نکاتی مهم درباره خرید حلقه عروسی

نکاتی مهم درباره خرید حلقه عروسی ثبت نظر شما

یکی از اصلی ترین و مهم ترین رسم و رسومات مراسم عروسی، خرید حلقه و هدیه دادن آن به عروس است. این رسم با اینکه قرن ها از پیدایش آن می گذرد همچنان پابرجا بوده و در تمام دنیا جاری است. امروزه به دلیل وجود سنگهای قیمتی و فلزهای مختلف شاهد حلقه های بسیار زیبا و شیک هستیم. شاید شما هم قصد خرید یک حلقه برای خود و همسر آینده خود دارید، ما به شما در ادامه توضیحاتی درباره خرید حلقه می دهیم که بسیار مفید و قابل توجه هستند، با جواهر لوکس همراه باشید.

بالطبع در زمانهای قدیم هنوز جهانیان به فلز دست پیدا نکرده بودند و بیشتر از گل به عنوان یک حلقه استفاده می کردند. اما با پیدایش فلز و به خصوص طلا حلقه ها متفاوت و شیک تر شدند به طوری که جواهرسازان با استفاده از طرحهای مختلف حلقه های بسیار عام پسند و زیبا می ساختند.

نکاتی مهم درباره خرید حلقه عروسی
نکاتی مهم درباره خرید حلقه عروسی

هر گرانی زیبا نیست

  • گاها حلقه هایی را در فروشگاهها میبینیم با قیمتهای بسیار گزاف و رویایی که هوش از سر هر آدمی میبرد، البته قبول داریم اینگونه حلقه زیبا و در عین حال منحصر به فرد هستند اما این نکته را نباید فراموش کنیم که زیبایی یک حلقه در سادگی و ظرافتش دارد و به نوعی طراحی یک حلقه حرف اول را می زند.
  • خیلی‌ها علاقه به سادگی دارند، چون سادگی هیچوقت قدیمی نمی‌شود. حلقه‌ها می‌توانند در عین سادگی طراحی‌های مختلفی داشته باشند. در ضمن بسیاری از این حلقه‌ها با یك تغییر كوچك، طراحی‌شان برای خانم‌ها و آقایان فرق می‌كند و می‌توان آنها را به‌صورت یك جفت مشابه خریداری كرد.
نکاتی مهم درباره خرید حلقه عروسی
نکاتی مهم درباره خرید حلقه عروسی

چشم‌ها را خیره می‌كند

  • در بعضی حلقه‌ها چند ردیف جواهر استفاده شده یا یك سنگ قیمتی درشت همانند الماس، یاقوت و زمرد در وسط آن قرار گرفته، تنوع این مدل حلقه‌ها بسیار زیاد است و شما می‌توانید برای خود و همسرتان از شكل‌های مشابه استفاده كنید.
  • شما به راحتی می توانید با سفارش سنگهای دیگری همچون آمتیست، توپاز و زبرجد قیمتها را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید و در کنار آن یک حلقه با سنگهای زیبا و متفاوتی را سفارش داده اید.
نکاتی مهم درباره خرید حلقه عروسی
نکاتی مهم درباره خرید حلقه عروسی

حلقه‌های ماندگار

  • در میان تمام كالاهایی كه برای مراسم عروسی خریداری می‌شوند این حلقه‌ها شما هستند كه به احتمال زیاد سال‌های سال باقی می‌مانند، پس برای خرید از مراكز و فروشگاه‌های معتبر و نام آشنا خرید كنید.
  • حلقه‌ها سال‌های سال همراه شما هستند و در انگشتی قرار می‌گیرند كه براساس افسانه‌ها ارتباط مستقیمی با قلب و عواطف انسان دارد، پس باز هم تاكید می‌كنیم كه در انتخاب دقت كرده و زمانی را برای دیدن نمونه‌های مختلف حلقه صرف كنید.
  • هر نوع حلقه‌ای كه انتخاب می‌كنید هنگام سفارش می‌توانید بخواهید كه نام و تاریخ ازدواج‌تان را درون آن بتراشند. این یادگاری می‌تواند همیشه این روز را به شما یادآوری كند.
  • در مورد قیمت طلا به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت پایه یا حتی به صورت حدودی نظر داد، چون دركل در این زمینه با بازار پر نوسانی روبه‌رو هستیم.
  • حواستان باشد كه طلای سفید را به‌عنوان پلاتین خریداری نكنید. چون كه قیمت پلاتین، 2 برابر طلای سفید است و گاهی همین طلای سفید، آب طلاست و جنس آن طلا نیست.
  • برای داماد معمولا حلقه‌های پلاتین انتخاب می‌شود. در مورد نگین‌های روی حلقه یا در اصطلاح همان جواهری كه روی حلقه كار می‌شود هم دقت داشته باشید، تعداد مهم نیست بلكه كیفیت آن و در واقع ابعاد و اندازه مهمتر است.
به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad