خواص و فواید استفاده عقیق کارنلین یا کارنلیان

خواص و فواید استفاده عقیق کارنلین یا کارنلیان ( سنگ شانس ) ثبت نظر شما

کارنلین چیست؟

گونه ای از سنگ های جواهری خانواده کوارتز با ترکیب مشابه سیلیکون دی اکسید و نوع کریپتوکریستالی آن است. کریپتوکریستالی به عنوان سنگ یمانی نیز شناخته می شود. اسم آن ریشه در زبان لاتین دارد و از Carne به معنی گوشت یا Cornelian به معنی درخت ذغال اخته آمده است.

عقیق کارنلیان یا کارنلین ( Carnelian Agate ) عقیق گونه ای از کلسدونی که در ایران ، آمریکا ، آفریقای جنوبی ، برزیل ، بوتسوانا اروگوئه ، ماداگاسکار ، آلمان ، اسلواکی ، اسکاتلند انگلیس، اندونزی، هند و روسیه استخراج شده. این کانی نوعی سیلیس از گروه کالسدونی  به رنگ های سفید نیمه شفاف ( بی رنگ ) و نارنجی روشن تا قرمز تیره و قهوه ای در طبیعت یافت می شود و مهم ترین معادن استخراج آن در اندونزی ، برزیل ، هند ، روسیه (سیبری) و آلمان وجود دارد.

خواص و فواید استفاده عقیق کارنلین یا کارنلیان
خواص و فواید استفاده عقیق کارنلین یا کارنلیان

تاریخچه کارنلیان در تمدن های باستانی

در طول تاریخ کارنلین یکی از قدیمی ترین گوهر سنگ های کشف شده توسط بشر بوده که نمونه های یافت شده آن تا 5 هزار سال قبل از میلاد مسیح قدمت دارد و به صورت مهره و گردنبند های دارای نقوش حکاکی شده در مناطق تاریخی و باستانی کشف شده است.

کارنلین به عنوان سنگ خوش بختی و اقبال شناخته شده و به سنگ شانس معروف است.

کارنلین در مسحیت و یهود جایگاه ویژه ای دارد طبق کتب مقدس، سنگ کارنلين یکی از دوازده سنگ قیمتی بود که بر روی زره ی آرون، اولین کشیش اعظم اسرائیلی و یک پیامبر استفاده شده بود و گفته شده به عنوان یکی از سنگ های ارزشمند در تشکیل دیوار شهر آسمانی از آن استفاده شده.

در تمدن آشوری و بابل و مصر از این سنگ در طلسم و جادو و درمان بیماری ها استفاده می شده.

همچنین درامپراطوری روم باستان به صورت گسترده ای به صورت حکاکی شده آن برای مهر و موم اسناد و نامه های مهم استفاده شده است.

تاریخچه کارنلیان در تمدن های باستانی
تاریخچه کارنلیان در تمدن های باستانی

سنگ شناسی و ویژگی های عقیق کارنلیان

ترکیب شیمیای: SiO2 – Silica

رنگ : نارنجی روشن ( بی رنگ ) تا قرمز تیره

شکستگی : صدفی ، ناهموارو تراشه وار

شفافیت : تراشفاف تا مات

کلیواژ : ندارد

جلا : روغنی و ابریشمی

سختی موس : 6-7

وزن مخصوص : 2.59 – 2.61

سیستم کریستالی : کریپتوکریستالی – تریگونال

رنگ خاکه : سفید

برای مشاهده و خرید محصولات با سنگ عقیق کارنلین اینجا کلیک کنید.

سنگ شناسی و ویژگی های عقیق کارنلیان
سنگ شناسی و ویژگی های عقیق کارنلیان

رنگ کارنلیان از نارنجی روشن ( بی رنگ ) تا قرمز تیره مایل به قهوه ای متفاوت است و رنگ متمایز آن ناشی از ناخالصی های آهن است و در صورت گرمادهی رنگ آن بهبود خواهد یافت.

این سنگ در برابر نور شفافیت نامتوازنی اغلب شبیه به ابر ایجاد می نماید. سنگ کارنلين پس از برش و جلاکاری درخشندگی شیشه ای تا مومی مانند دارد.

کارنلین معمولا به روش گرمادهی بهینه سازی و بهبود داده می شود. کارنلين پس از رنگ شدن در برابر نور الگوی راه راه دارد، در حالی که کارنلین بدون پردازش الگوی ابری شکل دارد.

خواص سنگ درمانی و ویژگی های متافیزیکی عقیق کارنلیان
خواص سنگ درمانی و ویژگی های متافیزیکی عقیق کارنلیان

خواص سنگ درمانی و ویژگی های متافیزیکی عقیق کارنلیان سنگ شانس

طبع گرم ♥ جامعه پذیری ♥ خلاقیت ♥ وقار و شخصیت ♥ حافظه ♥ قدرشناسی از طبیعت ♥ هماهنگی ♥ شجاعت ♥ خوشبختی ♥ عزت نفس ♥ سخنوری

کارنلیان سنگ ثبات و پایداری است ، نشاط و انگیزه را بازیابی می کند و خلاقیت را تحریک می کند. به صاحب خود شجاعت می بخشد ، به تصمیم گیری کمک می کند ، بی علاقگی را از بین می برد و انگیزه های موفقیت را ایجاد می کند.

کارنلیان برای غلبه بر اعتیاد و سو رفتار از هر نوع مفید است. اعتماد به نفس را افزایش می دهد و به درک صحیح افراد از موقعیت ها کمک می کند. کارنلیان توانایی های تحلیلی را بهبود می بخشد و قدرت تمرکز، بررسی و تصمیم گیری افراد را افزایش می دهد.

سپری در برابر انرژی های منفی است و صاحب خود را از حسادت ، خشم و کینه محافظت می کند. منفی بافی را از بین می برد و عشق به زندگی را جایگزین آن می کند. کارنلیان باعث افزایش باروری و افزایش قوای جنسی می شود.

در فرهنگ ها و تمدن های متفاوت از خاورمیانه تا اروپا سنگ کارنلین به عنوان سنگ شانس و خوشبختی شناخته شده و باور دارند همراه داشتن عقیق کارنلین شادی و بخت و اقبال را به همراه می آورد.

طبق باورهای مسلمانان، حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام از انگشتر مهری از سنگ کارنلين بر دست داشت.

ناپلئون پس از بازگشت از لشگركشي خود به مصر يك سنگ كارنليان هشت گوش حيرت‌آور را از آن سرزمين به ارمغان آورد و آن را به عنوان آورنده شانس همراه خود داشت.

خواص سنگ کارنلین
خواص سنگ کارنلین

خواص و فواید همراه داشتن و استفاده از سنگ کارنلین

سنگ چاکرای اول ، دوم ، سوم و هفتم
سنگ ماه تولد مرداد ، شهریور ، مهر
به همراه آوردن شانس و خوش شناسی
دور کردن انرژی های منفی
دور کننده فقر
کمک به حفظ ارتباط بین جسم و روح در مدیتیشن
بالا بردن و افزایش اعتماد به نفس
سنگ ثروت
ایجاد توازن، ثبات و پایداری در ذهن و روان
به همراه آوردن بخت و اقبال نیک
سنگ شانس
درمان دردهای زایمان، دردهای شکمی و درمان مشکلات گوارشی
افزایش شادی و انرژی
سنگ شانس ، خوش بختی و اقبال
متعادل کننده تمامی چاکراهای بدن
تقویت قدرت خلاقیت و نوآوری ذهنی
بهبود و تقویت قوای جنسی
کمک به برقراری روابط اجتماعی
سنگ عشق
افزایش تفکر مثبت و مثبت اندیشی در فرد
سنگ خوشبختی
به وجود آوردن حس استقلال طلبی
بالابردن انرژی و نیروی جسمی
سنگ شجاعت
درمان و بهبود ناراحتی های کلیه
کاهش دردهای عضلانی و روماتیسمی
تقویت کننده قلب، کبد، کلیه و صفرا
محکم کردن لثه
شادابی پوست

از خواص سنگ عقیق کارنلین در جهت تقویت چاکرا های اول تا سوم به ترتیب: چاکرای ریشه (Muladhara Chakra)، چاکرای خاجی و اندام تناسلی (SwadHisthana Chakra) و چاکرای ناف و شبکه خورشیدی (Manipura / Nabhi Chakra) استفاده می شود و با فعال کردن آنها سبب وارد شدن نیروی حیات (پرانا) ، انرژی های جنسی ، سرزندگی ، اشتیاق ، علاقه ، اطمینان ، خلاقیت و اراده مثبت میشود. از این سنگ برای ترک عادات و رفتار های غلط همچنین سم زدایی بدن و ترک الکل یا مواد مخدر نیز استفاده میکنند. کارنلین سبب رغبت یافتن به بلوغ روحانی میشود. کارنلین انرژی های خود را به خوبی با انواع کوارتز، جاسپر و کلسدونی می آمیزد.

شارژ مجدد و پاکسازی کارنلین
شارژ مجدد و پاکسازی کارنلین

شارژ مجدد و پاکسازی کارنلین

نحوه شارژ و نگهداری عقیق کارنلین به اینگونه است که آن را هفته ای یکبار در آب جاری ( در صورت دسترسی به آب چشمه بسیار عالی است ) شستشو دهید  و برای چند دقیقه در زیر نور خورشید قرار دهید با این روش این سنگ انرژی خود را دوباره باز می یابد. همچنین برای شارژ مجدد و پاکسازی عقیق سلیمانی می توان از نمک طبیعی هم استفاده کرد به این صورت که کف یک ظرف کوچک مثل نعلبکی نمک ریخته ( نمک دریا یا نمک هالیت برای این مورد بهتر است ) و سپس زیر نور خورشید قرار دهید.

برای مشاهده و خرید محصولات با سنگ عقیق کارنلیان اینجا کلیک کنید.

این نوشته همواره در حال تکامل پیدا کردن هست و امیدورایم با همراهی و نظرات شما عزیزان روز به روز کامل تر و جامع تر بشه پس لطفا اطلاعات و تجربه هاتون رو در این زمینه با ما و دیگران خوانندگان به اشتراک بگذارید. ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *