گرانترین الماس صورتی جهان

گرانترین الماس صورتی جهان ثبت نظر شما

الماس به عنوان یکی از با ارزش ترین سنگ های قیمتی جهان به شمار می رود که از آلوتروپ های کربن بوده و در فشارهای بالا پایدار است. این سنگ قیمتی امروزه در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار میگیرد، ولی شاید بتوان گفت بیشترین استفاده این سنگ در زمینه جواهرات است که به دلیل زیبایی و خاص بودن آن خانمها علاقه زیادی به آن دارند و ترجیح می دهند حتی شده یک قطعه الماس کوچک بر روی حلقه, گردنبند و یا حتی دستبند و ساعت خود داشته باشند. تاکنون الماس در رنگ های مختلفی دیده شده است که می توان به خاکستری فلزی، سفید، آبی، زرد، نارنجی، قرمز، سبز، صورتی تا ارغوانی، قهوه ای و سیاه اشاره کرد. رنگ الماس از ناخالصی شیمیایی یا عیوب ساختاری آن ناشی می شود و الماسهای خالص کاملاً شفاف و بیرنگ هستند. در ادامه با جواهر لوکس همراه باشید تا با یکی از زیباترین و نادرترین الماس های جهان آشنا شویم.

گرانترین الماس صورتی جهان
گرانترین الماس صورتی جهان

Graff Pink يکي از نادرترين الماس هاي جهان است. اين الماس صورتي وزني معادل 24.78 قيراط دارد. هري وينستون (جواهر شناس معروف آمريکايي) درباره اين الماس مي گويد: اين يکي از بزرگترين الماس هايي است که تا به حال کشف شده است. اين الماس قبل از اينکه براي فروش گذاشته شود جز 10 الماس گران قيمت جهان محسوب مي شده است.

این الماس در سال 2010 بر روی یک انگشتر سوار شد و توسط شرکت معروف حراج ساتبی به مزایده گذاشته شد که در نهایت با قیمت 46 میلیون دلار به فروش رسید. لازم به ذکر است که این سنگ توسط موسسه گوهر شناسی آمریکا GIA در دسته الماس صورتی پررنگ قرار گرفته است. این رنگ بسیار نادر و کمیاب می باشد به طوری که تنها دو درصد از الماس های جهان را تشکیل می دهد.

به تازگي يک بريتانيايي ميلياردر 72 ساله به نام لورنس گراف اين الماس را براي کلکسيون شخصي خود خريده است و از آنجايي که تابحال نامي براي آن در نظر گرفته نشده بود نام Graff Pink را بر روي آن گذاشت. وي اعلام کرد: اين شگفت انگيزترين الماسي است که در زندگي حرفه اي ام ديده ام و از خريد اين گوهر بي نظير بسيار خوشحال هستم.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad