گنج گمشده ریش قرمز

گنج گمشده ریش قرمز ثبت نظر شما

در طول تاریخ شاهد نقل قولها و افسانه های بسیاری درباره سرزمین ها و جواهرات عظیم، منحصر به فرد گمشده بسیاری بوده ایم، داستانهایی که هنوز برای مردمان و محققان از جذابیت بالایی برخوردار است و همیشه نقل محافل می باشد. یکی از این داستانها مربوط به یک دزد دریایی به نام ریش قرمز می باشد که ظرف مدت 2 سال ثروت عظیمی برای خودش دست و پا کرد. ثروتی که افراد بسیاری به دنبال آن بوده اند و تاکنون موفق نشده اند. با جواهر لوکس همراه باشید.

گنج گمشده ریش قرمز

یک دزد دریایی به نام ریش قرمز طی 2 سال دزدی دریایی در سال های ۱۷۱۶ تا ۱۷۱۸ ثروت فراوانی برای خودش ذخیره کرد. در این سال ها همگان معتقد بودند کشوری بیشتر قدرت دارد که طلا و جواهر بیشتری داشته باشد. اسپانیایی ها در این مورد سرآمد دیگران بودند آنها با استخراج معادن در آمریکای جنوبی این جواهرات را در کشتی های بزرگ به اسپانیا منتقل می کردند.

گنج گمشده ریش قرمز
گنج گمشده ریش قرمز

جواهر لوکس : این دزد دریایی هم با همکارانش صبورانه!! روی دریا مشغول گشت زنی بودند تا سر و کله کشتی های اسپانیایی پیدا شود و آن وقت با سرعت به غارت کشتی می پرداختند. نکتۀ مهم این بود که این دزد دریایی همواره جواهرات را در جایی دفن می کرد.

ریش قرمز،  بالاخره در سال ۱۷۱۸ دستگیر شد و با مرگش معلوم نشد که این گنج کجاست و چه بر سر آن آمد. کشتی این سارق نیز بعدها غرق شد. تا مدت های مدید افراد متعددی به جستجوی گنج پرداختند. حتی در سال ۱۹۹۸ نیز کشتی را از زیر آب بیرون آوردند اما حتی یک نشانه هم از گنج به دست نیامد. محققین حدس می زنند که این گنج در جزایر کارائیب یا خلیج ورجینیا و یا غارهای جزیرۀ کایمان دفن شده باشد.

برای عضویت در کانال تلگرام جواهر لوکس این فروشگاه اینجا کلیک کنید

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad