حکاکی سنگ یشم

حکاکی سنگ یشم ثبت نظر شما

حکاکی سنگ یشم

یشم از آن دسته از سنگ های قیمتی است که در حالت تراش نخورده (راف) ارزش واقعی آن مشخص نمی شود، زیرا این سنگ از لایه های درونی مختلفی تشکیل شده است و در حالت راف به سختی میتوان از لایه های زیرین آن مطلع شد. استادان سنگ تراشی هنگام تراش و حکاکی بر روی این سنگ باید برنامه ریزی دقیقی انجام دهند تا خروجی کار زیبا و منحصر به فرد باشد.

جواهر لوکس: سنگ یشم سبز در اکثر مواقع رگه رگه است، در حالی که این موضوع وقتی یک قطعه رنگی یکدست و یکنواخت برای جواهر نیاز است، چالش بسیار سختی می شود.این ویژگی برای هنرمندانی که در حال خلق تراش های هنری (کاروینگ های) پیچیده هستند، یک موهبت است. با ادغام منطقه بندی رنگ های طبیعی مواد در طراحی، آنها به یک تعادل بین طبیعت و هنر می رسند. کلید هنرمند، تعیین منطقه بندی رنگ یشم راف و سپس انتخاب طرحی است که آن را در شکل کاروینگ ترکیب کند.

حکاکی سنگ یشم - جواهر لوکس
حکاکی سنگ یشم – جواهر لوکس

بعد از اینکه سنگ یشم مورد بررسی نهایی قرار گرفت و رنگبندی داخلی آن برای تراش مشخص شد، شخص باید یک نقشه کنده کاری برای تراش سنگ طراحی کند، اندازه تصویر طراحی شده می تواند به اندازه و شکل سنگ راف و منطقه های رنگ بندی مشخص شده بزرگ یا کوچک باشد.

هنگامی که راف مورد ارزیابی قرار گرفت، مناسب ترین طراحی انتخاب و روی کاغذ ترسیم شد، کارور، طراحی را روی یشم راف پیاده می کند. این یک گام بسیار مهم است، چرا که به طور مستقیم- با تبدیل یک طرح دو بعدی به یک برنامه برای کاروینگی سه بعدی- مفهوم طراحی را به یک طرح کار برای کاروینگ برمی گرداند. اولین گام در این فرآیند، کشیدن طراحی روی قطعه یشم راف است.

برای مطالعه خواص درمانی و ماورایی سنگ یشم اینجا کلیک کنید.

حکاکی سنگ یشم - جواهر لوکس
حکاکی سنگ یشم – جواهر لوکس
به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad