سنگ های قیمتی افغانستان

سنگ های قیمتی افغانستان ثبت نظر شما

سنگ های قیمتی افغانستان

کشور افغانستان با اینکه جزو کشور های در حال توسعه و جهان سوم محسوب می شود دارای بسیاری معادن سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی می باشد، سنگ هایی که امروز در سراسر جهان استفاده می شود و طرفداران بیشماری دارد، باید گفت معادن این کشور در طول هزاران سال گذشته محل استخراج سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی گوناگونی بوده که بعضا جزو بهترین ها در نوع خود بوده و قیمتی فراتر از دیگر نقاط جهان دارد و این موضوع به خاطر کیفیت عالی سنگ های این منطقه می باشد. با جواهر لوکس همراه باشید.

کانزیت یا کونزیت (Kunzite) - javaherlux.com - جواهر لوکس
کانزیت یا کونزیت (Kunzite) – javaherlux.com – جواهر لوکس

از جمله سنگ هایی که از معادن این کشور استخراج می شود لاجورد و آکوامارین است که در این بین لاجورد افغان بسیار مشهور و معروف است و طرفداران بسیاری دارد. همچنین زمرد نیز در دره پنج شیر و از 6 معدن مختلف بدست می آید که کیفیت بسیار بالایی دارد به طوری که این نوع زمرد را می توان به راحتی با زمرد های کلمبیا مقایسه کرد. همانطور که می دانید زمرد کلمبیا یا زامبیا باکیفیت ترین زمرد در جهان می باشد.

سنگ های قیمتی افغانستان
سنگ های قیمتی افغانستان

از دیگر سنگ هایی که در کشور افغانستان یافت می شود، می توان به یاقوت، تورمالین و کانزیت اشاره کرد. یاقوت در منطقه کابل و کانزیت یا کونزیت (Kunzite) و تورمالین در ناحیه لقمان این کشور یافت می شود. هر سه سنگ نامبرده شده از کیفیت بالایی برخوردارند.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad