طراح ایرانی جواهرات سریال بازی تاج و تخت

طراح ایرانی جواهرات سریال بازی تاج و تخت ثبت نظر شما

سریال مشهور بازی تاج و تخت (Game Of Thrones) هم اکنون فصل ششم خود را سپری می کند، این سریال فوق العاده محبوب از دو ایرانی پر استعداد کمک گرفته است تا سریالی زیبا و متفاوت تولید کند. اولین ایرانی مشهور این مجموعه رامین جوادی است که به عنوان آهنگساز این سریال مشغول به کار شد و اقدام به تولید موسیقی تیتراژ اول این سریال و موسیقی متن آن کرد. شاید بتوان گفت یکی از نقطه های عطف این سریال موسیقی آن است که به خوبی توسط رامین جوادی پیاده سازی شده است. در کنار این هنرمند آناهیتا گیتی در این مجموعه مشغول به کار است، این بانوی ایرانی به عنوان طراح جواهر به عوامل سریال پیوسته و هنر اصیل خود را به خوبی توانسته است نشان دهد.

 آناهیتا گیتی استاین معمار و جواهرساز ایرانی متولد ایران و پرورش یافته آلمان، انگلستان و در نهایت ایالات متحده آمریکاست. او که سال‌ها در نیویورک به حرفه معماری مشغول بوده، چند سالی است که مهارت، تجربیات شخصی متنوع و میراث کهن زادگاه خود در طراحی و ساخت جواهرات مجسمه گون به کار گرفته است.

طراح ایرانی جواهرات سریال بازی تاج و تخت
طراح ایرانی جواهرات سریال بازی تاج و تخت

جواهر لوکس : او در رابطه با طراحی‌های خود می‌گوید: «زیبایی شناسی کارهای من مطالعه تضاد میان زوایای ظریف و نرم و منحنی‌های دارای زوایای تند و ساخت یافته است». خطوط، منحنی‌ها، زوایا، سایه و رنگ و نور در طراحی جواهرات برند آناهیتا نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. نقوش و موتیف‌های هنر و معماری ایران باستان و بسیاری از مکان‌هایی که او در آنها زندگی کرده نیز بسیار طراحی‌های او را تحت تاثیر قرار داده است.
او می‌گوید: «سعی می‌کنم در محدوده زبانی قرار بگیرم که الهام‌بخش من است، فرم‌های مجسمه گون نرم و تندیس وار هنر نو «Art Nouveau» و همچنین شمال آفریقا بسیار مورد علاقه و الهام بخش من بوده است.»

یکی دیگر از مشهورترین جواهرات این طراح گوشواره های یشم بریولیت زرد است. آناهیتا گیتی در مورد استفاده از سنگهای یشم و عقیق می گوید : اولین بار که چشمم به عقیق بریولیت افتاد عاشق آن شدم، سنگی با سایه های رنگی و متنوع و درخشش طلایی رنگ که چشم هر ببیننده ای را به خود جلب می کند.

طراح ایرانی جواهرات سریال بازی تاج و تخت
طراح ایرانی جواهرات سریال بازی تاج و تخت

دفتر طراحی این بانوی ایرانی در شیکاگو قرار دارد و خودش نیز ساکن نیویورک است. گفتنی است که خانم گیتی پس از به دنیا آمدن اولین فرزندش از حرفه معماری به سمت جواهرات حرکت کرد و در این زمینه نیز توانست به موفقیت های زیادی دست پیدا کند. او در این رابطه می‌گوید: «من عاشق ایده فرایند خلاقانه حرکت قلم بر روی کاغذ و تولید و خلق محصول در کمتر از یک ماه هستم، من به مقیاس در طراحی بسیار علاقه‌مند هستم و معتقدم که جواهرات هنر پوشیدنی است.»

یکی از زیباترین و خلاقانه‌ترین جواهر مجموعه جدید او، گردنبند با شیشه کریستال است که با الماس و یاقوت پر شده است. ایده طراحی این گردنبند از جنگجویان باستان الهام گرفته شده که در هنگام رفتن به میدان جنگ ظرف کوچکی به عنوان «اشک دان» به همسر خود هدیه می‌کردند که اگر در هنگام بازگشت از پیکار با اشک پر شده بود نشانی از عشق و علاقه بوده است. آناهیتا در مجموعه خود هر قطعه را به عنوان یک کل طراحی کرده و کمتر از مونتاژ و سر هم کردن قطعات مختلف بهره گرفته شده است. دستبند طلای زرد، الماس و پرنیت «prehnite» او با الهام از موتیف کاشی ایرانی با بافت‌هایی متشکل از خطوط سیال الماس‌های چیده شده در کنار هم بر روی طلای زرد ساده یک جواهر لوکس سه بعدی بسیار زیباست که با این تکنیک واقعا جان گرفته گرفت.

طراح ایرانی جواهرات سریال بازی تاج و تخت
طراح ایرانی جواهرات سریال بازی تاج و تخت

انتخاب پرنیت «prehnite» در این دستبند از علاقه ویژه او به سنگ‌های دارای رنگ‌های خنثی و ملایم و دارای حس و حال عرفانی ناشی می‌شود. سنگ ماه و لابرادوریت از دیگر سنگ‌های مورد علاقه این طراح خلاق ایرانی است. الهام از عرفان و فضاهای اینچنین در گردنبند مارگون او با الهام از باغ عدن در هنگام غروب نیز از دیگر جواهرات زیبای این مجموعه است.
چهره‌های مشهوری چون کریستین بل، سارا درو گریز و البته بسیاری از بازیگران سریال محبوب «بازی تاج و تخت» نظیر لینا هیدی یا همان «سرسی لنیستر» مکار، سوفی ترنر و شخصیت «سانسا استارک» و البته امیلیا کلارک یا همان «دنریس تارگرین» محبوب و در کل طراحان لباس این مجموعه از طرفداران این طراح ایرانی هستند، پس بهتر است با مرور دوباره این مجموعه تلویزیونی از استفاده جواهرات این هنرمند ایرانی کمی بیشتر به استعداد ایرانی افتخار کنیم.

تصاویر جواهرات سریال بازی تاج و تخت
تصاویر جواهرات سریال بازی تاج و تخت
تصاویر جواهرات سریال بازی تاج و تخت
تصاویر جواهرات سریال بازی تاج و تخت
تصاویر جواهرات سریال بازی تاج و تخت
تصاویر جواهرات سریال بازی تاج و تخت
به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad