات نقره به دلیل دارا بودن سنگهای معدنی زیبایی خاصی با خود به همراه دارند که در این زمینه این گونه جواهرات را از طلا متمایز و به یکی از گزینه های اصلی بانوان و آقایانی که نمی توانند طلا با خود به همراه داشته باشند می کند. در کنار این موارد نقره حساسیت و مراقبت زیاد طلا را ندارد و به دلیل قیمت مقرون به صرفه مورد علاقه بسیاری از آقایان و بانوان می باشد. در این مقاله از سایت جواهر لوکس شما را با تمیز کردن جواهرات نقره آشنا می کنیم، مواردی که به راحتی می توانید آنرا در خانه انجام دهید و جواهرات خود همانند روز اول برق می اندازد.

تمیز کردن جواهرات نقره
تمیز کردن جواهرات نقره

اگر جواهرات شما دارای نگین است از روش های زیر با احتیاط استفاده کنید.

۱- سرکه

اگر می خواهید نقره جات خود را ذرق و برق دار کنید سرکه بهترین انتخاب است، نصف فنجان سرکه سفید را با ۳ قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کنید و نقره جات خود را به مدت ۳-۴ ساعت در آن قرار دهید با این روش به راحتی ماتی گرفته می شود سپس به طور کامل آن را با آب بشویید زیرا باقیمانده جوش شیرین می تواند برای نقره مضر باشد.

۲- خمیر دندان

خمیردندان اثر اعجاب انگیزی در تمیز کردن نقره جات دارد. حتی اگر این نقره جات قدیمی و با لکه های سمج باشند .از خمیردندان های سفید استفاده کنید نه خمیردندان های ژله ای یا ۲ رنگ.

با یک پارچه نرم خمیردندان را به آرامی روی نقره به سمت عقب و جلو مالش دهید،هنگامی که لکه ها برداشته شد آن را با آب بشویید و با حوله خشک کنید مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

تمیز کردن جواهرات نقره
تمیز کردن جواهرات نقره

۳- سس گوجه فرنگی

سس گوجه فرنگی باعث درخشان شدن نقره جات می شود با کمک یک مسواک نرم سس را به نقره جات خود بزنید. سپس با کمک حوله و آب آن را بشویید و شاهد درخشندگی آن باشید.

۴- آمونیاک

محلول آمونیاک ماتی نقره را می گیرد و تمیز می کند. ۱-۲ قاشق چایخوری آمونیاک را با ۱ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی و ۱/۴ فنجان آب را باهم مخلوط کنید. حالا نقره جات را در آن محلول غوطه ور کنید و با کمک یک برس بشویید.

تمیز کردن جواهرات نقره
تمیز کردن جواهرات نقره

۵- جوش شیرین

جوش شیرین یک گزینه خوب برای حذف ماتی جواهرات نقره است، اگرچه باید کمی با احتیاط باشید زیرا جوش شیرین بسیار می تواند به نقره جات آسیب بزند.

برای این کار، ۱-۲ قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقداری آب گرم مخلوط کنید، به اندازه آب اضافه کنید که جوش شیرین حالت خمیری پیدا کند و سپس با کمک یک پارچه نرم به آرامی روی نقره بکشید. اگر جواهر شما دارای کنده کاری است ، با کمک یک برس آن را تمیز کنید و سپس با آب بشویید و با حوله خشک کنید.

فروشگاه جواهر لوکس برترین ارائه دهنده جواهرات

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad