انگشتر نقره مردانه فیروزه نیشابوری مدل کارن _ کد : 100043

فیروزه و خواص آن 2

جواهر لوکس : یکی دیگر از سنگ های قیمتی مشهور جهان و به خصوص ایران، سنگ فیروزه است، سنگی بسیار زیبا و خوشرنگ که بیشتر در نیشابور، دامغان و کرمان یافت می شود. البته لازم به ذکر است که در تبت، آمریکا و دیگر کشورها این سنگ استخراج می شود ولی هیچکدام از این سنگها کیفیت سنگ فیروزه نیشابور را ندارند. از زمانهای قدیم از این سنگ به عنوان جواهرات و درمان بیماریهای مختلف استفاده می شده است. در ادامه با جواهر لوکس همراه باشید تا بیشتر درباره فیروزه و خواص آن بپردازیم.

تاریخچه فیروزه :

نام قديم فيروزه، Turquoise است که مى تواند از نام ترکيه آمده باشد؛ زيرا ابتدا معتقد بودند اين کانى از کشور ترکيه آمده است (فيروزه به احتمال زياد از کوه على ميرزا در پارس، ايران کنونى، يا شبه جزيره سينا در مصر آمده که هر دو از مناطق قديمى شناخته شده اى هستند که فيروزه از آنجا استخراج مى شده). به احتمال ديگر، اين نام از توصيف فرانسوى سنگ جواهر Pierre turquin به معناى سنگ آبى تيره گرفته شده است.
طى هزاران سال، فيروزه آبى تيره جهان در ايران يافت مى شد و اصطلاح فيروزه پارسى مترادف با بهترين فيروزه بود. اين مساله در اواخر قرن 18 و اوايل قرن 19 هنگامى که ذخاير مهم و مرغوب فيروزه را در باختر و جنوب باخترى آمريکا کشف کردند، تغيير کرد. مواد اين ذخاير به خوبى و عيار فيروزه پارسى بود و اکنون بيشترين فيروزه، در آمريکا با عيار بالا استخراج مى شود. هر چند امروزه همچنان فيروزه پارسى برابر يک تعريف از کيفيت فيروزه است تا بيان مبدا و سرچشمه آن.

انگشتر مردانه فیروزه _ کد : ۱۰۰۰۰۳
انگشتر مردانه فیروزه _ کد : ۱۰۰۰۰۳

فیروزه در روایات : 

شخصی به امام رضا (ع) از نداشتن فرزند شمایت می کند حضرت میفرماید انگشتر از فیروزه بگیر و بر آن بنویس «رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین » (وسائل ج5 ص 94-95)

امام موسی کاظم (علیه السلام):

روزی مردی خدمت امام کاظم علیه السلام رسید و در انگشت حضرت ، انگشتر فیروزه ای دید . در حالی که آن مرد به انگشتر خیره شده بود ، حضرت از او پرسیدند: می دانی نام این انگشتر چیست ؟ وی در پاسخ گفت : فیروزه . حضرت به او فرمود : فیروزه نام آن در زبان فارسی است ، لکن در زبان عربی به آن ظفر ( پیروزی ) می گویند.

منبع : کافی 6 – ص 472 ، وسائل 5 – ص 94 ، بحار الانوار 42 – ص 70

امام جعفر صادق (علیه السلام):

جواهر لوکس : امام صادق (علیه السلام )خطاب به مفضل فرمود : دوست دارم که هر مومنی پنج انگشتر در دست کند : عقیق ، فیروزه و یاقوت و حدید صینی و دُرّ نجف . مفضل پرسید : سرورم ، خاصیت و فضیلت دست کردن انگشتر دُرّ نجف چیست ؟ حضرت فرمود : هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست کند و نگاه به آن کند ، خداوند برای هر نگاهی که به این نگین می اندازد ، ثواب یک زیارت ( اعم از حج یا غیره ) در نامه عمل او می نویسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان است و اگر رحمت خداوند بر شیعیان نبود ، قیمت هر دانه نگین درّ نجف به قدری گران می شد که کسی توانایی خرید آن را نداشت ، لکن خداوند آن را بر شیعیان ارزان قرار داده و زیاد یافت می شود تا آن که همه شیعیان بتوانند از آن بهره ببرند .

منبع : التهذیب 6 – ص 37 ، جامع الاخبار – ص 134 ، فرحه الغری – ص 86 ، وسائل الشیعه 14 – ص 403

انگشتر نقره مردانه فیروزه نیشابوری مدل آرسن _ کد : 100037
انگشتر نقره مردانه فیروزه نیشابوری مدل آرسن _ کد : 100037

فیروزه و تاثیر آن بر بدن :

تحریک وراه اندازی نیروها و چاکراهای انسان ها، آرامش دادن

بیدار شدن نیروهای درونی افراد

درمان انواع بیماری های معده همچون : زخم ، ورم ، درد و…

درمان انواع سر درد

میگرن

دردهای عضلانی و استخوانی

درمان یبوست

خواص سری و فوق العاده فیروزه : 

1- قوی ترین چشم زخم (چشم نظر) محسوب می شود و از صاحبش در برابر بلایا، حوادث، بیماری و خسارت و… محافظت می کند.

“فیروزه سنگ بسیار زنده ای می باشد در صورتی که بر اثر چشم زخم فرد دچار بیماری شود اتفاق نا خوشایندی برایش در شرف وقوع باشد یا خسارتی قرار باشد به فرد برسد فیروزه عمل کرده و در برابر این اتفاقات از صاحبش محافظت می نماید و از نشانه هایش رنگ باختگی فیروزه می باشد که معمولا لک های تیره به روی فیروزه نقش می بندد و چنانچه شدت حادثه زیاد باشد فیروزه ترک بر می دارد (می شکند)”

2- فیروزه باعث افزایش رزق و روزی و رونق کسب و کار می شود.

3- فیروزه برای صاحبش خوش شانسی می آورد و شادی آور است.

4- فیروزه حامی مسافران است و در زمان مسافرت از شخص محافظت می کند.

5- فیروزه باعث موفقیت و پیروزی در کارها می باشد.

6- فیروزه باعث اعتماد به نفس می شود و جرأت لازم برای بیان استدلال­هایمان را به طور مختصر و با اطمینان خاطر در کنفرانس­ ها در ما ایجاد می­ کند.

7-  فیروزه مخصوص چاکرای گردن و گلو (چاکرای پنجم) است.

انگشتر نقره مردانه فیروزه نیشابوری مدل فرگون _ کد : 100044
انگشتر نقره مردانه فیروزه نیشابوری مدل فرگون _ کد : 100044

جواهر لوکس را در تلگرام دنبال کنید، برای عضویت در کانال تلگرام جواهر لوکس اینجا کلیک کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

2 دیدگاه

 1. سلام.
  ممنون از اینهمه وطلاعوت جامع و مفید
  واقعا مشخصات هرسنگی رو باز میکنم اطلاعاتش دقیقا مربوط بهمون سنگ هست و از یاوه گویی و تبلیغات امروز ی بری هست. دست مریزاد
  ولی برای خانمها مثلا همین سنگ فیروزه چیزی نبود
  میشه لطفا راهنمایی کنین؟

  1. سلام
   ممنون نظر لطف شماست.
   ببخشید متوجه سوالتون نشدم؟ منظورتون جواهرات زنانه با نگین فیروزه است؟ یا خواص سنگ فیروزه برای خانم ها؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad