یاقوت کبود سنت ادوراد، یاقوت کبود استوارت

یاقوت کبود سنت ادوارد ثبت نظر شما

یاقوت کبود سنت ادوارد

در ادامه مطالب معروف ترین سنگ های قیمتی اینبار به سراغ یاقوت کبود سنت ادوارد می رویم که همچون یاقوت استوارت بر روی تاج سلطنتی بریتانیا نصب شده است و دارای پیشینه طولانی و متفاوتی نسبت به دیگر سنگها می باشد. با جواهر لوکس همراه باشید تا بیشتر با این سنگ قیمتی آشنا شوید.

 این سنگ قیمتی در حال حاضر بر روی همان تاجی قرار دارد که یاقوت استوارت نصب شده است. این سنگ نیز همچون یاقوت استوارت از پیشینه طولانی برخوردار است. این یاقوت کبود اول بر روی انگشتر سلطنتی شخصی به نام ادوارد نصب شده بوده است که در سال 1042 بعد از میلاد تاج گذاری کرد.

این گوهر تنها به سبب رنگ خارق العاده و شفافیت آن مورد توجه نیست، بلکه افسانه عجیب پشت این گوهر، بر جذابیت آن افزوده است. افسانه ها ذکر کرده اند که ادوارد احترام بسیار زیادی برای سنت جرج قائل بود. روزی وی با یک گدا اهل وست مینیستر روبرو شد. وی تمام پول خود و همچنین این انگشتر را به گدا داد. مدتی بعد دو زوار انگلیسی در راه خود به سوریه گرفتار طوفان شدند.

یاقوت کبود سنت ادوارد
یاقوت کبود سنت ادوارد

جواهر لوکس: ناگهان در مقابل آنها نوری پدیدار گشت و مرد کهن سالی با دو شمع ظاهر شد. مرد کهنسال آنها را برای رهایی از آن وضعیت راهنمایی و به آنها غذا و آب داد. روز بعد که آن دو زوار قصد ترک آن مکان را داشتند، مرد کهنسال به آنها گفت که نامش جان اونجلیس است و به آنها انگشتری داد و گفت که این انگشتر را به ادوارد برگردانند.

مرد کهنسال با آنها خداحافظی کرد. جان به آنها گفت که وی ادوارد را 6 ماه دیگر در بهشت ملاقات خواهد کرد. زوار به انگلستان برگشتند. آنها انگشتر و پیام را به ادوارد رساندند. ادوارد انگشتر را شناخت و خود را برای مرگ آماده ساخت. ادوارد پس از 6 ماه درگذشت و در وست مینیستر به همراه انگشتر در انگشتش دفن شد. بر طبق افسانه ها، پس از گذشت قرن ها در قرن بیستم وی را نبش قبر کردند و انگشتر را به پادشاه وقت آن زمان اهدا نمودند.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad