dd9e4abcfe1b68c47ee34fddc58936b723-javaherlux.com-جواهرلوکس

برلیان های مشهور جهان ثبت نظر شما

برلیان های مشهور جهان | سنگ های قیمتی از زمانهای دور جایگاه ویژه ای در بین علاقه مندان به طلا و جواهر داشته و همچنان دارد. سنگ های که به دلیل زیبایی خیره کننده و نقش و نگارشان در بین جهانیان معروف هستند و کلکسیون داران و یا پادشاهان و ملکه ها آنها را به تسخیر خود درآورده اند و به عنوان نماد سلطنتی خود از آنها استفاده میکنند. در ادامه میخواهیم شما را با تعدادی از برلیان های مشهور جهان آشنا کنیم. با مجله طلا و جواهر لوکس همراه باشید.

برلیان فلورنتين (Florentine)

اين برليان 137.27 قيراط وزن دارد و از قديم به عنوان اسطوره در تاريخ از اين برليان نامبرده شده؛ در سال 1657 ميلادي در تملک خانواده مديسي در فلورانس بوده است. در قرن هجدهم نيز در تاج سلسله هابسبورگ ديده شده اما از جنگ جهانی اول تاکنون مفقود ميباشد.

برلیان جوبيلي طلايی (The Golden Jubilee)

اين برليان با تراش متکائي، بزرگترين سنگ تراشيده جهان است؛ به رنگ زرد– قهوهاي آتشين و وزني معادل 545.67 قيراط، قيمت تخميني آن 1.500.000.000 دلار ميباشد.

برليان سنته ناری (The Centenary)

با رنگ D و پاکي IF (بهترين رنگ و پاکي) بزرگترين برليان جهان ميباشد. تراش آن به شکل قلب و وزن آن 273.8 قيراط است. اين الماس در معدن Premier در سال 1986 کشف شد و وزن آن ابتدا 599.10 قيراط بود. تراش آن که سه سال به طول انجاميد داراي 274 صفحه است. از سال 1991 در موزه برج لندن قرار دارد.

برلیان های مشهور جهان

برلیان درسدن (Dresden)

اين برليان 41 قيراط وزن دارد و در حال حاضر در تالار سبز در شهر درسدن ميباشد. از تاريخچه اين برليان اطلاع دقيقي در دست نيست ولي احتمال دارد که از هندوستان آمده باشد. اين برليان در حدود سال 1700 ميلادي در اختيار آگوست شير پنجه (August The Strong)، دوک ايالت ساکسون، قرار داشته است.

برلیان هوپ (Hope)

اين برليان 45.55 قيراط وزن دارد و به وسيله بانکداري به نام هوپ در سال 1380 ميلادي در لندن خريداري شد که بدين دليل نيز هوپ ناميده شدهاست. احتمالا اين برليان در انقلاب کبير فرانسه از صاحب اصلي آن به سرقت رفته و بعدها دوباره تراشيده شده است. در حال حاضر اين برليان در موزه اسميت سونيندر ايالات متحده ميباشد.

اینستاگرام جواهر لوکس

تلگرام جواهر لوکس

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad