نکات مهم در خرید طلا

نکات مهم در خرید طلا ثبت نظر شما

طلا به عنوان با ارزش ترین فلز موجود در جهان که بازار بسیار خوبی هم دارد دارای ریزه کاری هایی می باشد که هر خریداری باید آنرا بداند. از اجرت و ضمانت طلا تا مورد اعتماد بودن مغازه طلا فروشی در امر خرید جواهرات طلا حائز اهمیت می باشد. این فلز گرانقیمت و در عین حال بسیار زیبا برای خانمها دارای ارزش بسیاری است که همین امر اهمیت خرید آنرا بالا می برد. با جواهر لوکس همراه باشید تا کمی با نکات مهم خرید طلا آشنا شوید.

نکات مهم در خرید طلا

طلای ایرانی یا خارجی؟
یكی از بازارهایی كه نوسان قیمت بسیار بالایی دارد، بازار طلاست. پس اگر می‌خواهید به عنوان سرمایه‌گذار در این بخش  فعالیت كنید، یادتان باشد كه باید  تفكر اقتصادی داشته باشید چون در غیر این صورت ضرر می‌كنید. طلاهای خارجی ورودشان به كشور ممنوع  است و امروزه تنها 10 تا 15 درصد طلای مورد نیاز كشور از طریق واردات تامین می‌شود. اما اگر در جایی به چنین طلاهایی برخوردید، مزد ساخت خودشان را دارند كه بیشتر از طلاهای داخلی است. شاید از اینجا و آنجا بشنوید كه طلای ایتالیا خیلی بهتر از زیورآلاتی است كه در ایران ساخته می‌شود اما اگر با جواهرفروشان باتجربه این موضوع را مطرح كنید به شما خواهند گفت كه طلای یزد در مقایسه با زیورآلات كشورهایی مانند ایتالیا و هند خیلی بهتر است كه بیشتر مواقع با مرواریدهای خاویاری تزیین می‌شود و طرفداران خارجی هم دارد.

نكاتی كه در مورد اجرت ساخت باید بدانید
كمترین مزد ساخت مربوط به النگوهاست و سپس زنجیرها و بعد خرده‌ریزهایی شبیه آویزهای كوچك و از این قبیل. اتحادیه طلا و جواهر هر سال برای تمامی مصنوعات نرخ می‌دهد.

نکات مهم در خرید طلا
نکات مهم در خرید طلا

 

برای عضویت در کانال تلگرام جواهر لوکس اینجا کلیک کنید

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad