عاج جواهری در حال انقراض

عاج جواهری در حال انقراض ثبت نظر شما

در بین جواهرات گاها مواردی پیدا می شود که زیاد دیده نمی شوند و به نوعی دست کم گرفته می شوند. عاج یکی از این دست موارد است که با وجود قدیمی بودن آن و استفاده بسیاری از فرهنگها به عنوان یک وسیله زینتی آنچنان مورد ستایش و نگهداری اصولی قرار نگرفته است. در تمامی ادیان و فرهنگ ها عاج به عنوان نماد قدرت، نیروی زندگی و عظمت طبیعت شناخته می شود. با جواهر لوکس همراه باشید.

عاج جواهری در حال انقراض

به عنوان مثال باستان اروپایی چندی پیش توانسته اند عاج های کنده کاری شده ای را بدست آورند که قدمتی در حدود 30 هزار ساله داشته اند. مصریان نیز از 8 هزار سال قبل از میلاد مسیح از عاج به عنوان زیورآلات استفاده می کردند.

امروزه، عاج یکی از بحث برانگیزترین گوهرهای جهان است. عاج از دندان بعضی از پستانداران به دست می آید و این پستانداران باید مرده باشند تا بتوان به این گنجینه دست یافت. شناخته شده ترین منبع عاج، فیل است و همچنین جانورانی مثل کرگدن، نهنگ دریایی قطب شمال، نهنگ عنبر، شیرماهی و گراز (اکثر این گونه ها در حال انقراض هستند). متاسفانه به دلیل شکار بی رویه این موجودات و استفاده از عاج ها شاهد در حال انقراض قرار گرفتن این موجودات هستیم.

عاج جواهری در حال انقراض
عاج جواهری در حال انقراض

 

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad