بزرگترین مروارید جهان - جواهر لوکس

بزرگترین مروارید جهان ثبت نظر شما

بزرگترین مروارید جهان

رکورد بزرگترین مروارید جهان شکسته شد، مرواریدی که با ابعاد 67 سانتیمتر در 30 سانتیمتر و وزن 34 کیلوگرمی خود توانست رکورد بزرگترین مروارید جهان را بشکند. رکورد قبلی متعلق به مروارید خدا (Lao Tze) بود که در سال 1934 در جزیره پالاوان کشف شد، مکانی که حالا بزرگترین مروارید جهان دوباره از آنجا کشف شد.
جواهر لوکس: نکته جالب بزرگترین مروارید جهان این است که صاحب آن بدون اطلاع از ارزش واقعیش به مدت 10 سال آنرا در خانه خود به عنوان یک دکوری و سمبل خوش شانسی نگه داشته است، پس از 10 سال نگهداری از این مروارید و طی یک آتش سوزی که در خانه وی به وقوع پیوست این مروارید را به ماموران توریسم تحویل داد و ادعا کرده است که آنرا در یک صدف غول پیکر پیدا کرده است.
پس از بررسی های انجام شده بر روی آن توسط کارشناسان قیمت این مروارید را 100 میلیون دلار تخمین زده اند و رکورد مروارید خدا با وزن 6.4 کیلوگرم و ارزش 35 میلیون دلار با فاصله زیادی شکسته است.
ماموران توریسم فیلیپن اذعان داشته اند که میخواهیم این مروارید را در همینجا نگهداری کنیم تا گردشگری در این منطقه رونق پیدا کند، مروارید خدا که پیش از این رکورد بزرگترین مروارید جهان را داشت در حال حاضر در موزه ریپلی در نیویورک نگهداری می شود.

بزرگترین مروارید جهان - جواهر لوکس
بزرگترین مروارید جهان – جواهر لوکس
به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad