یاقوت کبود در مزرع پیاز

یاقوت کبود در مزرعه پیاز ثبت نظر شما

یاقوت کبود در مزرعه پیاز

سریلانکا پیشینه طولانی در زمینه سنگ های قیمتی و به خصوص یاقوت کبود دارد که چشم هر بیننده و عاشقان سنگ قیمتی را به خود جلب کرده است، بسیار از گوهرهای یافت شده در این کشور هم اکنون در تاج ها و یا لباس های خاندان سلطنتی اروپا استفاده می شود و میتوان گفت این کشور معدن بسیار غنی و منحصر به فردی از یاقوت کبود در سراسر جهان می باشد. به تازگی نمونه دیگری از سنگ یاقوت کبود در این کشور یافت شده است که در ادامه به آن می پردازیم با جواهر لوکس همراه باشید.

جواهر لوکس: به تازگی در یک مزرعه پیاز در منطقه پلونارووا یک قطعه یاقوت کبود با وزنی معادل 2500 قیراط کشف شده است که غیر قابل تصور می باشد، این یاقوت کبود 2500 قیراطی وزنی در حدود 500 گرم دارد که به اندازه یک سیب می باشد و قرار است با مبلغی بسیار بالا به فروش برسد.

یاقوت کبود در مزرعه پیاز
یاقوت کبود در مزرعه پیاز

این یاقوت که از نوع یاقوت ستاره ای آبی بوده به نام ستاره آدام شناخته می شود و توسط صاحب در کلومبو در ژانویه 2016 به نمایش گذاشته شد، این تاجر سنگ سریلانکایی که صاحب این یاقوت بینظیر می باشد قصد دارد آنرا به مبلغ 300 میلیون دلار به فروش برساند.

برخلاف شفافیت کلاسیک یاقوت کبود ها، این ستاره های آبی ظاهری مات (اپک) دارد اما زمانیکه نور به صورت مستقیم وارد آن شود، ساختار درونی کریستالی آن سبب می شود که نور به شکل 6 یا 12 نقطه ستاره ای ظاهر شود. این پدیده را در اصلاح پدیده ستاره ای می خوانند.

برای مطالعه خواص یاقوت کبود اینجا کلیک کنید

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad