مقایسه انواع نمک با نمک هیمالیا

تفاوت نمک هیمالیا با نمک عادی چیست؟ ثبت نظر شما

تفاوت نمک هیمالیا با نمک عادی چیست؟

تفاوت نمک هیمالیا با نمک معمولی جواهر لوکس: بلور نمک هیمالیا چیزی فراتر از نمک‌های آشپزخانه متداول یا همان کلرید سدیم است. این نمک علاوه بر کلرید سدیم، حاوی ۸۴ نوع ماده معدنی می باشد. نمک هیمالیا از معادن نمک کوهستان‌های کهن هیمالیا گرفته شده است. نمک هیمالیا یک نمک طبیعی و کامل است که ساختار کاملا بلورین دارد و به همین دلیل برای متابولیز آن هیچ انرژی اضافی صرف نمی‌شود و تنها نمکی است که تا کنون بعد از میلیونها سال با این ویژگی‌ها روی کره زمین کشف شده است. این نمک را می‌توان برای طعم دار کردن غذاها استفاده کرده و آن را جایگزین نمک‌های متداول آشپزخانه کرد.

مقایسه انواع نمک با نمک هیمالیا
مقایسه انواع نمک با نمک هیمالیا

فواید استفاده از نمک هیمالیا

تحقیقات پزشکی و علمی متعدد نشان می دهد که ترکیب نمک هیمالیا و آب تغییرات مفید چشم گیری را در عملکرد سیستم تنفسی، گردش خون، اندام ها، بافت ها، سلول ها و اعصاب به وجود می آورد. به گزارش بیماران خوردن محلول بلور نمک اصل هیمالیا و آب، باعث بهبود کیفیت خواب، افزایش سطح تمرکز و فعالیت ذهنی، کاهش وزن، افزایش انرژی، ارتقای سطح خودآگاهی و رشد چشم گیر مو و ناخن ها می شود.

استفاده از نمک هیمالیا برای آشپزی
استفاده از نمک هیمالیا برای آشپزی

آشپزی بر روی بلور سنگ صورتی، مقداری از خواص طبیعی سالم نمک صورتی را وارد غذا می‌کند. چنین خواصی شامل متعادل کردن PH بدن، تثبیت سطح آب بدن، بهبود هضم غذا و کاهش رفلاکس اسید معده می‌شود.

تفاوت طعم نمک هیمالیا با نمک معمولی

ترکیبی از مزه‌ها، مزه‌ای فراتر از مزه نمک نمکدان را به ارمغان می‌آورد، نمک هالیت علاوه بر کلرید سدیم (همان نمک معمولی داخل نمکدان)، سنگ نمک صورتی حاوی بیش از 80 ماده معدنی به غیر از کلرید سدیم است که علاوه بر خواص آن برای بدن، مزه‌ای ترکیبی را ایجاد می‌کند. غذاهایی که بر روی این سنگ تهیه می‌شوند، برخی از این پیچیدگی مزه را از سنگ دریافت می‌کنند، که باعث می‌شود همان غذاهای آشنای همیشگی را دوباره با مزه‌ای نو تجربه کرد.

سنگ نمک هیمالیا
تفاوت نمک هیمالیا با نمک معمولی

نمک هالیت مناسب برای آشپزی

بلورهای صورتی رنگ هیمالیا، تخلخلی بسیار اندک و قابلیت جذب رطوبت حداقلی دارند. به دلیل همین دو ویژگی است که غذا در مواجهه با سنگ آن‌قدر شور نمی‌شود که نتوان آن را خورد. در عوض، سنگ نمک صورتی، بخش بسیار کمی از مزه نمکی خود را به غذا می‌بخشد که آزاردهنده نیست.

علاوه بر این و برخلاف سایر انواع ظروف آشپزی یا به طور کلی سایر سطوحی که برای تهیه غذا از آن استفاده می‌شود، در هنگام آشپزی با این نمک خاص، دیگر نگران ریزجانداران یا باکتری‌ها نباشید. با توجه به میزان تخلخل اندک و میزان رطوبت کمی که در آن وجود دارد، این بلور، محیطی ضد باکتری را فراهم می‌کند.

برای خرید سنگ نمک هیمالیا اینجا کلیک کنید

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad