3d diamond lg 1-javaherlux.com-جواهرلوکس

خواص الماس ثبت نظر شما

خواص الماس :

جواهر لوکس: نام الماس ازکلمه یونانی “آداماس” به معنای فناناپذیرگرفته شده ، منشا الماس ازکربن خالص است وکریستالی بی رنگ است،اماگاهی ممکن است به رنگهای قهوه ای،سفید مایل به آبی،نارنجی روشن،زیتونی و به ندرت سیاه نیز یافت شود.

محل استخراج این سنگ در کشورهای آفریقایی از جمله آفریقای جنوبی و هند، برزیل و سیبری است.

ازقدیم الایام الماس به عنوان سلطان نگینهای جواهرات شناخته شده است.

اشعه x ازبلورالماس عبورنمی کند ومنعکس میشود .پس می توان ازاین خاصیت ویژه برای تشخیص برلیان واقعی ازنوع بدلی آن استفاده نمود.

بزرگترین ومعروفترین الماس های جهان را بشناسید:

1)الماس “کولینان” که دربرج لندن نگهداری می شودو به آن ستاره افریقا  می گویند.

2)الماس مشهور “کوه نور” که درتاج ملکه الیزابت جای دارد.

3)الماس  معروف “تیفانی” که درنیویورک نگهداری می شود.

خواص الماس
خواص الماس

 خواص در مانی و شفا بخش الماس :

استفاده از الماس یعنى بصورت گردن بند تقویت کننده قلب است.

بیماران فلج، لقوه، رعشه، جذام، صرع و کسانى که بیمارى پوستى دارند اگر در چشمه معدن الماس حمام کنند، بیمارى آنان درمان میگردد.

متولدین برج حمل اسد و میزان با استفاده از الماس خوش شناسى، برکت، عقل و دانش و خوشبختى به همراه خواهد  داشت.

الماس یک درمانگر اساسى واقعى تلقى میشود.

تقویت کننده عضوهاى دفع کننده از جمله شانه وکلیه ها است به علاوه از بوجود آمدن سنگ کلیه، مثانه و کیسه صفرا جلوگیرى میکند.

هم چنین الماس براى بیمارى هاى معده و روده بسیار موثر است به ویژه تعیین کننده بیمارى هاى استخوانى و غدد بوده غده تیموس را تحریک میکند.

الماس باعث نیرو بخشیدن به مغز و دو نیم کره آن و همچنین مخچه، سیستم ماهیچه اى به طور کامل، اعصاب و انشعابات  آن میشود.

از نظر روحی:

اثر روحی الماس الماس برای پاک کردن ذهنیات و افکار ما سودمند است و باعث تعادل، استقلال، ارزشمندی و توانگری می شود و نیز حس حسادت و ظلمانیت را در ما کنترل و تضعیف می کند.

طالع هر شخصى برج حمل باشد استفاده از الماس، وقار و عزت او را در میان خلایق چند برابر میکند.

الماس قدرت اراده را زیاد و حافظه را قوى میکند، فکر و ناراحتى را از آدمى دور و قدرت بدنى را زیاد میکند.

حس خاص بی اعتمادی بعضی افراد به همه چیز و همه کس با سنگ زیبای الماس قابل کنترل و درمان بوده و ناخالصی های ذهنی قابل زدایش است. الماس محافظ ما در برابر موجودات غیر اورگانیک و جادوی سیاه بوده و به ما می آموزد در زندگی، شکست ناپذیر باشیم، و ما را بر اشتباهاتمان واقف می سازد.

الماس تابع نشان هاى شیر (مرداد)، قوچ (فروردین) و جدى (دى) است.

عبدالله کاشانی در عرایس از قول ارسطو آورده است : «و هرکه الماس با خود دارد از صاعقه ایمن باشد، و از علت عسر البول آسوده، و از مکر و مکیدت اعداء در امان، و هیچ دشمن را برو ظفر نبود و جادوئی برو کار نکند.» ( عرایس الجواهر – ابوالقاسم عبدالله کاشانی – به کوشش ایرج افشار – نشر المعی – ۱۳۸۶ – ص ۸۲) خواجه نصیر در تنسوخ نامه آورده : «و هر زن که وضع حمل دشوار تواند نهاد، اگر الماس با خود دارد بآسانی بنهد.» (تنسوخ نامه ایلخانی – خواجه نصیر – تصحیح مدرس رضوی – نشر بنیاد فرهنگ ایران – ۱۳۴۸ – ص ۶۹ )

چاکرا الماس در طبقه ی چاکرای تاج و شبکه خورشیدی واقع است.

خواص الماس
خواص الماس

نگهداری و شارژ الماس:

هر هفته با آب به سادگی شسته و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زیر نور آفتاب بگذارید.

نکات:

جواهر لوکس: الماس، سنگی با ارزش و بسیار گران قیمت است  و انواع تقلبی، مهندسی ساز و یا اتمی آن به وفور تولید شده است، پس این سنگ را با دقت ویژه و از افراد معتمد و متخصص خریداری کنید. بهترین تراش برای انرژی درمانی با این سنگ، تراش برلیان و اشک است و بدترین نوع، باگت می باشد. فلز مطلوب این سنگ، طلای سرخ و سفید است ولی بر روی نقره یا استیل هم بسیار مناسب است. هیچ گاه روی مس مورد استفاده قرار ندهید.

خواص سنگ الماس Diamond

 • سنگ چاکرای چهارم، ششم و هفتم
 • سنگ ماه تولد فروردین، شهریور و مهر
 • استفاده از الماس در حلقه ازدواج نماد اعتماد، معصومیت و وفاداری در رابطه است.
 • الماس را سنگ تقویت کننده افکار مثبت و منفی میدانند، یعنی اگر زمان هدیه دادن و یا استفاده از آن هر حسی داشته باشید همان حس را تقویت میکند.
 • الماس تا قبل از تراش داده شدن شابهت زیادی به کریستال کوارتز دارد و بعد از تراش جواهری جلوه کامل خود را نمایش می‌دهد.
 • الماس سنگ پیروزی و صداقت است.
 • سنگ افزایش انرژی و قدرت
 • الماس قادر به پاکسازی و تطهیر تمامی موانع انرژی، افزایش اعتماد به نفس و عشق است و می تواند شخص را از موانع عاطفی خود آگاه کند.
 • گفته می شود که الماس روابط عاشقانه را طولانی میکند.
 • سنگ افزایش تعادل و خلوص و مقابله با حسادت می باشد.
 • گفته می شود که الماس افکار و احساسات افراد را چه نقطه قوت باشند و چه ضعف، چه خوب باشند و چه بد تقویت می کند و به افرادی که آن را حمل می کنند جرات و امید برای افزایش اعتماد به نفس میدهد.
 • الماس سنگ چاکرای هفتم یا تاجی است و اثر بالایی در تقویت افکار و ارتعاشات ذهنی دارد.
 • در رفع خستگی ذهنی و استرس مفید است.
 • در گذشته قرار دادن الماس در یک لیوان آب در شب را روشی برای تهیه اکسیر میدانستند.
 • الماس را سنگی جادویی با قدرتی عظیم میدانند که تمامی انرژی های موجود در ذهن، بدن و روح را تقویت میکند و استفاده از آن میتواند در دست یافتن به خود برتر توسط فرد کمک کننده باشد.
 • الماس برای درمان اختلالات بی خوابی و افرادی که اشفتگی فکری دارند توصیه می شود.
 • بر طبق متون تاریخی الماس به عنوان یک پوشش در مراسم های مذهبی شمن ها برای مراقبه برای رسیدن به عالم روحانی والاتر استفاده می‌ شده است. این تصور وجود داشته که الماس دارای مجموعه ای از خواص جادویی است.
 • به سبب سختی و استحکام و نیز ارتباط آن با خورشید، الماس در طلسم ها برای افزایش قدرت فیزیکی استفاده و یا پوشیده می‌شود. الماس به سبب ماهیت درخشنده اش از مدت ها قبل به عنوان سنگ محافظت شناخته شده است.
 • گفته می شود اگر الماس به صورت شش وجهی برش خورده باشد برای شخصی که آن را می‌پوشد در تمام عمر بخت و اقبال به همراه می‌آورد.
 • سنگ تقویت انرژی های درونی
 • سنگ تولد سنتی، مدرن و آیورودا برای ماه آپریل (فروردین و اردیبهشت)، سنگ تولد عرفانی ماه آگوست و سنگ سالگرد برای سال های دهم و شصتم. سنگ طلسم(تعویذ) برای برج اسد، سنگ تولد باستانی برای ماه های آپریل و می.
 • الماس، سنگ برج اسد، روشنگری، خلوص و شفافیت را به همراه می آورد. محافظت را به همراه می آورد، صلح و آرامش را تداوم می بخشد و به کسی که آن را حمل می کند قدرت می بخشد.
 • به عنوان یک سنگ شفابخش قوی شناخته میشود. گرفتگی های موجود در هفتمین چاکرا یا همان چاکرای تاج را به همراه گرفتگی های موجود در حالات شخص باز میکند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دارای
نماد اعتماد
الکترونیک