سنگ نمک هالیت صورتی هیمالیایی _ کد : 400031

خواص سنگ نمک و نمک دریا را بدانید 1

 تاریخچه سنگ نمک

– نمك در هر دو نوع  چه به دست آمده از آب دریا و چه سنگ نمك، از دیرباز در یونان باستان شناخته شده و از خواص سنگ نمک به عنوان یكی از مواد غذایی سودمند برای هضم غذا و دفع مواد زائد بدن به کار برده می شد.

– از گذشته دور تاكنون، مردم سنگ نمك را به عنوان یك داروی طبیعی می شناسند:

ـ پزشكان یونان باستان، به بیماران مبتلا به مشكلات تنفسی پیشنهاد می دادند كه بخار خارج شده از آب نمك را نفس بكشند.
ـ در نسخه های پزشكی رومی، ذكر شده است كه املاح نمك برای سلامت بسیار مفیدند.
ـ در جنگ جهانی دوم، پزشكان آلمانی، برای درمان سربازان بیمار، از غارهایی كه حاوی نمك فراوان بودند، استفاده می كردند و این بیماران را به آن غارهای نمکی منتقل می كردند.
ـ در سال ۱۹۹۹ در لیتوانی، ۲۵۰ كودك و ۵۰۰ بزرگسال كه به مشكلات تنفسی دچار بودند،  در هر روز یك ساعت از سنگ نمك دریایی استفاده كردند و از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر بهبود  یافتند.

هیپوكراتس Hypokrats طبیبی یونانی  بود که به خواص استنشاق بخار آب‌نمك اشاره كرده و آن را برای امراض تنفسی سودمند تشخیص داده بود.

جواهر لوکس: سنگ نمك دراسترالیا، چین، كشورهای عربی و اروپا با كاربردهای تزئینی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانشگاه نیوساوت ولز در شهر سیدنی استرالیا هم خواص درمانی سنگ نمك را تأیید كرده است.

سنگ نمک راف
سنگ نمک راف

تحقیقات علمی درباره ی چگونگی عملکرد سنگ نمک:

طبق آخرین تحقیقات علمی، نشان داده شده بلورهای درخشنده نمك به عنوان یكی از منابع طبیعی  تولید کننده ی یون (ذرات باردار) شناخته شده‌اند. وقتی خورشید به این سنگ‌ها می‌تابد در آن انرژی خاصی تولید می‌شود. حتی تابش خورشید به بلورهای نمك نیمه شفاف هم باعث تولید چنین انرژی طبیعی  می‌شود. اگرچه این فرآیند یونیزاسیون به چشم دیده نمی‌شود ولی بدون تغییر دادن در كیفیت كریستال نمك، میلیون‌ها بار این امر اتفاق می‌افتد. برای مثال مانند فرآیندی است كه توسط برگ‌های  گیاهان سبز و درختان به وجود می‌آید چرا كه می دانیم در تنفس گیاهان از طریق برگ از یك طرف دی‌اكسیدكربن خطرناك جذب گیاه شده و از سوی دیگر اكسیژن حیات بخش تولید می‌شود بدون اینكه صدمه‌ای به حیات درخت یا گیاه بخورد.

كریستال نمك یكی از معدود مواد معدنی است كه ساختار اتمی آن الكتریكی است  تا مولكولی، به خاطر همین ویژگیست که  كریستال نمك می‌تواند از حالت بلوری دائماً به شكل مایع و بر عكس تغییر حالت دهد. چنین یونیزاسیون طبیعی شارژ الكتریكی به وجود می آورد که در مجارت بدن انسان منجر به آرامش، قدرتمندی سیستم دفاعی بدن، قلب، غدد فوق كلیوی و تیروئید می‌شود.
به خاطر همین خاصیت بلور درخشنده نمك است كه فضای منفی یا غیر متعادل اتاق با تبادل یونی به وجود آمده خنثی می‌شود.

فواید داشتن سنگ نمک یا چراغ سنگ نمک در منزل

راحتی و آرامش ما در زندگی، به شدت تحت تاثیر هوایی است كه استنشاق می كنیم.

به گزارش افکارنیوز، اجزا و تركیبات بسیار ریز معلق در هوا كه اغلب از طریق جریان های الكترومغناطیسی به وجود می آیند، باعث كاهش كیفیت هوا می شوند. هوای محیط اطراف ما پر از یون های منفی و مثبت است. هر روز بدون آنكه به این بخش از زندگی مان اهمیتی دهیم، سعی می كنیم اطراف مان را بیشتر با وسایل و ابزار الكتریكی پر كنیم بنابراین شتاب ما در جهت دور نماندن از جریان زندگی مصنوعی مدرنیته، ما را از تمام چیزهای خوب و بكر و البته مفید، دور نگه می دارد. اما هر چه بیشتر پیش می رویم كمتر احساس آرامش می كنیم .

ساده ترین و ارزان ترین راه برای مقابله با آثار منفی محیط، ورود جریان هوای تازه به منازل و محیط های بسته دیگر است ولی این روش با وجود آلودگی های شدید هوا  به خصوص در شهرهای بزرگ امكان پذیر نیست.

این مسئله، بسیاری از محققان را بر آن داشته است كه از روش دیگری برای كاهش آلودگی هوا و افزایش كیفیت آن استفاده كنند و در نهایت استفاده از لامپ های سنگ نمك را به مردم توصیه می كنند. این لامپ ها از قرار گرفتن در داخل نمك معدنی ای كه در طول سالیان دراز، سخت شده است، درست می شوند. و می توانند یون های خطرناك موجود در هوا را خنثی كنند و از این طریق كیفیت هوا را بالا ببرند.
امروزه، روستاییان می توانند با دست خودشان سنگ های نمك را از دل كوه ها بكنند و با قراردادن یك شمع در داخل آن، هم فضای زیبایی را در محیط ایجاد كنند و هم هوای خانه را پاكسازی كنند.

خواص شگفت انگیز سنگ نمک
خواص شگفت انگیز سنگ نمک

هر كدام از سنگ های نمك با دقت و ظرافت درست شده اند تا زیبایی واقعی سنگ نمك را حفظ كنند. املاح مختلف موجود در سنگ های نمك باعث می شود تا رنگ این سنگ ها خیلی منحصر به فرد به نظر برسد. آهن، رگه های قرمز در آن به جا می گذارد و منگنز، رگه های نارنجی و زرد. در واقع هیچ دو نوع لامپ سنگ نمك را نمی توانید بیابید كه دقیقاً یك شكل و رنگ داشته باشند.

اگر با یوگا و یا فنگ شویی نیز آسنا باشید می دانید که در این دو مکتب نیز به استفاده از سنگ نمک برای پاکسازی محیط و دورکردن یا از بین بردن انرژی منفی بسیار تاکید شده است.

چراغ نمكی بر خلاف سنگ نمكی كه همیشه دیده‌اید و به خاطر دارید، بافت نیمه بلورینی دارد كه می‌تواند نور را منتشر كند. زیرا در مراحل شست و شو، مواد آهكی، گوگردی و ماسه‌ای آن از بین رفته است در غیر این صورت قادر به پرتوافشانی نخواهد بود. البته این چراغ فقط در زمانی كه لامپ درونی آن روشن است می‌تواند خواص خود را منتشر كند و به هنگام تاریكی و خاموشی فاقد هرگونه خاصیتی است.

“چراغ‌های نمكی زیباتر از آنی هستند كه تصورش را می‌كنید.”

جواهر لوکس:چراغ‌های نمكی كه هر كدام بین 500 گرم تا 30 كیلو وزن دارد، در اثر مجاورت با هوا، سالی یك میلیمتر از عمر خود را از دست می‌دهد. جالب است بدانید برای کسانیکه خوردن نمک بر ایشان زیان‌آور است در صورت قرار دادن چراغ‌های نمکی در محل زندگی نمک مورد نیاز بدن  آنان توسط چراغ‌های نمکی تامین می‌شود.
بلورهای درخشنده نمك با خاصیت یونیزه كردن خود به بهبود كیفیت هوای اتاق‌ها كمك کرده و هوای تنفسی را از آلودگی جرم و دود سیگار پاك می‌كنند.  آیا می دانید وقتی كریستال درخشان نمك شما نزدیك تلویزیون و یا نمایشگر رایانه است، روی خواص الكترومگنتیكی آن تأثیر می‌گذارد؟ همچنین بیش از 80 درصد تشعشعات منتشر شده ناشی از تجهیزات الكتریكی مانند پارازیت، كامپیوتر، تلویزیون و دستگاه‌های رادیولوژی را كاهش می‌دهد. مغز ما به صورت عادی امواجی با سرعت هشت هرتز تولید می‌كند. در حالی كه امواج تولید شده توسط این وسایل رایج بین 160-100 هرتز است. می‌بینید كه بدن در معرض امواجی تا 20 برابر معمول قرار می‌گیرد. که نتیجه آن عصبی شدن، بی‌خوابی یا كم‌خوابی و از دست دادن تمركز یا ضعیف شدن آن است. به علاوه، جریانی از رادیكال‌های آزاد هم به وجود می‌آید كه در بدن می‌تواند منجر به ایجاد سرطان شود. بلورهای درخشان نمك، یون‌های منفی را می‌گیرد و یون‌های مثبت تولید می‌كند. وقتی بلور درخشان نمك گرم می‌شود، رطوبت هوا را جذب می‌كند و به همین خاطر سطح روی بلور نمناك می‌شود. به این ترتیب زمینه لازم برای یونیزه شدن ایجاد می‌شود. به خاطر همین خاصیت بلور درخشنده نمك است كه فضای اتاق با تبادل یونی به وجود آمده خنثی می‌شود. به علاوه می‌توان گفت كه رنگ‌های مختلف سنگ نمك خواص التیام بخشی جانبی از خود بروز می‌دهند. خواص درمانی سنگ بلورهای نمك روی پوست اثرات خوبی دارد. آزمایش‌هایی كه بر روی كودكان انجام شده نشان می‌دهد كودكانی كه با مشكل و حتی بیماری كم تحركی مواجه هستند پس از آن كه یك هفته در معرض بلورهای درخشنده نمك قرار گرفته‌اند اندك‌اندك مشكلشان حل شده است و بعد از برداشتن بلورهای درخشان این حالت دوباره به سوی آنان بازگشته است.

مهم ترین خواص سنگ نمک

“برخی از خواص بلورهای رنگی درخشان نمك را می‌توان به صورت زیر خلاصه كرد “

بلور نارنجی: این نوع سنگ نمك احساس امن بودن را در انسان تقویت می‌كند و برای سیستم عصبی بسیار سودمند است. خلق و خو را آرام کرده، مزاج را مرتب و ادرار را آسان می‌کند.

بلور زرد: باعث فعال شدن پانكراس در بدن می‌شود و قوه ادراك عقلانی را افزایش می‌دهد.
بلور قرمز: جریان خون را سرعت می‌بخشد و نیز باعث افزایش نیروی تحرك می‌شود.
بلور صورتی: حس همكاری و دوست‌داشتن را افزایش می‌دهد و در كل باعث بروز احساسات افراد میشود.
بلور سفید: خاصیت پاك كنندگی و زدودن دی‌اكسیدكربن را در محل زندگی  و کار دارد.
بلور قهوه‌ای: به ایجاد یا تقویت حس تعادل در روح و جسم افراد كمك می‌كند.

هرم سنگ نمک
هرم سنگ نمک

 

 لامپ سنگ نمك هیمالیایی

لامپ سنگ نمك هیمالیایی در میان تمام انواع ، بهترین است .این لامپ را «ویتامین هوا» می نامند. یونیزاسیون طبیعی یك لامپ كریستالی با یون سازهای دیگر قابل مقایسه نیست. اگر این لامپ را در مقابل تلویزیون یا مانیتور قرار دهید، روی میدان الكترومغناطیسی این دستگاه ها و تاثیرات منفی آنها اثر می گذارد. همان طور كه می دانید میدان های الكترومغناطیسی، تاثیرات مخربی روی امواج مغزی كودكان  و بزرگسالان به جای می گذارند.

جواهر لوکس:لامپ سنگ نمك هیمالیا خاصیت درمانی فراوانی دارد. بسیاری از افراد ادعا می كنند كه با این سنگ نمك ها، سرماخوردگی، مشكلات پوستی، اختلالات روانی، بیماری های تنفسی، سردردها، میگرن ها و بسیاری از مشكلات دیگرشان برطرف شده است. لامپ سنگ نمك هیمالیا شفافیت و خلوص خاصی دارد و توانایی بالایی در جذب مولكول های آب پخش شده در هوا و تشكیل Nacl و محلول H۲o دارد. با وجود عملكرد فوق العاده لامپ های سنگ نمك، باز هم نمی توان این انتظار را داشت كه یك عدد لامپ سنگ نمك بتواند هوای داخل خانه كه چند اتاق دارد را پاكسازی كند. برای گرفتن نتیجه بهتر، لازم است كه در هر یك از اتاق ها یك لامپ سنگ نمك بگذارید. این اتفاق خوب، هم به زیبایی محیط اطراف تان كمك می كند و هم آثار مثبت و مفیدی روی جسم و روان تان بر جای می گذارد.

لامپ سنگ نمك چگونه عمل می كند؟

با گرم شدن داخل سنگ نمك با یك لامپ حبابی ۱۵ وات یا شمع، یون های منفی آزاد می شود كه با یون های مثبت موجود در محیط مبارزه می كنند. این یون های مثبت توسط آلودگی های موجود در محیط به وجود می آیند مثل گردوغبار، وسایل الكتریكی و…

یون های مثبت و خطرناك هر روز بیشتر و بیشتر می شوند و به هیچ وجه نمی توان از آنها چشم پوشی كرد. افرادی كه به این مشكلات دچارند، معمولاً با استفاده از لامپ های سنگ نمك، تا حدود زیادی درمان شده اند یا اینكه به طور كامل از وضعیت بد خود رها شده اند. از جمله این افراد:
ـ افرادی كه به اختلالات تنفسی مثل برونشیت، آسم و سینوزیت دچارند.

ـ افسردگی
ـ استرس

ـ افرادی كه از انواع آلرژی ها رنج می برند.

ـ بد خوابی
ـ افرادی كه به رماتیسم دچارند.
ـ میگرن
ـ خستگی مفرط

 چه كسانی بیشتر از این لامپ ها منفعت می برند؟

با افزایش كیفیت هوایی كه نفس می كشیم، از طریق لامپ سنگ نمك معمولاً گروه های زیر بیشتر استفاده می برند:
ـ كودكان (یك عدد لامپ سنگ روی میز اتاق شان قرار دهید تا تمام شب راحت بخوابند)
ـ دانش آموزان (در اتاق خواب شان یك لامپ سنگ نمك بگذارید تا آثار منفی یون های مثبت را خنثی كند و برای یادگیری، ذهن سالم تری داشته باشند)
ـ كارمندان اداری (یك لامپ سنگ نمك روی میز كارشان بگذارید تا در اثر استفاده از آن، آثار منفی مانیتور كامپیوتر روی آنها كاهش یابد)
ـ سیگاری ها (با روشن كردن لامپ سنگ نمك در كنار آنها، دود منتشر شده از سیگارها كه محیط خانه را آلوده می كند، كم اثر می شود).
ـ افرادی كه ورزش های تمركزی  مانند یوگا و ورزش های رزمی انجام می دهند (این افراد در طول تمرین، نفس های عمیقی می كشند و در صورت تمیز بودن هوای اطراف، از ورزش تاثیر بیشتری می گیرند)

خواص سنگ نمک
خواص سنگ نمک

 چگونه از لامپ سنگ نمك استفاده كنیم؟

جواهر لوکس:شما می توانید از این لامپ ها در تمام اتاق های منزل  و حتی محیط کار و حتی در آشپزخانه نیز استفاده كنید. هر چه لامپ یا شمع داخل سنگ نمك برای مدت زمان طولانی تری روشن باشد، تاثیر بیشتری در تولید یون های منفی خواهد داشت. لامپ ۱۵ وات یا حتی كمتر ، مقدار اندكی برق مصرف می كنند و شما می توانید با خیالی آسوده آن را شب تا صبح روشن نگه دارید و در آرامش بخوابید. انتخاب اندازه لامپ برای سنگ نمك باید مطابق با اندازه اتاق تان باشد. در اتاق های بزرگ بهتر است بیشتر از یك لامپ سنگ نمك داشته باشید تا یون های منفی بیشتری نیز تولید شوند.

با مطالب تحقیقی، علمی فوق همین امروز به فکر تهیه چراغ نمکی جهت قرار دادن در محل زندگیتان باشید تا از اثرات شگفت‌انگیز آن بر سلامتی تن و روانتان بهره‌مند گردید.

برای مشاهده محصولات سنگ نمک اینجا کلیک کنید

3/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه

  1. با درود و سپاس از مطلب مفید شما
    سنگ نمک هم به صورت کریستال و هم به صورت رنگی در طبیعت وجود دارد و خواص آزادسازی یون های منفی در هر دو نوع آن بازر است.
    در ضمن تولیدکننده چراغ های سنگ نمک باید این نکته را در نظر داشته باشند که سنگ نمک تنها در صورت گرم شدن یون منفی آزاد می کند.

    انوشه بازرگانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad