ظرف زمرد Unguentarium

ظرف زمرد Unguentarium ثبت نظر شما

ظرف زمرد Unguentarium

سنگ زمرد که بعد از الماس به عنوان یکی از قیمتی ترین سنگ های موجود در جهان شناخته می شود و سایز های بزرگ آن به ندرت و به سختی پیدا می شود، میتوان گفت تاکنون تنها چند مدل بزرگ از این سنگ قیمتی پیدا شده است، اما در این مطلب میخواهیم به زمرد Unguentarium  اشاره کنیم که وزنی معادل 2 هزار و 680 قیراط دارد و پیشینه و جزئیات زیادی از آن در دست نیست.

این زمرد که به عنوان ظرف زمرد شناخته می شود بنا بر شنیده ها در حال حاضر در خزانه امپراتوری وین محفوظ می باشد و جزئیات دقیقی از آن تاکنون منتشر نشده است. البته مدتی است که در وب سایت های مشهور به گلدانی از جنس زمرد اشاره می شود که وزنی معادل 2 هزار و 205 قیراط دارد و همچون ظرف زمرد در خزانه وین نگهداری می شود که بسیاری از کارشناسان آنرا تکذیب کرده اند و گلدان زمرد را همان ظرف زمرد Unguentarium می دانند که به اشتباه گلدان زمرد و با وزنی پایین تر معرفی شده است.

جواهر لوکس: زمرد Unguentarium، نماد قدرت و ثروت امپراتوری اتریش شد، زیرا این جواهر ارزش عملی نداشت و همانند دیگر پادشاهان جهان که از سنگ های خاص تاج می ساختند، این سنگ قیمتی به عنوان نماد قدرت استفاده می شد، در پایان جنگ های سی ساله در برهه زمانی 1645 امپراتور اتریش فردیناد سوم برای بدست آوردن پول اقدام به فروش این ظرف کرد، اما به دلیل بزرگی و گرانبها بودن این سنگ هیچ یک از جواهرسازانی که در آن زمان مشغول به کار بودند حاضر به ارزش گذاری این زمرد نشدند، همچنین پیدا کردن مشتری برای این زمرد کاری مشکل بود. در گزارش های مختلف آمده است که روس ها در ازای بدست آوردن این زمرد چندین قفسه مروارید به امپراتور اتریش پیشنهاد داده بودند که وی قبول نکرد  و دوک بزرگ توسکانی با پیشنهاد 3 تن طلا نتوانست این امپراتور را راضی به فروش این سنگ زیبا و منحصر به فرد کند.

ظرف زمرد Unguentarium
ظرف زمرد Unguentarium

زمرد 2 هزار و 680 قیراطی Unguentarium  امپراتور فردیناند سوم (Emperor Ferdinand III )، جلوه برجسته ای در میان گنجینه های Habsburg-Lorraine Household Treasures است: جواهرات سلطنتی اتریش که در خزانه سلطنتی قرار داشته و در در کاخ هافبورگ Palace Hofburg در وین واقع شده اند. این مجموعه که یکی از بزرگترین و مهم ترین مجموعه های سلطنتی در جهان می باشد، پیشینه ای بیش از یک هزار سال در تاریخ اروپا دارد؛ یعنی از قرن دهم تا نوزدهم.

برای مطالعه خواص درمانی و ماورایی زمرد اینجا کلیک کنید

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad