گرانبهاترین الماس جهان

گرانبهاترین الماس جهان ثبت نظر شما

در این قسمت از جواهر لوکس میخواهیم شما را با یکی از گرانبهاترین الماس های زرد جهان آشنا کنیم. الماس Cora Sun-Drop Diamond با وزن 110 قیراطی که در سال 2011 رکورد گرانبهاترین الماس زرد جهان را برای خود ثبت کرد و برچسب قیمت 12.4 میلیون دلاری بر روی آن خورد.

آنطور که از آزمایشات این الماس مشخص است، قدمت این سنگ قیمتی 1 الی 3 میلیارد سال می باشد و جزء قدیمی ترین سنگهای قیمتی تاریخ بشر شناخته می شود. این الماس در سال 2010 در آفریقای جنوبی کشف شد و در سال 2011 در موزه تاریخ طبیعی لندن در کنار الماس امید به نمایش گذاشته شد. در نوامبر همان سال این الماس به حراج گذاشته شد و فردی ناشناس توانست با قیمت 12.4 میلیون دلار صاحب این الماس بینظیر شود.

گرانبهاترین الماس جهان

گرانبهاترین الماس جهان
گرانبهاترین الماس جهان

پس از بررسی و کارشناسی این الماس توسط موسسه GIA این الماس همانند الماس آلنات در دسته Fancy Vivid Yellow Diamond قرار گرفت. رنگ زرد از لحاظ کميابي بعد از قرمز، سبز، آبي و صورتي قرار دارد، اين الماس نه تنها زرد است بلکه زردي آن از نوع Vivid بوده که خود نادرترين رنگ بين الماس هاي زرد مي باشد. به همين دليل اين الماس با چنين کيفيت بالا و رنگ، بسيار نادر و بسيار گرانبها است.

الماس Sun Drop گرانبهاترین الماس جهان به شکل Pear Brilliant تراش داده شده است. Suzette Gomes مدير اجرايي شرکت Cora درباره انتخاب اين نوع تراش مي گويد: ” تراش براي نشان دادن زيبايي واقعي جواهر حياتي است. اگر گوهر کمرنگ باشد بايد براي نگاه داشتن رنگ به شکل مربعي تراش داده شود ولي اگر گوهر پررنگ باشد شما مي توانيد از برش گلابي مانند (Pear Brilliant) استفاده کنيد.” جالب است بدانيد که تراش اين الماس بي نظير حدود 6 ماه زمان برده است.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad