کشف سرطان با الماس

کشف سرطان با الماس ثبت نظر شما

جواهر لوکس : الماس به عنوان زیباترین و گرانترین سنگ در جهان شناخته می شود، سنگی بسیار زیبا و در عین حال با سختی باورنکردنی 10 که در صنعت جواهرات و بسیاری دیگر از صنایع به کار می رود. در این بین صنایع پزشکی به تازگی کشف بزرگی را انجام داده و توانسته به وسیله الماس به تشخیص سرطان دست پیدا کند. با جواهر لوکس همراه باشید تا به کشف سرطان با الماس بپردازیم.

کشف سرطان با الماس
کشف سرطان با الماس

محققان استرالیایی راهی برای استفاده از الماس به عنوان فانوس دریایی در اسکن‌های ام‌آرآی و شناسایی تومورهای سرطانی پیش از مرگبار شدن آن کشف کرده‌اند.

یافته‌های آن‌ها نشان می‌دهد که چگونه یک نسخه مصنوعی از یک سنگ گرانبها می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه در اسکن ام‌آر‌آی نشان دهد.

دانشمندان دانشگاه سیدنی به این کشف رسیده بودند که نانوالماس‌ها برای انتقال دارو در جریان شیمی‌درمانی به دلیل غیر سمی و غیرواکنشی بودنشان مطلوب هستند. آنها می پنداشتند که می‌توان بر روی این خواص غیرسمی کار کرد و فهمیدند که الماس دارای ویژگی‌های مغناطیسی است که آن را قادر می‌سازد تا به عنوان راهنما در ام‌آر‌آی مورد استفاده قرار بگیرد.

جواهر لوکس : محققان توجه خود را به قطبش بیش از حد نانو الماس‌ها معطوف کردند که فرایند هماهنگ‌کننده اتم در داخل الماس است. آن‌ها سپس توانستند یک سیگنال قابل تشخیص را توسط یک اسکنر ام‌آر‌آی ایجاد کنند. این روش می‌تواند با اتصال الماس‌های با قطبش بیش از حد به مولکول‌هایی که سرطان ها را هدف قرار می‌دهند، اجازه ردیابی جنبش مولکول را در بدن بدهد.

این کشف پزشکی، یک مثال عالی از این مسئله است که چگونه تحقیقات فیزیک کوانتوم از عهده مشکلات دنیای واقعی برمی آید و در این شرایط راه برای به تصویر کشیدن و هدف قرار دادن سرطان، قبل از خطرناک شدن آن باز می کند.

جواهر لوکس : را در تلگرام دنبال کنید، برای عضویت در کانال تلگرام جواهر لوکس اینجا کلیک کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad