بلور هالیت

سنگ نمک هیمالیا چیست ؟ 1

نمک هیمالیا چیست ؟ نمک هیمالیا به انگلیسی himalayan salt یا همان نمک هالیت (halite salt) نوعی نمک است که به خاطر خواص و فواید زیادش این روز ها طرفدار های زیادی پیدا کرده، همان طور که از نام آن پیداست این نوع نمک از جوار رشته کوه های هیمالیا استخراج می گردد، منابع اصلی این نوع نمک در پاکستان، چین و بخش هایی از هند قرار دارد.

لامپ سنگ نمک هیمالیا
لامپ سنگ نمک هیمالیا

نحوه پیدایش نمک هیمالیا

سال ها پیش بیشتر سطح کره زمین زا اقیانوس ها تشکیل داده بودند، در پی تابش مداوم و بی وقفه خورشید بر سطح اقیانوس اولیه کره زمین (Dead sea)آب این اقیانوس تبخیر شد و انرژی پتانسیل خورشید در ذرات نمک طبیعی به جای ماند. در پی فعالیت‌های زمین شناختی، رشته کوه‌های هیمالیا پدید آمدند و ذرات نمک در اثر فشار و نیروهای فوق العاده به زنجیره‌های خالص و بلورین تبدیل شدند و در لابلای ساختار کوه‌های هیمالیا باقی ماندند.

این نمک از کوهپایه‌های هیمالیا به دست می‌آید و اساسا نوعی از نمک دریایی فسیل شده است. این نمک حاوی کلسیم، منیزیم، پتاسیم، مس و آهن است. علت رنگ صورتی این نمک به دلیل مواد معدنی و بیشتر از همه، آهن موجود در آن است. این نمک از دیگر نمک‌ها گران‌تر است، اما خالص تر از بقیه بوده و برای بدن مفیدتر می‌باشد.

بلور هالیت
بلور هالیت صورتی

نمک هالیت چیست؟

جواهر لوکس: مصرف کنندگان، سنگ نمک هیمالیایی را با نام Halite نیز می‌شناسند. هالیت، کانی سدیم کلرید طبیعی است که به شکل بلور در آمده و به رنگ های مختلف (بسته به رنگ ناخالصی ترکیب شده با آن) در در محیط ها تبخیری و گرم و خشک یافت می شود. این نوع بهترین و کامل ترین شکل از نمک کریستالی است که در پاکستان بیشتر یافت می‌شود.

ماساژ و لایه برداری صورت با استفاده از سنگ نمک هیمالیا
ماساژ و لایه برداری صورت با استفاده از سنگ نمک هیمالیا

آشپزی با استفاده زا سنگ نمک هیمالیا
آشپزی با استفاده زا سنگ نمک هیمالیا

نمک هیمالیا چیست ؟

اینستاگرام جواهر لوکس

به این نوشته امتیاز دهید

1 دیدگاه

  1. سپاسگذارم از مطالب مفید و جامع شما

    انوشه بازرگانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad