شکل گیری مروارید

شکل گیری مروارید ثبت نظر شما

به عقیده بسیاری از مردم صدف های وحشی برای تولید مروارید در داخل خود از دانه های شن به عنوان هسته اولیه مروارید استفاده می کنند. این موضوع را دانشمندان تا حدودی تایید کرده اند، به طوری که صدف های وحشی برای تولید مروارید مجبور به وارد کردن جسمی به داخل بدن خود هستند حال می تواند این جسم تکه ای از صدف، استخوان، انگل و شن باشد، پس از وارد شدن این جسم مروارید اقدام به ساخت مروارید می کند و زیباترین جواهر دنیا را به وجود می آورد.

شکل گیری مروارید

شکل گیری مروارید
شکل گیری مروارید

جواهر لوکس : هسته درونی و مرکزی مروارید از کریستال کربنات کلسیم ساخته شده که این کریستال ها با یکدیگر هم تراز می باشند. بنابراین زمانیکه نور از محور تقارن یکی از این کریستال ها می گذرد، توسط کریستال دیگر منعکس و تجزیه می گردد. همین امر سبب ایجاد پدیده رنگین کمالی بر روی سطح و پوسته مروارید می شود.

اکثر مردم مروارید را به شکل یک گوی غلتان دیده اند و می شناسند، اما اینطور نیست و مروارید ها در اشکال گوناگونی همچون غلتان، شبه غلتان، بیضی، قطره، باروک و حلقه ای تقسیم بندی می شوند این موضوع بستگی به محرک موجود در صدف دارد و شکل نهایی آن را تشکیل می دهد.

شکل گیری مروارید
شکل گیری مروارید

مروارید طبیعی

مروارید طبیعی هم اکنون در اشکال، رنگ ها و اندازه های متفاوت یافت می شود، اما متاسفانه به خاطر صید بی رویه و آلودگی های گوناگون صدف های آب آزاد به صورت محسوسی کمیاب شده اند.

برای عضویت در کانال تلگرام جواهر لوکس و اطلاع از تخفیف های ویژه این فروشگاه اینجا کلیک کنید

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad