تراش گنبدی در جواهرات

تراش گنبدی در جواهرات ثبت نظر شما

به تازگی موج جدیدی در بین طراحان و جواهرسازان موسوم به تراش گنبدی سنگ های قیمتی به راه افتاده است که مدتها نادیده گرفته می شد، این تراش که در سالیان اخیر به نوعی به دست فراموشی سپرده شده بود دوباره راه خود را پیدا کرده و طراحان بسیار معروفی به سمت این تراش کشیده شده اند.

تراش گنبدی در جواهرات

جواهر لوکس: در این بین میتوان به Andrew Geoghegan اشاره کرده که به طرز خلاقانه ای از سنگ های گنبدی در جواهرات خود استفاده می کند، وی اعلام کرده است که به مدت 1 سال و نیم مشغول به تراش این نمونه سنگها می باشد.

وی توضیح می دهد: در ابتدا کیفیت لمسی این نوع تراش توجه من را جلب کرد ولی اکنون به عنوان عنصری قدرتمند در طرح تبدیل شده است. این نوع تراش جواهر بسیار متنوع است و می تواند خود را با طرح های مدرن و کلاسیک تطبیق دهد.

تراش گنبدی در جواهرات
تراش گنبدی در جواهرات

یکی از مزایای این نوع تراش مقرون به صرفه بودن آن است که باعث می شود از یک سنگ خام گوهری با قیراط بیشتر به دست آید.و از این رو طراح می تواند با هزینه کمتر از انواع رنگ ها در قطعه استفاده کند. در هر صورت برند های معتبر مد و جواهرات این نوع تراش را انتخاب کرده اند به گونه ای که در نمایشگاه بهاری جواهرات برندهای Giorgio Martello, Ti Sento, Story by Kranz & Ziegler and Couer de Lion مجموعه هایی هرچند کوچک از جواهرات گرانبها را با گوهر های گنبدی به نمایش گذاشتند که استقبال قابل توجه علاقه مندان به صنعت زیور آلات و جواهرات را در پی داشت.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad