ستاره هند

ستاره هند ثبت نظر شما

در دنیا، سنگهای قیمتی بسیار معروف و مشهوری وجود دارد که به دلیل بزرگی و گاها کمیاب بودن آنها اسمی برای خود پیدا کرده اند، سنگهای بینظیری که کلکسیونرها در آرزوی داشتن آنها هستند و حاضرند برای آن مبلغ زیادی هزینه کنند. ستاره هند یکی از این دست سنگها می باشد که به عنوان دومین سنگ قیمتی در دنیا شناخته می شود، این سنگ قیمتی دارای وزنی معادل 563 قیراط می باشد و هم اکنون در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در شهر نیویورک نگهداری و محافظت می شود.

ستاره هند

این سنگ قیمتی بینظیر بین سالهای 1795 تا 1948 کشف شده است اما تاریخ دقیق آن مشخص نیست، نکته حائز اهمیت در آن زمان این بود که بازار سنگ در دست مسلمانان سریلانکا بود و این سنگ توسط آنها کشف شد و به دلیل آنکه آن زمان سریلانکا و هند مستعمره بریتانیا بودند این سنگ تازه کشف شده به شرکت هندی منتقل شد و در آنجا نام ستاره هند را بر روی آن گذاشتند.

ستاره هند
ستاره هند

جواهر لوکس : فرضیه دیگری که برای نامگذاری این سنگ وجود دارد به نظر مي رسد تاجران سنگ ها را به دلال هايي که اصليتشان اروپايي بود، مي فروختند چرا که در قرن نوزدهم اين سنگ ها جزء دارايي هاي سرمايه داران و صنعت کاران آمريکايي به شمار مي رفت. دليل ديگري که براي اين نام گذاري مي توان ذکر کرد اين است که اين سنگ ها بعد از اين که در سريلانکا کشف شدند توسط انگليسي ها به هند آورده شدند و به دلالان اروپايي فروخته شدند و چون اين سنگ ها در هند خريد و فروش شد، اين باور غلط که سنگ ها به هند تعلق دارد شکل گرفت.

آرتور کلرک، نويسنده معروف انگليسي که داستان هاي تخيلي و غير تخيلي بسياري نوشته است، در سال 1950 سريلانکا را به عنوان زادگاهش برگزيد واعلام کرد که اين ياقوت ها به سريلانکا تعلق دارد موجب افسوس و ناراحتي است که اين ياقوت ها با زيبايي و درخشندگي فراوانشان «ياقوت هند» ناميده شده و در موزه امريکا به نمايش گذارده شود.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad