مون استون

آشنایی با سنگ مون استون خواص و فواید سنگ ماه ثبت نظر شما

آشنایی با سنگ مون استون یکی دیگر از مقالات جواهر لوکس برای آشنایی هر چه بیشتر کاربران با این سنگ فوق العاده زیباست، با جواهر لوکس همراه باشید تا با خصوصیات سنگ ماه آشنا شوید.

سنگ ماه (مون استون – MoonStone) یا حجر القمر یکی از کانی های خانواده فلدسپات می باشد.

سنگ ماه به خاطر دارا بودن زیبایی حیرت انگیز و فوق العاده اش به عنوان معروف ترین گوهر در خانواده فلدسپار شناخته می شود. این سنگ به خاطر دارا بودن لایه های داخلی انعکاس نور حیرت انگیزی از خود به نمایش می گذارد که اصطلاحا به آن رقص نور می گویند. کانی های دیگری که در خانواده فلدسپار یافت می شوند سنگ لابرادوریت و سانیدین می باشد که لابرادوریت در این بین معروفیت بالایی دارد.
یکی از فریبنده ترین جلوه های بازی نوری در سنگ ماه، حرکت نور در آن است. نور مبهم و مه واری که در سطح سنگ قیمتی در حال حرکت است این تصور را به بیننده می دهد که می تواند زوایای سنگ ماه را تغییر دهد. سنگ مون استون یا لابرودوریت سفید هم شناخته می‌شود.

آشنایی با سنگ مون استون

مون استون | آشنایی با سنگ مون استون
مون استون

دیگر گونه کانی فلدسپار که می تواند پدیده رقص نور را به نمایش بگذارد لابرادوریت است که منبع اصلی این گوهر لابرادور کانادا می باشد. البته لابرادوریت های ماداگاسکار علاوه بر رقص نور زیبا چند رنگی را نیز به نمایش می گذارند. نام تجاری این نوع لابرادوریت، سنگ ماه رنگین کمانی است.

اینستاگرام جواهر لوکس

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enamad