برلیان های مشهور جهان ثبت نظر شما

برلیان های مشهور جهان | سنگ های قیمتی از زمانهای دور جایگاه ویژه ای در بین علاقه مندان به طلا و جواهر داشته و همچنان دارد. سنگ های که به دلیل زیبایی خیره کننده و نقش و نگارشان در بین جهانیان معروف هستند و کلکسیون داران و یا پادشاهان و ملکه ها آنها را به تسخیر خود درآورده اند و به عنوان نماد سلطنتی خود از آنها استفاده میکنند. در ادامه میخواهیم شما را با تعدادی از برلیان های مشهور جهان آشنا کنیم. با مجله طلا و جواهر لوکس همراه باشید.

برلیان فلورنتین (Florentine)

این برلیان ۱۳۷٫۲۷ قیراط وزن دارد و از قدیم به عنوان اسطوره در تاریخ از این برلیان نامبرده شده؛ در سال ۱۶۵۷ میلادی در تملک خانواده مدیسی در فلورانس بوده است. در قرن هجدهم نیز در تاج سلسله هابسبورگ دیده شده اما از جنگ جهانی اول تاکنون مفقود میباشد.

برلیان جوبیلی طلایی (The Golden Jubilee)

این برلیان با تراش متکائی، بزرگترین سنگ تراشیده جهان است؛ به رنگ زرد– قهوهای آتشین و وزنی معادل ۵۴۵٫۶۷ قیراط، قیمت تخمینی آن ۱٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار میباشد.

برلیان سنته ناری (The Centenary)

با رنگ D و پاکی IF (بهترین رنگ و پاکی) بزرگترین برلیان جهان میباشد. تراش آن به شکل قلب و وزن آن ۲۷۳٫۸ قیراط است. این الماس در معدن Premier در سال ۱۹۸۶ کشف شد و وزن آن ابتدا ۵۹۹٫۱۰ قیراط بود. تراش آن که سه سال به طول انجامید دارای ۲۷۴ صفحه است. از سال ۱۹۹۱ در موزه برج لندن قرار دارد.

برلیان های مشهور جهان

برلیان درسدن (Dresden)

این برلیان ۴۱ قیراط وزن دارد و در حال حاضر در تالار سبز در شهر درسدن میباشد. از تاریخچه این برلیان اطلاع دقیقی در دست نیست ولی احتمال دارد که از هندوستان آمده باشد. این برلیان در حدود سال ۱۷۰۰ میلادی در اختیار آگوست شیر پنجه (August The Strong)، دوک ایالت ساکسون، قرار داشته است.

برلیان هوپ (Hope)

این برلیان ۴۵٫۵۵ قیراط وزن دارد و به وسیله بانکداری به نام هوپ در سال ۱۳۸۰ میلادی در لندن خریداری شد که بدین دلیل نیز هوپ نامیده شدهاست. احتمالا این برلیان در انقلاب کبیر فرانسه از صاحب اصلی آن به سرقت رفته و بعدها دوباره تراشیده شده است. در حال حاضر این برلیان در موزه اسمیت سونیندر ایالات متحده میباشد.

اینستاگرام جواهر لوکس

تلگرام جواهر لوکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi