سنگ یشم سبز

خواص سنگ یشم را بدانید 51

معرفی یشم (jade )

یشم از اصطلاح اسپانیایی piedra de ijada می آید – و معنای تحت اللفظی اش “سنگ درد در پهلو” است. مکتشفان اولیه اسپانیایی بعد از اینکه دیدند بومیان قطعاتی از سنگ یشم را برای درمان یا آرام کردن دردها و رنج ها روی پهلوهای خود می گذارند این نام را بر آن گذاردند. یشم سبز نماد سعادت، موفقیت و خوش شانسی نیز هست.

جواهر لوکس: یشم گوهر گرانبهاییست که تحت عنوان”سنگ بهشت” شناخته می شود، هزاران سال گرامی داشته شده و به آن میزان در بین مردم خالص و مقاوم در نظر گرفته می شد که برای استفاده کنندگانش، منبع الهام بالاترین اهداف معنوی به حساب می آمد.این سنگ به اندازه کافی زیبا، لوکس و مجلل هست که برای انجام کاروینگ (حکاکی یا کنده کاری) نیز گزینه مناسبی باشد. طرفداران آسیایی همیشه شیفته ی یشم بوده اند و امروزه، خریداران غیر آسیایی نیز استقبال بی سابقه ای از این گوهر زیبا دارند. به عبارتی همه آنها جذب تاریخچه ی غنی یشم ، زیبایی، دوام و کمیابی این سنگ فوق العاده شده اند.

سنگ یشم
سنگ یشم

كاني شناسی و تاریخچه یشم:

در نيمه‌ي اول قرن نوزدهم یک دانشمند فرانسوي كشف كرد كه واژه‌ي عمومي “يشم”، “يو” در زبان چيني، در حقيقت به دو كاني متفاوت اشاره دارد: “نفريت Nephrite” و “جديت Jadeit‌”. در چين به هر دوي اين كاني‌ها “زن‌يو Zhen yu” به معناي “يشم اصل” گفته مي‌شود. حقیقتا تشخيص اين دو كاني از يكديگر حتي براي كارشناسان نيز دشوار است. اين دو سنگ درجه سختي، شكل ظاهري و ويژگي‌هاي عمل‌آوري متفاوتي دارند؛ اما آن‌ها داراي بافتي در هم پيچيده، سخت و متراكم هستند. به همین علت است که اين دو كاني داراي خاصيت شكل‌پذيري بالايي هستند . نفريت در اصل داراي طيف رنگي سبز ملايم تا سبز مايل به طوسي است و در برخي مواقع در رنگ‌هاي سفيد، زرد يا داراي ته رنگ قرمز ديده مي‌شود. اما رنگ غالب در “جديت” به دليل وجود عنصر كروم، سبز زمردگون است.

معادن سنگ یشم:
چين، روسيه، گواتمالا و نيوزلند صاحب غني‌ترين ذخاير نفريت با كيفيت هستند. گران‌بهاترين جديت‌ها در “ميانمار Myanmar” استخراج شده و سپس به صورت سالانه “در مركز بزرگ بازرگاني سنگ‌هاي قيمتي، يشم و مرواريد” واقع در “رانگون Rangoon” مبادله مي‌شوند. هنگ‌كنگ يكي ديگر از مراكز مبادله این “سنگ آسماني” به شمار مي‌آيد.

گردنبند سنگ یشم
گردنبند سنگ یشم

افسانه‌ي يشم:
از حدود 7000 سال پيش، طيف رنگي يشم بشر را افسون كرده است. افراد در اين سنگ خواص درماني و معنوي را جستجو كردند و موفق به يافتن آن شدند. در دوران ما قبل تاريخ، شكارچيان، سختي باورنكردني اين سنگ را كشف و از آن براي ساخت تبرهاي سنگي، تيغ، چاقو و ديگر ابزار و اسلحه استفاده كردند. سه هزار سال پيش از ميلاد مسيح و در چین، نوعي از يشم به نام “يو Yu” كه براي مردم اين سرزمين بسيار قابل احترام بود برای  حكاكي پيكره‌هاي كوچك و اشياي متفاوت تزئینی مورد استفاده قرار مي‌گرفت. اهميت يشم در فرهنگ چين به حدي بودكه فيلسوف صاحب نام این کشور ، “كنفوسيوس  چنين گفته است: “يشم به نرمي و‌ لطافت مهرباني،‌ به سختي و زيبايي ذكاوت است.” حكمت، عدالت، شفقت، تواضع و شجاعت جزء ويژگي‌هاي معنوي هستند كه طرفداران يك “سنگ آسماني” به آن نسبت مي‌دهند و به همين دليل امروزه هم از آن استفاده مي‌كنند.
ويژگي‌هاي درماني و شفابخشي كه به يشم نسبت مي‌دهند ريشه در نام آن دارد: نام اسپانيايي آن “پيدرا د ايجادا Piedra de ijada” به معناي “سنگ شير” مي‌باشد. مردمان آمريكاي جنوبي بر اين باورند كه يشم توانايي درمان بيماري‌هاي كليوي را دارد. مردمان “مايا Maya”، “تول‌تك Toltec‌”، “آزتك Aztec‌” و “اومك Omec‌” معتقدند كه اين سنگ مقدس در ارتباط با الهه‌ي آتش مي‌باشد. اين مردمان مانند چيني‌ها، يشم را با مرگ در ارتباط مي‌دانند. قطعات كوچك اين سنگ بين لب‌ها و داخل حفره‌هاي گوش يا بيني جسد گذاشته مي‌شوند تا شيطان را شكست دهد.

يشم به عنوان اثری هنری

جواهر لوکس: چين مركز سنتي و كنوني هنر برش يشم به شمار مي‌آيد. “عمل‌آوري يشم” به اشتباه “حكاكي يشم” ناميده مي‌شود باید دانست كه سنگ خام برش داده مي‌شود، اما حكاكي نمي‌شود. يشم را در “كانتون Canton”، “پكينگ Peking‌” يا هنگ‌كنگ برش مي‌دهند و به شكل پيكره‌هاي كوچك در مي‌آورند و از صفحات كوچك براي ساخت آويز گردن و دستبند، گوي يا زنجير استفاده مي‌كنند. تلالو مات و موم مانند نفريت و درخشش شيشه گون جديت وجه تمایز جزيي اما حائز اهميت ميان اين دو نوع سنگ متفاوت است. اروپا كمتر با هنر برش يشم آشنايي دارد.جواهرساز، تاجر سنگ‌هاي قيمتي و تراش‌دهنده‌ي جواهرات سويسي، به نام “رولند اوهل Rolan Uhi” یکی از پیشکسوتان این هنر مي‌باشد. او معتقد است: “عمل‌آوري يشم به مراتب دشوارتز از برش آن است و صيقل دادن سطح نيز كار مشكلي مي‌باشد.” پس از عمل‌آوري سطحي ناهموار و داراي فرورفتگي پديد مي‌آيد. براي داشتن سطحي صاف با درخشش چشمگير بايد آن را با مهارت بسيار صيقل داد كه مستلزم كسب سال‌ها تجربه است. بيش از 30 سال است كه رولند اوهل بر روي سنگ يشم كار مي‌كند و مي‌گويد: “طي چند سال اخير به گونه‌اي باورنكردني بر محبوبيت اين سنگ افزوده شده است. تعداد زيادي از ستارگان از يشم در جواهرات خود استفاده مي‌كنند كه موج آن به اروپا نيز سرايت كرده است.”

آویز سنگ یشم
آویز سنگ یشم

درجه‌ي خلوص، شفافيت و رنگ يشم  ارزش و بهاي آن را تعيين مي‌كند. طيف رنگي يشم از رنگ‌هاي تيره و روشن با اختلاف جزيي تشكيل شده است. به طور مثال كارشناسان قادر به تشخيص هفت كيفيت  رنگ متفاوت براي يشم سبز هستند. اين در حالي است كه يشم در رنگ‌هاي قرمز،‌ قهوه‌اي و مشكي نيز يافت مي‌شود. وجود لكه‌ها يا رگه‌هاي كوچك بر روي سطح، بر زيبايي آن مي‌افزايد. معروف‌ترين و گران‌بهاترين نوع اين سنگ “يشم امپريال” مي‌باشد كه به خاطر شفافيت و رنگ براق زمردگون آن شناسايي مي‌شود.

تعجبي ندارد كه حراجي كريستي در سال 1997 يك يشم امپريال را به بهاي 10 ميليون دلار به فروش رساند.
دنياي غرب هم جاذبه‌ي يشم را درك كرده است: ستاره‌هاي هاليوود، جواهرات زيبا مزين به يشم را در مراسم فرش قرمز به همگان معرفي مي‌كنند. اين در حالي است كه طراحان صاحب نام همچون “ديور Dior”، “تيفاني Tiffany” يا “جي‌اي‌آر JAR” مجموعه جواهرات خود را با سنگ يشم آميخته‌اند. در حقيقت، هنگام ارزيابي، يشم را مي‌توان با الماس مقايسه كرد.
جايگاه يشم در فرهنگ مناطق آسيايي مانند ارزش الماس در فرهنگ غرب است.

تشخیص یشم تقلبی
احتمال زیادی وجود دارد كه علاقه‌مندان به سنگ یشم دچار اشتباه شوند و سنگ‌هاي تقلبي خريداري كنند. با چشم غيرمسلح به سختي مي‌توان سنگ‌هاي بي‌كيفيت و رنگ شده را تشخيص داد كه در کمال تاسف باید گفت تعداد سنگ های تقلبی نيز بسيار زياد است. در سيستم طبقه‌بندي اين سنگ، “يشم امپريال” به عنوان “يشم A” شناخته مي‌شود.

“يشم B” سنگي است كه در اسيد قوي به منظور از بين بردن آلودگي‌ها (به طور مثال اكسيد آهن) از شيارهاي موجود در آن جوشانده مي‌شود، در نهايت  شكاف‌های آن با موم يا رزين مصنوعي پوشانده مي‌شوند.

“يشم C”، كيفيت بسيار پاييني دارد و به طور كامل رنگ شده است. اغلب سنگ‌هاي شفاف‌ رنگ مي‌شوند و به عنوان يشم سبز به فروش مي‌رسند.

به همين دليل است كه رولند اوهل توصيه مي‌كند: “تنها در صورت مشاوره با يك جواهرساز يا واسطه‌ي خوب مي‌توانيد در برابر خطر خريد سنگ‌هاي تقلبي ايمن باشيد.” علاوه بر اين، همانند ديگر سنگ‌هاي قيمتي، شناسنامه سنگ مي‌تواند اعتبار آن را تاييد كند.

تسبیح سنگ یشم
تسبیح سنگ یشم

خواص  ماورائی سنگ یشم ( جید ) Jade :

یشم به عنوان سنگ حامی و حرز به کار می رود. به همراه داشتن یشم و یا قرار دادن آن در محل کار یا گوشه ای از اتاق، نیروهای منفی را از محیط دور می کند و شادی و آرامش خاصی به روح می بخشد.

یشم سبز و بنفش با چاکرای قلب در تماس است و از نظر عاطفی و فیزیکی روی قلب اثر می گذارد. و در عمیق کردن تنفس موثر است. سیستم عصبی و سوخت و ساز را متعادل می کند. و حالت هیجان و پرخاشگری را به آرامش و سکون تبدیل می کند. اگر زیر بالش بگذاریم حافظه را قوی می کند. و قدرت تعبیر خواب به فرد می بخشد. یشم سنگ خرد است و به ما در تصمیم گیری‌ها ی قوی و پر اهمیت یاری می رساند.

جواهر لوکس: سنگ یشم سبز انتخاب بسیار مناسبی برای افراد حساس و هیجانی است و باعث تقویت اعتماد به نفس و کنترل احساسات در آنان می شود.
این سنگ به انسان ایمان می بخشد که در زندگی به تک تک آرزوهای خود برسد. برخی نیز بر این عقیده اند سنگ یشم خوش شانسی می آورد.
سنگ یشم سبب شادی روح و آرامش بوده و مناسب برای تمرکز می باشد .
سنگ یشم سبز به “کریستال آرامش بخش” نیز معروف است.

از دیگر خواص سنگ یشم:

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای چهارم

آزاد نمودن ذهن از افکار منفی

یشم نمادی از آرامش و خلوص است

جذب موفقیت و رفاه و خوشبختی

محافظ بسیار قوی و به ویژه برای کودکان در برابر بیماری

برای کمک به درک بهتر از جنس مخالف

ثبات شخصیت و افزایش خودکفایی

سنگ آرمانی برای ارتباط با ارواح و دنیای متافیزیک

محافظ و سپر در مراسم روحانی و مذهبی

برای طول عمر کاربرد فراوانی دارد

بسیار عالی برای رونق کسب و کار و برکت زندگی

خواص سنگ یشم
دستبند سنگ یشم

خواص درمانی سنگ یشم (جید)

خواص و فواید جسمانی یشم:
در درمان تشنج و بیماری های ریه و بیماری های پوستی موثر است .
سنگ یشم مناسب برای تسهیل دوران بارداری و زایمان می باشد.
برگردن آویختن یشم به طوری که در برابر معده قرار گیرد، سبب تقویت معده می گردد و ناراحتی های معده را درمان می کند، هم چنین برای درمان ضعف و امراض کلیه و سنگ کلیه موثر است و نیز سبب تنظیم سوخت و ساز بدن و تعادل بدن می شود. سنگ یشم قلب و دستگاه گردش خون را تقویت می کند و برای درمان مشکلات قلبی مناسب است .
و همچنین مفید برای یبوست و نفخ می باشد.
جهت درمان سردردهای مزمن و میگرن قطعه ای سنگ یشم را ابتدا در نور آفتاب قرار داده و سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی چاکرای ششم (پیشانی بین دو چشم )خود قرار دهید.

در حالات التهابی بدن، یک اثر آرام بخش دارد و به دستگاه عصبی آرامش می‌دهد

یشم یک ترمیم کننده قوی است و باعث بازسازی سلولهای عضلات، استخوانها و سایر بافتها می‌شود.

بر روی دستگاه عصبی سمپاتیک موثر است

این سنگ بر روی دستگاه عصبی انسان به عنوان یک سنگ آرام بخش اثر می‌کند و در بهبود اختلالات خواب، خستگی و تحریک پذیری موثر است

از نظر جنسی، مقوی و نیروبخش است

استفاده از این سنگ در بهبود بیماریهای قلبی، فشار خون بالا، زخمها، خستگی و سردرد موثر است.

تصفیه ارگان های بدن

برای درمان مشکلات کلیه و غدد آدرنال

کمک باروری و زایمان

گفتنی است :
امواج سنگ یشم برای افراد مبتلا به تالاسمی و هپاتیت مضر بوده و سبب جذب نیروهای منفی در این افراد می شود.

یشم برای التهاب کلیه و سنگ کلیه مفید است.

انگشتر سنگ یشم
انگشتر سنگ یشم

روش شارژ و نگهداری یشم :

سنگ یشم را ماهی دو بار در آب جاری بشویید.

سنگ ماه تولد:

یشم:سنگ ماه تولد فروردین ، اردیبهشت ، خرداد ، مهر

 

3/5 - (1 امتیاز)

51 دیدگاه

 1. سلام و درود؛ سنگ یشم ارام بخش و برای رفع بی خوابی عالیه من یه دونه کهنه دارم چند نفرسنگ شناسم نشون دادم گفتن یشم صابونی کهنه گبری هست من ازمایش کردم واقعا برای خواب عالیه بخصوص برای کودکان

 2. من یه دستبند سبز سنگ یشم دارم قدیمی و براق دوازده تا سنگ یشم سبز داره به همراه یک سنگ تراشیده خدایان چینی،خودم ده سال پیش از چین خریدم جهت خرید و مشاهده میتونین پیام بدین

 3. سلام _ یه قطعه یشم سبز تیره دارم .کاملا خالص و براق و سخت..همینجوری هم انگار پرداخت شده ..میخوام بفروشم.
  ممنون میشم بفرمایید چیکار کنم .(ضمنا خیلی رو یشم متمرکز شدم و الکی نمیگم یشم ..یشم خالصه .)

  ازاد حامدی
 4. خیلی ممنون

 5. سلام من یه سنگ صد گرمی یشم سبز تیره دارم چقدر ارزش داره تو کوه پیدا کردم

 6. با سلام و تشکر بابت سایت پر فیض و مفیدتون..موفق و پیروز باشین..
  بنده یه سنگ شبیه عکس بالایی اولین عکس دارم چطور میتوانم بفروشمش…
  باتشکر صالحی

  محمد جزیره قشم
  1. درود
   پیشنهاد میکنم اول سنگتون رو ببرید آزمایشگاه گوهر شناسی تا اونجا کارشناسی بشه و اصالت، کیفیت و نوع سنگ مشخص بشه و بعد اقدام به فروش کنید

 7. سلام درمورد صحبت‌های دوستان عزیزی که بابت قیمت سنگ یشم باهم اختلاف داشتند باید عرض کنم اون یشم بسیار گرانقیمتی که بصورت قیراطی و با مبالغ هنگفت فروخته میشه یشم برمه یا همون یشم امپریال (امپراطور) هست که بسیار کمیاب و با یشمهای موجود در بازار که اکثرا هندی, پاکستانی و بعضا افغانی هستند کاملا متفاوت هست

  سامان کیوانمهر
 8. وقتی نور میندازم دقیقا شبیه عکس اول صفحه تون هست با این تفاوت که سنگ من خیلی تیره تره مشکی مشکی قبل نور انداختن

 9. سلام
  خسته نباشید
  بنده سنگ یشم دارم حدوداا 50 گرم تراش نخورده
  رنگ مشکی که نور میندازم سبز میشه

 10. سلام
  آیا میشود حکاکی روی یشم را پاک کرد و دوباره حکاکی کرد ؟

  1. سلام
   بله ممکن هست، باید به اندازه گود حکاکی قبلی از روی سنگ یا نگین شما برداشته شود.

 11. با سلام!
  من یه پرسشی داشتم, مدتی هست به دنبال انگشتر یشمی که فقط حلقه یشم باشه و نه اینکه مثلا یشم به روی یک رکاب نقره ای باشه میگردم, در سایت های داخلی چیزی یافت نکردم و همچنین از جواهر فروشی های زیادی نیز پرسیدم ولی هیچ کدام حلقه یشم نداشتند, می خواستم بپرسم که آیا بازار داخلی یا سایتی معتبر هست که بشود حلقه های یشم با کیفیت و اصل رو خرید و فروش کرد؟
  با سپاس

  علی رضا
  1. سلام
   سال نو مبارک
   ما خودمون حلقه تمام سنگ عقیق و حلقه عقیق سلیمانی تولید میکنیم برای سنگ یشم هم قبلا داشتیم ولی الان موجود نداریم، متاسفانه در حال حاضر جایی رو سراغ ندارم که معرفی کنم خدمتتون.

   1. با سپاس, سال نو شما هم مبارک باشه!
    بله, پس شما موجودی بعدی حلقه سنگ یشمتون چه زمانی هست؟ و اینکه سنگ ها شناسنامه دار هستند؟

    علی رضا
    1. زمان موجودی مجددش مشخص نیست روی تلگرام و اینستاگرام اعلام می کنیم.
     بله امکان صدور شناسنامه هم وجود دارد، مستلزم هزینه جداگانه است.

 12. سلام من ۲ عدد شمایل یشم سبز دارم که عکس یه ادم چینی رو تراش دادن ۳۰ سال پیش خریدم خیلی دلم میخواد ببینم ارزشمند هستن یا نه

  1. سلام
   اگر سنگ یشم طبیعی و اصل باشند حتما ارزشمند هستند، به طور کل سنگ های جواهری طوری هستند که هر چقدر قدیمی تر باشند ارزشمند تر می شوند، کیفیت سنگ در این مورد نقش بسزایی دارد. اگر حکاکی روی آن ها تراش دست باشد به ارزش سنگ اضافه می کند.

 13. باسلام باتوجه به قیمت سه میلیون دلاری برای هرقیراط سنگ یشم سبز جادوییت یاهمون سنگ قولنج این دوست عزیزمون که فرمودن سه تن دارن احتمالا بیل گیتس روتوجیب چپشون میزارن …واقعانمیفهمم یاسایتهادروغ مینویسن یاتوهم برخی دوستانی که ادعاهای عجیب غریب میکنن ازنوع توهمات ماورای زمینی هستش .اخه مردحسابی سه تن روضرب هزارگرم کن سه میلیون گرم ضرب پنج کن پانزده میلیون قیراط بعدضرب سه میلیون دلار پنج هزاری کن میتونی کره زمینوطلافرش کنی .مبارکت باشه تاکورشودهرانکه نتواندازین خوابادید

  محمودکلاته
  1. سلام
   وقت بخیر
   میشه منبعی که قیمت رو استخراج کردین اعلام بفرمایید، به نظر بنده خیلی قیمت بالایی هست.
   با تشکر

  2. جناب کلاته نسبتا محترم.من کاری ندارم قولنج رو قیراطی چند به شما قیمت دادند و بیل گیست قرار هست با شما وصلت داشته باشد یا خیر.
   اگر راف یشم نفریت هر مقدار خواستید فقط کیلویی از هفتاد تا سیصد هزار تومان تقدیمتون میکنم شما بفروش قیراطی یا مثقالی.
   اطلاع نداری حرف نزن
   اینستاگرام.میتونید ببینید نمونه هاش رو. فقط بلد هستید حساب ثروت دیگران رو در ماشین حساب بزنید.خودتون تلاش کنید

   رضا منصوری
   1. دوستان سلام
    لطفا سعی کنید در پیام ها و نظرات رعایت حال همدیگر رو بکنیم.
    ضمنا به دلیل مشکلات قبلی که برای ما پیش آمده تمامی شماره تلفن ها و آدرس و… از نظرات حذف می شوند و سپس نظرات شما عزیزان منتشر می شود. دلیل اینکار هم این هست که یک مرتبه دو نفر از طریق ارائه اطلاعات تماس در همین قسمت نظرات با هم معامله کرده بودند و بعد کلاهبرداری شده بود و مالباخته از سایت ما هم شکایت کرده بود و ما رو هم متهم کردند و… (متاسفانه یک اخلاقی داریم که اگر برد و سود کنیم به همه میگیم خودم کردم و منم منم داریم، اگر ضرر کنیم و ببازیم دنبال مقصر هستیم). خلاصه اینکه تا ثابت کردیم این ماجرا به ما ربطی نداشته و… کلی از کار و زندگی افتادیم و به این نتیجه رسیدیم کلا ارائه اطلاعات تماس رو در قسمت نظرات حذف کنیم. البته در نظر داریم بخش جدیدی برای معاملات و خرید و فروش مستقل کاربران سایت راه اندازی کنیم.

   2. سلام آقای منصوری. تصویرش به تلگرام من ارسال میکنید؟

    (عزیزان دقت داشته باشید مسئولیت هرگونه خرید و فروش بر عهده خریدار و فروشنده است و جواهرلوکس هیچ شناختی از بازدیدکنندگان سایت ندارد و بنابراین هیچ مسئولیت در این باره بر عهده نخواهد داست لذا دقت لازم را داشته باشید)

 14. سلام من یه سنگ یشم سبز با ابی قاطی یه سنگ کم یاب میخواستم بدونم چجوری میتونم از اصل بودن سنگ اطمینان پیدا کنم

  1. سلام
   روز خوش
   پیشنهاد ما مراجعه به مرکز گوهرشناسی معتبر و تهیه شناسنامه سنگ است. البته حتما قبل از خرید اطمینان پیدا کنید و سپس اقدام به خرید بفرمایید

   1. سلام و درود به شما
    ممنون از اطلاعاتی که دادید .ادرسی از ازمایشگاه دارید با تشکر

    1. سلام
     به اتحادیه طلا و جواهر شهرتون مراجعه کنید و آدرس آزمایشگاه معتبر در شهر خودتون رو بگیرید

 15. قطر این سنگ پنج سانت و وزن اون 75گرم هستش.

 16. سلام، من یه سنگ تیره رنگ دارم که خط میخی روش حک شده.از مادر بزرگم بهم رسیده .اونموقع که جوان بود موقع یلاق وقشلاق توی کوه پیداش کرده.میتونید راهنمایی کنید که این چه سنگی هست

  1. سلام وقت بخیر
   باید ارسال کنید آزمایشگاه بررسی دقیق روی آن انجام شود.

   1. میخواین اول عکس سنگ رو براتون بفرستم؟

   2. عکسش رو میخواین براتون بفرستم؟

    1. می تونید عکس بفرستید اما از روی عکس اطلاعات دقیق قابل تشخیص نیست

   3. آزمایشگاهتون کجاست عزیز؟

    1. ما خودمون آزمایشگاه نداریم و با آزمایشگاه‌های مستقل و معتبر که گواهی gia، فنی حرفه‌ای و اتحادیه طلا جواهر رو دارند کار میکنیم.

  2. درود.می تونید عکس سنگ سیاه …ک گفتی رو میفرستی.اینستا پیج من

   1. پیج اینستاتونو بفرستین تا عکس سنگ بفرستم

  3. سلام عکس سنگ رو میشه به این شماره بفرستی

 17. سلام.اگر از یشم تصویر و یا نمونه رو مشاهده نمائید
  پیام بگذارید و یا تماس بگیرید.ممنون
  رضا منصوری

  رضا منصوری
 18. سلام و درود به شما.
  بسیار عالی و زیباست.من حدود ۳تن از این نوع گوهر ارزشمند موجود دارم و سورت شده بر حسب کیفیت و قیمت در ۳گروه.برای اطلاعات بیشتر یا دیدن تصاویر با
  ارتباط برقرار کنید.ممنون

  رضا منصوری
  1. درود وقت بخیر اگر ممکن هست عکس از سنگ تون برام بفرستید

   1. سنگ دارم سبز،شماره تلگرام بدین براتون عکس بفرستم،

  2. سلام علیکم. برای خرید چه روشی اقدام کنیم .متشکرم.

   1. درود
    وقت بخیر
    برای سفارش به صورت تلفنی و یا از طریق پیام رسان ها مثل تلگرام یا واتس اپ و…
    با شماره 09334416110 امور مشتریان جواهرلوکس در تماس باشید.
    و یا می توانید در سایت و به صورت آنلاین با افزودن محصول یا محصولات مورد نظر به سبد خرید و تکمیل فرم سفارش (ثبت آدرس و مشخصات جهت ارسال) سفارش خود را ثبت و به صورت آنلاین یا کارت به کارت پرداخت کنید.
    در صورت هرگونه سوال و یا نیاز به راهنمایی همکاران ما با شماره های 09334416110 و یا 55 22 59 38 – 051 پاسخگوی شما هستند.

    1. قیمتش چقدر است؟

   2. سلام دوست عزیز.برای دریافت اطلاعات در مورد یشم و خرید در ارتباط باشید.درود به شما

    رضا منصوری
    1. سلام بنده همیشه شماره و لینک ارتباطی گذاشتم تا بیسوادان چشم تنگ رو بتوانم متفاعد کنم.در خصوص کامنت اقای کلاته
     اگر از نظر ادمین محترم ایراد نداشت.شماره بنده رو منتشر کنید تا مجبور نشود میلیونها برابر هزینه کند .
     تشکر از مهرتان

     رضا منصوری
  3. آقا این سنگ الان گرمی ۱۷۰ میلیون دلار است شما تمام ایران را هم بفروشی نمیتونی یک کیلو بگیری شما چطور ۳ تن دارید؟؟

  4. سلام. تصویرش به تلگرام من ارسال کنید لطفا

  5. خخخ، منم یه ۱۸۰ گرمی دارم راف ،و یه نگین واقعا زیبا و سرزنده سبز که ادم از دیدنش سیر نمیشه، این دوستمون احتمالا معدنی پیدا کردن در روستایی جایی اره خب هست ولی کیفیت ها متفاوته. شاید برای خیلیا واقعا باورش سخت باشه اما روستاهایی هستن که حتی یه بار کارشناسی نشده پس یه ادمی که علاقه داره به اکتشاف و سنگ قطعا یروزی پیداش میکنع،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad