گران قیمت ترین سنگ ها : ژرمژوئیت - جواهر لوکس

گران قیمت ترین سنگ ها : ژرمژوئیت 4

گران قیمت ترین سنگ ها : ژرمژوئیت

در کنار سنگ های قیمتی که امروزه میشناسیم و با قیمت های بسیار بالایی خرید و فروش می شوند، سنگ هایی وجود دارند که بسیار گران قیمت تر هستند و به دلیل کمیاب بودن آنها با رقم های نجومی معامله می شوند. در ادامه به یکی از این نمونه سنگ ها اشاره می کنیم که به نام ژرمژوئیت شناخته می شود و حتی از الماس هم کمیاب تر و گران تر است. این سنگ از مجموعه کانی هاست و بسیار مشابه به سنگ بریل می باشد.

جواهر لوکس: این سنگ اولین بار در روسیه کشف شد و از نظر شکل بلور منشوری شکل بوده و رنگ آن زرد روشن و متمایل به آبی است. ژرمژوئیت سنگی شفاف بوده و در رده شکستگی صدفی قرار می گیرد. منشا تشکیل این سنگ پگماتیت است و همچنین به سنگ تورمالین نیز از نظر ساختاری نزدیک است.

گران قیمت ترین سنگ ها : ژرمژوئیت - جواهر لوکس
گران قیمت ترین سنگ ها : ژرمژوئیت – جواهر لوکس

ژرمژوئیت اولین بار در سال 1883 در کوه سوکتویی در سیبری کشف شد و بعد ها در منطقه ارونگو نامبیا و معدن پانتوهوله میانمار نیز دیده شد. در حال حاضر این سنگ با قیمتی در حدود 2 هزار دلار در هر قیراط معامله می شود که رقم بسیار بالایی برای یک سنگ محسوب می شود، البته سنگ های بسیار گران قیمت تر نیز وجود دارند که در مقالات بعدی به آنها نیز اشاره می کنیم.

به این نوشته امتیاز دهید

4 دیدگاه

  1. سلام من سنگ ژرمژوئیت دارم بسیار بسیار زیبا و دیدنی و خیلی خیلی کم یاب درصورت امکان حاظر به فروش هستم

  2. با سلام سنگ ژرمژوئیت بسیار بسیار زیبا و دیدنی فروشنده هستم

  3. سلام من سنگ ژرمژوئیت دارم بسیار بسیار زیبا درصورتی که شما دوست عزیز تمایل داشته باشید فروشنده هستم

    سجاد پارسایی
  4. سلام و خسته نباشید . من یه سنگ پیدا کردم و چون نمیشناختمش یه نمونه دادم به دانشگاه که انالیز کنن و پاسخ دادن که این کانی ژرمژوئیت هست . آیا شما میتونید برای فروش راهنمابیی بفرمائید . سپاسگذارم

    م . جاوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad